1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Parkowanie domeny z cloudflare

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika Slawek3city, 16 Marzec 2017.

 1. Slawek3city

  Slawek3city Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Mam pewien problem, z którym nie mogę sobie poradzić, ponieważ:

  - Posiadam hosting w home.pl, posiadam też jedną domenę kupioną i utrzymywaną na dns home.pl.
  - posiadam też domenę kupioną u innego dostawcy i ona jest tutaj źródłem problemu, ponieważ początkowo była ona zaparkowana w home.pl na DNS home.pl. Teraz jednak zdecydowałem się na zmianę na DNS Cloudflare.

  Sytuacja wygląda zatem w ten sposób: strona znajduje się na serwerze home.pl, domena jest kupiona u kogo innego i przechodzi prze dns Cloudflare. Jak zrobić, aby podpiąć tę domenę do strony hostowanej na home.pl?

  Strona oparta jest o Wordpressa, ale to akurat kwestia poboczna. Jakie rozwiązanie proponujecie? Zmiany w htacces? Jeśli tak, to gdzie szukać, jakie zmiany wprowadzić?

  Z góry dzięki za pomoc.
   
 2. casar

  casar Profesjonalista

  Wiadomości:
  496
  Docenione treści:
  132
  Możesz tylko przekierować ruch WW na IP usługi w home.pl, a potem przekierować ją na podkatalog za pomocą .htaccessa w /public_html - klik tu masz opis jakie wpisy powinieneś zastosować.

  Pamiętaj, że przy CloudFlare nie będziesz mógł skorzystać z poczty na serwerze.
   
  Slawek3city lubi to.
 3. gielo2

  gielo2 Zaawansowany

  Wiadomości:
  153
  Docenione treści:
  22
  https://www.forum-mocy.pl tutaj masz stronę która właśnie działa poprzez cloudflare i jest hostowana w home (domena leży poza home). Robi się to bardzo prosto.

  1. nic nie zmieniasz w dns domeny, Dodajesz jedynie domenę do cloudflare (bez ww i http), przechodząc wszystkie etapy weryfikacji zostaną zaczytane ustawienia dnsów z home.
  2. Dopiero teraz zmieniasz dnsy dla domeny (gdzie leży domena czy w home czy poza home nie ma tu znaczenia) na te podane przez cloudflare
  3. Czekasz do 72h aż się rozpropagują nowe dns i możesz cieszyć się usługami jakie cloudflare oferuje jak CDN, ssl, http/2, kompresja js i css itp.
   

Poleć forum znajomym