1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Obsługa AJAX na serwerze linii profesjonalnej

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika yakusa, 24 Czerwiec 2015.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. yakusa

    yakusa Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    2
    Witam,
    Napisałem moduł formularza kontaktowego AJAX lecz za chiny ludowe nie wiem jak zmusić go do działania na Państwa serwerze? Proste 5 pól lecz debug zwraca mi błąd. Zaznaczam że moduł działa prawidłowo na serwerach innego usługodawcy i nie rozumiem przyczyny dlaczego nie działa w home... Czy początkujący programista musi mieć coś na uwadze przy obsłudze AJAX'a ja serwerach Home?

    Problemem są poniższe linijki:
    PHP:
    $imie $_POST['imie'];
    $email $_POST['email'];
    $wiadomosc $_POST['wiadomosc'];
    $produkt $_POST['produkt'];
    $telefon $_POST['telefon'];
    Błąd w stylu
    Przeszukałem pół internetu w poszukiwaniu rozwiązania ze StackOverflow włącznie lecz nigdzie nie znalazłem odpowiedzi.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Asynchronous JavaScript and XML, asynchroniczny JavaScript i XML czyli Ajax działa po stronie przeglądarki...

    Podeślij proszę na www.home.pl/formularz zgłoszenie dot. w/w problemu, z dokładnym opisem, lokalizacją skryptu, jego działaniem oraz możliwością przetestowania. Możesz powołać się na rozmowę na forum, nie mniej opisz całość w wiadomości na formularzu. Zespół techniczny przyjrzy się sprawie w odniesieniu do tego konkretnego przypadku.
     
    yakusa lubi to.
  3. yakusa

    yakusa Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    2
    Dziękuję za pomoc. Dziś wieczorem lub jutro z rana opiszę dokładnie problem i podam lokalizacje skryptu i miejsce jego działania (również działania na innym serwerze)
     
    Grzesiek lubi to.
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Po konsultacji mam trochę więcej informacji. Przede wszystkim komunikat, który podałeś nie jest błędem, a informacją:
    Kod:
    Notice: Undefined index: imie/email/wiadomosc/produkt/telefon in ajaxcontactform_ajax.php on line XX
    Sama kwestia wysyłania przez funkcję mail na tym etapie nie występuje.

    Sugeruję uruchomienie obsługi błędów w swojej aplikacji (zarówno po stronie kodu php jak i javascript):
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Poleć forum znajomym