1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Podmiana adresów url w wordpress i posypanie się witryny (błąd 404))

Dyskusja w 'Obsługa i konfiguracja CMS WordPress' rozpoczęta przez użytkownika douzer, 25 Lipiec 2017.

  1. douzer

    douzer Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    2
    Witam.

    Mam byczy problem, że tak to ujmę. Rozwiązać go podejrzewam nie będzie łatwo; dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Zacznę od tego, że od jakiegoś czasu bawiłem się w tworzenie stronki w wordpressie. W końcu postanowiłem ją opublikować. Tu pojawił się pierwszy problem. Jako, że nie jestem zbyt doświadczony w te klocki, non stop muszę się z czymś zmagać. Przed wykupienie hostingu na home.pl, kupiłem domenę na hostinger.pl co było błędem (planowałem tam kupić hosting, ale to nie ta liga, więc zrobiłem to tutaj).

    Wchodzę do panelu na home.pl próbuje przypisać zewnętrzna domenę i wyskakuje mi: "Domena: Aby przypisać domenę do serwera, wydeleguj ją wcześniej u swojego operatora." Próbuje to zrobić, ale chyba coś mi nie idzie bo ciągle mi pisze o delegacji. Piszę do supportu hostinger.pl w miedzy czasie próbując sam rozkminić problem. Po jakimś czasie dostaje odpowiedź, że DNS wskazują tak jak chce na serwery home.pl. próbuje więc wejść na moja stronkę przez moją domenę. Wpisuje adres i oto moim oczom coś się wreszcie ukazuje. Ładny obrazek i tekst: "W tym miejscu może pojawić się Twoja strona oparta na Wordpressie."

    To jakiś postęp, ale jeszcze nie to o co mi chodziło. Próbuje w panelu home.pl ponownie przypisać domenę do mojej utworzonej strony, ale znowu to samo - delegacja. Wtedy wpadam jak się okazuje na niezbyt dobry pomysł: w panelu administracyjnym wordpress zmieniam linki url (adres wordpressa i adres witryny), co jak się później okazuje nie wychodzi mojej stronie na dobre. Próbuje to naprawić , a tu zonk: błąd 404, nie mogę zalogować się jako admin i cofnąć zmian, mimo, że wcześniej dla bezpieczeństwa zachowałem poprzednie linki url (tego typu: http://wordpress123456.home.pl/autoinstalator/wordpressplus).

    Nie utworzyłem jeszcze kopii bezpieczeństwa swojej witryny, jeśli już mógłbym ją tak nazwać (miała tylko kilka podstron). Jestem w stanie odtworzyć ją podejrzewam w 40-60 minut, tylko gdybym miał taką możliwość.Niestety mam ten błąd 404 i nie wiem jak się z nim uporać. Najszybciej podejrzewam byłoby przywrócić poprzednie adresy url, ale nie jestem w stanie tego zrobić. Dlatego proszę o pomoc.

    Dodam jeszcze, że w panelu przy przypisywaniu zewnętrznej domeny nadal pisze mi o delegacji domeny, a pod adresem mojej strony nadal widnieje napis: W tym miesjcu...", a niżej "Strona utrzymywana na serwerach home.pl" Podejrzewam, że już jest delegowana. Ahh ten brak doświadczenia.
     
  2. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    1. Metod na przywrócenie starego adresu URL jest wiele, zostały one opisane w oficjalnej dokumentacji Wordpress pod adresem https://codex.wordpress.org/Changing_The_Site_URL

    2. W trakie konfiguracji domeny popełniłeś drobny błąd. Jak już domena wyświetlała komunikat "W tym miejscu może pojawić się Twoja strona oparta na Wordpressie." to wystarczyło ją z poziomu panelu przekierować na katalog /autoinstalator/wordpressplus ;) - https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/p...a-w-home-pl-delegowana-na-serwery-dns-home-pl
     
    douzer lubi to.
  3. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Na zakładce Usługi w Panelu Administracyjnym kliknij w ikonę plusa obok nazwy swojego serwera - będziesz wiedział czy domena jest już przypisana, a i będziesz mógł wejść w jej konfigurację, aby zmienić przekierowanie jak napisał @Adam
     
    douzer lubi to.
  4. douzer

    douzer Początkujący

    Wiadomości:
    7
    Docenione treści:
    2
    Dziękuję za szybką odpowiedź. To się ceni.
    Zrobiłem wszystko tak jak opisaliście. Działa zarówno panel administracyjny wp, jak i przekierowanie!
     
    Mariusz lubi to.
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Witaj na naszym forum! Cieszę się, że naszym moderatorom oraz innym użytkownikom udało się Tobie pomóc w tak błyskawicznym tempie. Ustawiam status tematu na forum jako rozwiązany.
     

Poleć forum znajomym