1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Hosting PHP 7

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika damador, 5 Grudzień 2015.

  1. damador

    damador Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    W tym tygodniu wyszla stabilna wersja php7 ... Wydajnosciowo jest o 40 + % szybsza od wersji 5.6 - kiedy mozemy spodziewac sie implementacji na home ? Prezent na swieta ?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    :) @damador także czekaliśmy na 7, ale spokojnie. bazując na doświadczeniu i schemacie działania, któremu zaufali nasi klienci przez ostatnie 18 lat, najpierw uruchomimy środowisko testowe, potwierdzimy tą stabilność i dopiero zajmiemy się wdrożeniem. wiemy, że jeden z graczy już chwali się aktualizacją, ale wiesz, my mamy swoje serwery więc w razie czego nie będziemy mieli na kogo zrzucić winy jak coś pójdzie nie tak :)
    pytanie już poszło do kierowników, więc po weekendzie powinniśmy wiedzieć coś więcej...
     
  3. damador

    damador Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    3
    Docenione treści:
    0
    jakby szly testy - chetnie sie podlacze ze swoimi dev stronkami ze 127.0.01. :)
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Liczymy na to że uda nam się utworzyć środowisko testowe dla użytkowników forum, do poniedziałku jeszcze chwila, będę męczył kierowników od rana
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W chwili obecnej zgłoszenie zostało przekazane (zgłoszenie, bardziej pytanie), więc w miarę rozwoju sprawy, będziemy informowali Was o tym. Jak wspominałem wyżej, każda tego typu aktualizacja, nawet nie obowiązkowa, opcjonalna, wymaga podjęcia odpowiednich kroków i testów. Chętnie jednak podejmiemy się dyskusji dot. PHP 7 oraz co ważniejsze, poznamy opinie użytkowników, którzy korzystają z takich rozwiązań... przede wszystkim na hostingu współdzielonym. Jesteśmy w kontakcie.
     
  6. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Z tego co doczytałem w sieci, mimo rzekomej stabilności PHP 7 powoduje spore problemy w działaniu stron. Po prostu niektóre CMSy i skrypty muszą zostać trochę podrasowane. Znamy zalety tej wersji, ale też nie chcemy wprowadzać czegoś na "huraaaaaa" i zdestabilizować platformę. 5.6 daje już wystarczającego kopa :) Oczywiście nie poprzestaniemy na tym i 7 prędzej czy później pojawi się w naszej ofercie.
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Hmmm, pierwsze testy 7ki i opadły emocje, wg moich testów na 2 identycznych maszynach jedynie xeon 6 rdzeniowy 12 wątkowy 2 GHz i 16GB RAMu, dyski SSD R/W (500) i moje testy wykazały jedynie 7% wzrost wydajności.
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W sieci pojawia się coraz więcej poradników oraz porównań/testów dla PHP 7, które fajnie obrazują jakie zmiany wnosi ten interpreter, ale też jakie nowe "nawyki" wymusza, wśród np. Twórców stron/aplikacji aby wykorzystać jego potencjał. Wbrew pozorom, jak się przejrzy kilka stron, można się złapać za głowę. Trudno mówić o wadach, ale o zmianach które trzeba wprowadzić po swojej stronie. Samo wdrożenie PHP 7 może jak widać niewiele zmienić. Ciekawe ile stron ogólnie skorzystało na aktualizacji PHP do 5.6... :) nie mniej... monitorujemy temat!
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    od rana sobie jeszcze testowałem kilka rzeczy i jeśli by tak podejść nieco inaczej do kwestii pisania w php to można w 7 więcej osiągnąć, ale temat jest już nie na ten post :) Pobawię się jeszcze gd i innymi bibliotekami aby sprawdzić czy tu coś się zmieniło :)
     
  10. gielo2

    gielo2 Zaawansowany

    Wiadomości:
    164
    Docenione treści:
    22
    Korzystam z siódemki już jakiś czas na własnym VPS, więc coś się na jego temat już mogę wypowiedzieć :)

    Przede wszystkim jest szybciej i zauważyłem zużycie mniejszej ilości pamięci serwera, strony jednak muszą korzystać z PHP-FPM oraz w configu musi być włączony OpCache (standardowo jest wyłączony), w innym przypadku strony działały wolniej niż w PHP5.6 nawet przy włączonym FCGI, z którego korzysta i PHP-FPM . Strony na WordPress oraz MyBB działają bez problemów. Nie działa PhpMyAdmin instalowany z paczki Debiana. Pobranie jego najnowszej wersji od producenta i implementacja na serwerze rozwiązuje w zupełności ten problem :)

    U mnie wordpressy przyspieszyły jakieś 30% w stosunku do PH5.6 ale wszystkie strony jak i sam serwer był już wcześniej ręcznie optymalizowany przeze mnie pod kątem wydajności, stąd też pewnie to przyspieszenie jest mniejsze niż wartości jakie podaje producent PHP7 na swoich stronach. Zużycie ramu spadło średnio o 10-12%.

    Co do ewentualnej jego niestabilności, to nie zauważyłem, aby coś było nie tak pod tym kątem. Nie znaczy to jednak że w pewnych konfiguracjach sprzętowych jak i samego serwera problem ten nie może występować. U mnie jest jednak wszystko w porządku jak już wspomniałem.

    Uwagi i sugestie.

    Jeśli zdecydujecie się na uruchomienie tej wersji PHP, to tylko jako opcję. Faktem jest, że niektóre skrypty nie zostały jeszcze dostosowane do współpracy z PHP7, jednak jest coraz lepiej i coraz więcej skryptów działa już z nowa wersją, dobrze jednak, aby urzyszkodnik sam mógł sobie decydować o tym, czy chce korzystać z niego na swoim serwerze, czy tez chce korzystać ze starszej jego wersji np. PHP5.5 lub ewentualnie PHP5.6.

    Osobiście myślę, że jest to bardzo dobry pomysł, aby go wdrożyć w najbliższym czasie na serwerach Home, jako opcja oczywiście. Ułatwi to życie samym internautom jak i Home. Czym więcej osób zacznie z niego korzystać tym bardziej zaoszczędzicie na zasobach systemowych :).
     

Poleć forum znajomym