1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

home.pl Nowe parametry hostingu od 1 października

Dyskusja w 'Aktualności i komunikaty' rozpoczęta przez użytkownika Adam, 3 Październik 2016.

 1. Adam

  Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  271
  Docenione treści:
  73
  Witajcie,

  Od 1 października oferujemy hosting WWW z nowymi parametrami. W skrócie - nawet najniższy pakiet Basic (który w branży był często nazywany biedronkowym) jest teraz megafajnym, kompleksowym narzędziem do postawienia stron WWW, poczty, baz danych dla firmy i nie tylko. Parametry poszły znacznie w górę. Poniżej na obrazku zestawienie najważniejszych zmian:

  [​IMG]

  Zmiany omówione szczegółowo:

  Business Cloud Basic - najniższy pakiet otrzymał większą przestrzeń (z 10 na 50 GB!), aż 25 baz MySQL bez limitu rozmiaru pojedynczej bazy. Do tego dochodzi brak limitu transferu (wcześniej - 6000 GB rocznie), funkcję dodatkowych kont FTP, a także dostęp do kopii bezpieczeństwa konta przez FTP (backup zarządzalny). Od teraz możliwe będzie także tworzenie list mailingowych – dla pakietu Basic to aż 20 list. Nowa, standardowa cena pakietu to 300 zł netto/rok.


  Business Cloud Starter - najpopularniejszy wśród naszych klientów, nagrodzony przez miesięcznik PC World, pakiet hostingowy również otrzyma większą przestrzeń - zwiększymy ją z 50 do 100 GB. Oprócz tego w usłudze pojawi się obsługa do 50 baz MySQL (2x więcej niż wcześniej), 5 baz typu PostgreSQL oraz wsparcie dla 1 bazy MSSQL (do 1GB wielkości). Kolejną nowością jest dostęp do SSH, pełny dostęp do backupu zarządzalnego (przez FTP oraz SSH), a także możliwość utworzenia kont FTP z dostępem do wybranego katalogu. Pojawi się także obsługa repozytorium SVN, a limit plików na serwerze (tzw. INODES) podwajamy – z 500 tysięcy do 1 miliona. A jeżeli brakuje Wam dodatkowych list mailingowych to również mamy dobrą wiadomość - zamiast 10 pojawi się ich aż 40! Nowa, standardowa cena pakietu to 400 zł netto.


  Business Cloud Server - nowa pojemność pakietu wyniesie 250 GB (dotychczas 100 GB), oprócz tego zniesiemy limity na liczbę baz MySQL i PostegreSQL, klienci będą mogli dodać także 2 bazy typu MSSQL (zamiast 1). Do dyspozycji oddamy również opcję założenia nawet 50 list mailingowych (zamiast 20). Cloud Server zawierać będzie wszystkie funkcjonalności związane z zarządzaniem kopią bezpieczeństwa (dostęp przez FTP oraz ). Nowy limit plików na serwerze to 1 500 000 (zamiast miliona). Cena pakietu nie ulegnie zmianie - 600 zł netto/rok.


  Jeżeli macie jakiejś pytania związane ze zmianami – śmiało ;)

  Dla leniwych zamieszczam FAQ, który z pewnością rozwieje część wątpliwości:


  Parametry techniczne zmieniają się, a co z parametrami bezpieczeństwa?
  - na chwilę obecną zmiany dotyczą tylko parametrów technicznych, ale pracujemy już nad zmianami, które „zwiększą” samą wydajność platformy, w tym takie elementy jak czas wykorzystania CPU, maxCGI itp. Nie możemy jeszcze wskazać daty wprowadzenia kolejnych zmian. Warto jednak wspomnieć, że dzięki ostatnim aktualizacjom w home.pl serwery znacznie przyśpieszyły i mimo pozostawienia parametrów bezpieczeństwa na niezmienionym poziomie obserwujemy mniej komunikatów 503. Generalnie – jest bezpiecznie i stabilnie.


  Co z Business Cloud Unlimited?
  - spokojnie, tutaj zmiany zajdą dopiero za około 2 tygodnie (a może szybciej/później). Pakiet ten chcemy dodatkowo uatrakcyjnić, jak również zwiększyć jego przejrzystość. Szczegóły przekażemy wkrótce.


  Dlaczego ceny idą w górę?
  - ceny są dostosowane do poziomu jakości samej usługi, ale też warto zauważyć że BCS i BCU nie będą miały zmienionej ceny, natomiast posiadacze Starterów oraz Basiców powinni docenić podwyższenie parametrów o kilkaset procent. Nowe ceny uważamy za adekwatne do wykonanych zmian.


  Czy zmiana dotyczy tylko nowych rejestracji, czy też wszystkich?
  - dotyczy to wszystkich kont hostingowych w home.pl z wyłączeniem Wordpress Hostingu i serwerów Windows. Zmiana jest transparentna, nie objawia się przerwą w wyświetlaniu stron WWW.


  Czy będzie można pozostać przy starej wersji danego pakietu?
  - nie, platforma współdzielona musi być spójna dlatego też nie będziemy oferować zmiany na starą wersję pakietu.


  Co zrobić w sytuacji, gdy mam już wystawioną Pro Formę za Basic/Starter ze starą ceną, a przy próbie opłacenia usługi przez panel pokazuje się nowa cena?
  - nie robimy przeszkód i zgodnie z umową wystarczy wykonać tradycyjny przelew przez internet na starą kwotę, w tytule podając nazwę swojej usługi lub numeru Pro Formy. Jesteśmy elastyczni.
   
  Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym