1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Pobranie wszystkich zdjęć produktów

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika swiat-sprzatania.pl, 17 Maj 2018.

  1. swiat-sprzatania.pl

    swiat-sprzatania.pl Bywalec

    Wiadomości:
    15
    Docenione treści:
    0
    Cześć,

    firma od SEO prosi mnie o pobranie wszystkich zdjęć produktów ze sklepu, skompresować je i wrzucić ponownie. Brzmi prosto, ale jak loguje się na ftp sklepu to grafik nie ma. Pytanie brzmi jak pobrać wszystkie grafiki produktów ?

    Wrzucam część wiadomości od SEO:
    "
    Sprawdziłem też intensywność działań robotów skanujących Google w serwisie i jest lepiej niż na początku, ale nie ma szału. Mam pewne wątpliwości co do samego serwera i jego działania - jest mało zasobów przeznaczonych na indeksację. Warto ograniczyć procent zużycia mocy przerobowej robotów poprzez, np.
    - zniwelowanie wagi grafik w serwisie - tutaj trzeba pobrać wszystkie grafiki jakie są w FTP i skompresować, a następnie wrzucić na serwer
    "
    Z góry dziękuję za pomoc.
     
  2. JakubW

    JakubW eCommerce Team home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    124
    Docenione treści:
    13
    @swiat-sprzatania.pl Clickshop działa w formacie SaaS, czyli nie masz bezpośredniego dostępu do bazy danych sklepu, jak i bezpośredniego katalogu FTP aplikacji - FTP w ramach sklepu to miejsce przeznaczone na pozostałe, niezwiązane ze sklepem pliki. Jeśli firma SEO poleciła wykonanie takiej operacji, to skontaktuj się z naszym zespołem ecommerce "oficjalnymi" kanałami, bo mamy możliwość skompresowania zdjęć z naszej strony. Chwilowo też zostawiam jako rozwiązane.
     

Poleć forum znajomym