1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Opakowanie jako jednostka sprzedaży

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika ryra91, 29 Listopad 2016.

  1. ryra91

    ryra91 Użytkownik

    Wiadomości:
    59
    Docenione treści:
    3
    Witam,

    chciałbym aby klient miał wybór jednostki sprzedaży. Załóżmy, że sprzedaję papie ksero. Główną jednostką sprzedaży jest 1 ryza, ale chcę informować klientów o tym, że opakowaniem zbiorczym jest 1 karton (5 ryz). Można to zrobić w opisie, ale zauważyłem, że mało klientów wczytuje się w opis produktu. Można to zrobić wariantem, ale w moim przypadku to odpada ponieważ korzystam z WF Maga, i chcę aby automatycznie wysyłało zamówienia i tworzyło fakturę (jeśli zrobimy atrybut w WF Magu sprzedaży wciąż zostaje 1 ryza tylko przelicza wartość poprzez wielokrotność).


    System nie musiałby przeliczać nawet wartości, wystarczyłoby wstawić pole "opakowanie zbiorcze" pod ceną produktu i klient od razu wiedziałby co i jak jest pakowane (dobrze by było gdyby od razu można przypisać grupowo takie informacje, a nie dla każdego pojedyńczego produktu).

    Wydaje mi się, że byłoby to duże ułatwienie w sprzedaży. Osobiście często dostajemy zamówienia z 3/4 opakowania zbiorczego, i po telefonie do klienta mamy informację, że z chęcią weźmie całą paczkę tylko niestety nie wie jak to jest pakowane.

    Dość pokrętnie wytłumaczone, mam nadzieję, że się połapiecie :)

    Na chwilę obecną wymyśliłem coś takiego (zmieniając frazy językowe z "informacje dodatkowe" na "opakowanie zbiorcze")
    op zbiorcze.png
    Po kliknięciu pojawia się: op zbiorcze_1.png


    Pozdrawiam
    Rafał
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Chcesz sprzedawać produkt na ryzy czy na kartony z uwzględnieniem ilości ryz w kartonie?

    W ustawieniach produktu jest coś takiego jak Opakowanie i tu wpisujesz np. 5. Klient który kupi 1 produkt, zostanie mu zmieniona ilość na 5 gdyż ten produkt sprzedawany jest tylko w opakowaniach po 5 sztuk. Osobnym produktem była by np. sprzedaż detaliczna, gdzie opcja opakowanie nie została by aktywowana.
     
  3. ryra91

    ryra91 Użytkownik

    Wiadomości:
    59
    Docenione treści:
    3
    Chcę dać klientowi wybór i informację ile zawiera opakowanie zbiorcze.

    Nie chcę go przymuszać do kupna 1 op. zbiorczego, a jedynie ułatwić wybór - klient chce kupić 1 karton, ale nie wie po ile jest pakowany więc przykładowo wciska 4 ryzy, ale obok okienka do wpisania widnieje napis "opakowanie zbiorcze: 1 karton (5 ryz)" i sam zamawia 5 ryz, bo tak jest wygodniej dla mnie jak i dla niego.

    Pozdrawiam
    Rafał
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    No to idziemy tropem j/w + może jakiś ładny banerek: ten produkt pakowany jest w kartonach po 5 sztuk. Nie widzę innego sensu, każda kombinacja spowoduje że albo coś trzeba będzie liczyć ręcznie, albo trzeba by prowadzić 2 stany magazynowe dla tego samego produktu. Swoją drogą zgłoszę sugestię na taką sytuację, a więc wprowadzenie wariantów, które obsługują opcję Opakowanie i pobierają z jednego stanu magazynowego odpowiednią ilość sztuk. To by ułatwiło nam sytuację bo wtedy klient miałby po prawej widoczny wybór: dodaj 1 sztuk, dodaj 1 karton (5 sztuk). I to idzie zrobić wariantami, ale wtedy trzeba 2 stany magazynowe mieć.
     

Poleć forum znajomym