1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Pobranie wszystkich zdjęć produktów

Dyskusja w 'Sklep internetowy' rozpoczęta przez użytkownika swiat-sprzatania.pl, 17 Maj 2018.

 1. swiat-sprzatania.pl

  swiat-sprzatania.pl Początkujący

  Wiadomości:
  7
  Docenione treści:
  0
  Cześć,

  firma od SEO prosi mnie o pobranie wszystkich zdjęć produktów ze sklepu, skompresować je i wrzucić ponownie. Brzmi prosto, ale jak loguje się na ftp sklepu to grafik nie ma. Pytanie brzmi jak pobrać wszystkie grafiki produktów ?

  Wrzucam część wiadomości od SEO:
  "
  Sprawdziłem też intensywność działań robotów skanujących Google w serwisie i jest lepiej niż na początku, ale nie ma szału. Mam pewne wątpliwości co do samego serwera i jego działania - jest mało zasobów przeznaczonych na indeksację. Warto ograniczyć procent zużycia mocy przerobowej robotów poprzez, np.
  - zniwelowanie wagi grafik w serwisie - tutaj trzeba pobrać wszystkie grafiki jakie są w FTP i skompresować, a następnie wrzucić na serwer
  "
  Z góry dziękuję za pomoc.
   
 2. JakubW

  JakubW eCommerce Team home.pl Moderator forum

  Wiadomości:
  106
  Docenione treści:
  11
  @swiat-sprzatania.pl Clickshop działa w formacie SaaS, czyli nie masz bezpośredniego dostępu do bazy danych sklepu, jak i bezpośredniego katalogu FTP aplikacji - FTP w ramach sklepu to miejsce przeznaczone na pozostałe, niezwiązane ze sklepem pliki. Jeśli firma SEO poleciła wykonanie takiej operacji, to skontaktuj się z naszym zespołem ecommerce "oficjalnymi" kanałami, bo mamy możliwość skompresowania zdjęć z naszej strony. Chwilowo też zostawiam jako rozwiązane.
   

Poleć forum znajomym