1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE OpCache

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika yakusa, 24 Listopad 2015.

  1. yakusa

    yakusa Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    2
    Hej. Wyłapałem ciekawy darmowy moduł OpCache dla Prestashop i działa on wyśmienicie na serwerach "pingwinpl". Szybka zmiana na php5.6 i włączenie opcache i Prestashop śmiga aż miło.
    Chciałem to samo zrobić u Was i lipton...

    Zmieniłem wpis w pliku htaccess na
    :Location /*.php
    Use php56
    :Location

    Włączyłem nawet w pliku php.ini
    enable_opcache = 1

    Plik phpinfo wydaje się potwierdzać że wszystko "śmiga", ale tak nie jest.

    Tak samo jak w przypadku mojego postu https://forum.home.pl/threads/obsluga-ajax-na-serwerze-linii-profesjonalnej.170/
    kolejny bardzo mi potrzebny moduł działający na innych hostingach nie działa u Was... :/ sypiąc

    Notice: Undefined index: opcache_enabled in /xxx/modules/opcache/opcache/src/OpCacheGUI/OpCache/Status.php on line 73

    Notice: Undefined index: cache_full in /xxx/modules/opcache/opcache/src/OpCacheGUI/OpCache/Status.php on line 74

    Notice: Undefined index: restart_pending in /xxx/modules/opcache/opcache/src/OpCacheGUI/OpCache/Status.php on line 75

    Notice: Undefined index: restart_in_progress in /xxx/modules/opcache/opcache/src/OpCacheGUI/OpCache/Status.php on line 76


    Dramat...
     
  2. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @yakusa, w chwili obecnej nie umożliwiamy instalowania dodatkowych modułów do opCache, co oczywiście nie oznacza, że będzie tak zawsze :) Przekazałem Twoją sugestię pod dyskusję dla kierownika produktu. Ze swojej strony mogę jedynie dodać, że obecna sytuacja jest podyktowana względami bezpieczeństwa. Jak sam wspomniałeś - moduł jest darmowy , a to nie zawsze idzie w parze z bezpieczeństwem. Zależy nam przede wszystkim na zagwarantowaniu klientom najwyższego bezpieczeństwa danych na serwerze. Temat opCache zostanie przez nas przeanalizowany.
     
    Last edited by a moderator: 24 Listopad 2015
  3. yakusa

    yakusa Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    2
    Hej hej.
    Tu nie chodzi o moduł do OpCache ale moduł rozszerzający funkcjonalność sklepu na silniku Prestashop o obsługę OpCache. Nie stanowi niebezpieczeństwa dla serwera ;)
    Dość niesamowita zabawka https://dh42.com/free-prestashop-modules/prestashop-opcache-manger-module/ (opublikowany przed miesiącem) i działa niesamowicie!
    Polecam koniecznie zapoznać się z tematem bo sklepów na silniku Prestashop na pewno obsługujecie sporo więc pytania takie jak moje posypią się w znacznej ilości... Czekam na jakieś rozwiązanie :p
     
  4. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Z tego co widzę, to moduł ten korzysta właśnie z elementów opCache, które mamy aktualnie wyłączone. Ale jak wspomniałem - sprawa przekazana do weryfikacji. Zadziałamy :)
     
    jakubgalinski i yakusa lubią to.
  5. yakusa

    yakusa Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    2
    Jeśli jest możliwość odpalenia ich testowo dla wybranego konta użytkownika to z chęcią skorzystałbym z takiej opcji dla sprawdzenia działania sporego sklepu na tym keszu.
    Czekam na wieści zatem :)
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Zgadza się, na chwilę obecną nie umożliwiamy instalacji dodatkowych modułów/elementów do obecnego na naszych serwerach OPcache (https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/mechanizm-opcache-i-dostep-do-php-5-5-i-5-6/). Twoja sugestia została przesłana do kierownika produktu oraz naszych administratorów. Obecnie sprawdzamy jak możliwość dodawania własnych modułów wpłynie na kwestie bezpieczeństwa. Taka dokładna analiza tego zgłoszenia jest podyktowana też tym, że nie chcemy stracić kontroli (jako administratorzy) nad mechanizmem OPcache w sytuacjach, gdy będzie możliwe doinstalowywanie nowych modułów. Sprawdzamy i prosimy o cierpliwość :)!
     

Poleć forum znajomym