1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

PEPSI P1 :)

Dyskusja w 'Hyde Park' rozpoczęta przez użytkownika TheL, 5 Listopad 2015.

  1. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Jak wiemy Pepsu wypuszcza swojego smartfona dla zainteresowanych będzie to zwykły smartfon chiński brandowany przez Pepsi. Jego parametry to:
    ekran o przekątnej 5,5 cala,
    Android 5.1 Lollipop
    Rozdzielczość Full HD (1920×1080)
    Ośmiordzeniowy MediaTek MT6592 o taktowaniu 1.7 GHz, wsparty układem graficznym Mali-450 MP4
    2GB pamięci operacyjnej RAM
    16GB pamięci na pliki użytkownika
    bateria o pojemności 3000 mAh
    13-megapikselowy aparat główny i 5-megapikselowa kamerka przednia.
    Czyli nic specjalnego :)
     
  2. Narv

    Narv Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    2
    Wyglądem nie zachęca, przynajmniej na aktualnie dostępnym zdjęciu. Wprawdzie na pokładzie tajwański MediaTek ale to to ma to z czego wykastrowano większość smartfonów dostępnych na rynku (nie licząc oczywiście flagowców): w miarę aktualny system, 2 GB RAM i pojemną baterię choć nie wiadomo jakiej jakości. Namieszać na rynku na pewno nie namiesza ale specyfikacja ciekawa jak na cenę w okolicach 760 zł.
     
    Mariusz lubi to.
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Jakby nie patrzyć na tym polega budowanie marki i społeczności, nie wiem jak u nas, ale patrząc na śmieszne fotki w sieci i ludzi którzy zamawiają tatuaże swoich ulubionych koncernów, taki telefon to niezły kąsek :D Zapewne co bardziej dociekliwi, o ile cena będzie atrakcyjna, skorzystają z okazji do zakupu taniego lub względnie dobrego telefonu. Pepsi pewnie zadba też co by na ich konto, odpowiednio dużo się "przelewało" ich produktów ;)
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Tak rozmawialiśmy jakiś czas temu na ten temat jednak teraz są już podane parametry techniczne tego smartfona :)
    Każda firma w tym google będzie dążyła do tego aby na jej konto wpływały pieniądze :)
    Sam bym też obrandował smartfona jeśli bym wiedział, że kupi go odpowiednia ilość osób :)
     
  6. Narv

    Narv Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    2
    Mnie zastanawia jak będzie z jakością tego tworu, w końcu to chińczyk. Żeby tylko nie obrandowali czegoś co się rozpadnie po miesiącu użytkowania, bo byłby to dość spory cios w wizerunek firmy - zważywszy, że o Pepsi P1 było dość głośno w Internecie. Kto wie może będzie można go doładować dolewką Pepsi :). Swoją drogą bardzo podobną specyfikację ma Lenovo K3 Note, chyba jedyna różnicą jest model procesora - taktowanie jest identyczne.

    IMO chińczyki robią coraz ładniejsze telefony np. OnePlus X. Z wyglądu mi się bardzo podoba. Tylko niestety większość jest u nas na rynku nieosiągalna, np. w przypadku wspomnianego OnePlus X sprzedaż odbywa się poprzez system zaproszeń. Może gdyby nie ta ograniczona dostępność to rynek smartfonów w Polsce wyglądałby zupełnie inaczej.
     
  7. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Obstawiamy kto następny? KFC, McDonald czy Burger King? :D
     
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Panowie, popatrzcie na swoje telefony (w sumie na każdą nawet renomowaną elektronikę) i przeczytajcie magiczne literki Made in ... :) W większości jest tam China, ChRL, Tajwan, India, Bangladesh :) Chińczyki niektóre sprzęty swoje robią lepsze niż oryginały ponieważ mają już technologię do produkcji dla gigantów :)
     
    jakubgalinski lubi to.
  9. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    No tak, gdyby nie te Chiny to byśmy strony WWW rzeźbili w kamieniu.

    Oczywiście że posiadają technologią, ale giganci nie skorzystają z niej tak szybko, na własne życzenie. Klient nie może dostać wszystkiego na raz, tak jak nie może sam złożyć sobie telefonu (tak, będzie mógł, ale pewnie cenowo wyjdzie tak drogo, że skuszą się Ci co im bardziej zależy na posiadaniu gadżetu).

    Przykładowo idealnym połączeniem dla mnie były Smartwatch z tabletem. Pierwsze urządzenie rozwiąże 100% moich potrzeb związanych z obecnością w pracy i komunikacją z ludźmi. Dla tabletu rezerwuję sobie dostęp do większego ekranu, na którym mogę pracować i rozerwać się. Telefon jest mi zbędny, no chyba że w aucie... ochrona przed mandatami :)

    Warunek: udostępnianie sieci WiFi w zegarku, aby wykorzystać ogromny potencjał nielimitowanych pakietów wszystkiego jakie wciska mi mój dostawca GSM. Dzięki temu zegarek zastępuje telefon, a każde inne dowolne urządzenie w moim zasięgu zwiększa moje możliwości działania.

    Nierealne. Bo bym nie kupił telefonu wtedy :p
     
  10. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Kolejna firma niezwiązana z telefonami wypuściła swojego smartphone'a pod swoją marką - TP-link
     
    Ostatnia modyfikacja: 9 Czerwiec 2016
    Grzesiek lubi to.
  11. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ten tplink ma całkiem przyjemne parametry :) Jak już się pojawi to może wywalę mojego najdurniejszego na świecie samsunga i go przetestuję :) chyba, że w tym czasie wrócę z nerwów do nokii z klawiaturą :D
     
  12. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    No szału nie ma, myślę że w tej cenie lub za niewiele więcej można by trafić coś jeszcze lepszego. Osobiście mam... Samsunga S2 i pomimo że trochę muli to jednak sprawuje się wyśmienicie. Po 5 latach padła tylko dodatkowa bateria jaką kupiłem sobie... aparat nie powala, ale sporo zdjęć nim zrobiłem i wywołałem a nawet publikowałem w sieci. Tylko że to telefon sprzed 5 lat, z czasów, gdy topowe modele wnosiły faktycznie coś dobrego na rynek.

    Alternatywnie mam zawsze E52... niezawodna :D no i te 2 tygodnie na jednym ładowaniu, ehhhh...

    Bardzo chwalę sobie też Lumie 920 i 830. Aktualnie posiadamy 830 i raz: nie muli nic, tu wielki plus dla Microsoftu. Windows jednak ma kilka mocnych stron, których nie ma konkurencja. A dwa, w jego cenie, nie dostałbym żadnego innego telefonu z takim aparatem i stabilizacją. A nie ukrywam, że często nim focimy. 930 też jest fajna, ale zbyt się nagrzewa.
     

Poleć forum znajomym