1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Prośba o pomoc Podpięcie domeny zarejestrowanej w starym systemie home.pl

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika X9DESIGN, 31 Maj 2018.

1. X9DESIGN

X9DESIGN Użytkownik Beta-tester

Docenione treści:
    4
    Witam

Posiadam domenę wykupioną w starym systemie home.pl. Chcę ją teraz przypisać do hostingu w nowym. Kiedy wszystko działało na starym systemie wystarczyło się zalogować do panelu zarządzania wykupioną domeną i na podstronie konfiguracji skorzystać z opcji Przypisz domenę do usługi w home.pl, i w odpowiednich polach wpisać login i hasło do docelowej usługi. Niestety kiedy chcę w ten sposób przypisać tę samą domenę do usługi w nowym systemie, dostaję komunikat, że podałem nieprawidłowe hasło.

Próbowałem też przypisać domenę za pomocą parkowania, tj. w starym systemie skorzystałem z opcji Zaparkuj domenę na serwerach DNS home.pl, a w nowym najpierw dodałem domenę do konta, co się udało, lecz kiedy potem na podstronie Przypisz domenę w sekcji zarządzania serwerem wpisuję odpowiednie dane, by domenę wskazać na konkretny podkatalog po wysłaniu formularza dostaję komunikat Wystąpił błąd podczas przypisywania domeny do serwera. Sprawdź parametry i spróbuj ponownie.

Posiadam domenę zarejestrowaną po za home.pl, która jest wydelegowana na serwery DNS home.pl. Była podpięta do usługi hostingowej w starym systemie. Teraz chciałem ją podpiąć do usługi hostingowej w nowym systemie. W tym celu usunąłem ją w panelu starego systemu, a dopiero potem dodałem ją w panelu nowego. Niestety po dodaniu jej do konta, gdy staram się ją przypisać do serwera z nowego systemu, otrzymuję komunikat Wystąpił błąd podczas przypisywania domeny do serwera. Brak delegacji na serwery DNS dostawcy, co jest dziwne, bo baza WHOIS jasno wskazuje, że domena jest wydelegowana na DNS home.pl. Mało tego, dokładnie identyczną drogą przepiąłem inną domenę z tego samego hostingu starego systemu, do tego samego hostingu w nowym systemie. Nie było problemu, a domena działa. jedyna róznica między nimi to taka, że domena, którą udało się przepiąć do hostingu w nowym systemie to domena .net, a domena, z którą jest problem, to domena .pl.

Proszę o pomoc.

Ostatnia modyfikacja: 31 Maj 2018
    niksch lubi to.
  2. niksch

niksch Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
  3. Grzesiek

Grzesiek BOK home.pl home.pl Administrator forum

Docenione treści:
    314
    @X9DESIGN podeślij mi na priv nazwy domen i konta w nowym home.pl
    Generalnie odpowiadając na 1 pytanie: wiemy o tym, temat przejściowy. Działa to z nowego na stary, ale nie ze starego na nowy. Z tego co kojarzę, temat jest priorytetowy ale z drugiej strony większy priorytet ma migracja kont, tak aby wszystko znalazło się w nowym panelu.

Co do 2 patrz wyżej - podaj dane na PW i podeślę do sprawdzenia, może o czymś nie wiem, a może to jakiś konflikt w naszym systemie związany z przypisaniem obiektu do starego panelu. DNS są te same, aktualnie na nowym i starym utrzymujemy już tylko dns.home.pl, dns2 i dns 3

4. mcl

mcl Nowy użytkownik

Docenione treści:
    0
    No ja już dwa tygodnie czekam. W międzyczasie dostałem informację, że migracja jest niemożliwa bo mam domenę podłączoną do kreatora stron (?!). Domenę odłączyłem i znowu od tygodnia nic się nie dzieje. Pewnie sprawa trafiła ponownie na koniec kolejki. Nikt nie chce mi udzielić informacji jak długo jeszcze ta migracja może trwać. Brak słów po prostu na to co się tu wyrabia...

5. X9DESIGN

Docenione treści:
    4
    Też jestem dalece zdziwiony taką sytuacją. Obecnie dwie strony moich klientów są offline. Na szczęście jeszcze żaden z nich nie pisał do mnie z tego powodu. Najpewniej jadę w tej kwestii na oparach i lada moment będę musiał się tłumaczyć. Szkoda.

6. X9DESIGN

Docenione treści:
    4
    @Grzesiek Kiedy macie zamiar skonczyc z tym problemem? Napisal do mnie klient, ze mu strona nie dziala. Co mam mu napisac? Trzy tygodnie minely i zero jakiejkolwiek wartosciowej informacji na ten temat.

Poleć forum znajomym