1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Parametry zdjęcia w sklepie?

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika tommyv1, 3 Styczeń 2018.

  1. tommyv1

    tommyv1 Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Cześć wszystkim!
    jak w temacie podpowiedzcie mi proszę jakie stosować parametry zdjęcia w sklepie aby najlepiej się wyświetlało? Chodzi mi o rozdzielczość i wielkość zdjęcia. Miniaturki produktów na stronie sklepu np. w polecanych najpierw wyświetlają się ostre a po chwili tracą ostrość.
    Z góry dziękuję za pomoc! ;)
     
    Ostatnia modyfikacja: 3 Styczeń 2018
  2. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Miniaturki są tworzone automatycznie przez sklep możesz w ustawieniach zmanić ich jakość kompresji w skali 0-100

    Co do wielkości zdjęcia zawsze automatycznie zostanie przeskalowane do rozdzielczości szablonu i przeglądarki odwiedzającego. Z doświadczenia powiem ci że nie ma sensu dawać więcej niż 1000px w najdłuższym boku zdjęcia gdyż zwiększasz niepotrzebnie transfer który wydłuża lądowanie strony a nie daje żadnych efektów jakościowych na fotografii.
    Chyba że ktoś przegląda strony w 4k na tv 50cali ale z analizy na moim sklepie to nawet rozdzielczość ful hd nie jest standardem u moich klientów. Najpopularniejsza rozdzielczość to ok 1440 na 900 no i mobilna.
    Oczywiście schodzenie poniżej 400px jest już widoczne w jakości.
    Ja zalecam więc najdłuższy bok między 600 a 1000px jpg (najlżejsze)
     
    PiotrekZ lubi to.
  3. PiotrekZ

    PiotrekZ eCommerce Team Moderator forum

    Wiadomości:
    149
    Docenione treści:
    8
    @tommyv1 @papux wyczerpał temat :) od siebie dodam - ustawienia skali kompresji zdjęć wykonuje się w zakładce konfiguracja --> asortyment --> produkty --> podzakładka "zdjęcia produktu"

    Z naszej strony sugerujemy dobór rozmiarów zdjęć metodą prób i błędów, tak aby osiągnąć satysfakcjonujący nas efekt jakościowy, ale też odpowiedni czas wczytywania strony.
     
  4. tommyv1

    tommyv1 Początkujący

    Wiadomości:
    5
    Docenione treści:
    0
    Bardzo dziękuję za szybką i fachową odpowiedź ;)
     

Poleć forum znajomym