1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Podwójne metaopisy w Google Search Console dotyczy skórki RWD

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika e-bestaplus.pl, 28 Luty 2017.

  1. e-bestaplus.pl

    e-bestaplus.pl Użytkownik

    Wiadomości:
    50
    Docenione treści:
    4
    Witam,

    w Google Search Console pokazuje mi jako problemy podwójne metaopisy i taki tytułowe (w ulepszeniach html). Wiąże się to głównie z tym, że dublują się linki ze strony desktopowej i mobilnej (ich taki i metaopisy). Czy coś można z tym zrobić?
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @e-bestaplus.pl pozwoliliśmy sobie na wyłącznie aktywnej szaty mobilnej : Konfiguracja->Wygląd->Galeria styli->edycja szaty mobilnej

    Mieliście włączoną skórkę RWD, która automatycznie dopasowuje się do rozdzielczości urządzeń mobilnych.

    Proszę o weryfikację obecnych ustawień oraz przekazanie ewentualnego zgłoszenia do naszego Biura Obsługi Klienta, powołując się w temacie na przekazanie wiadomości do naszego specjalisty.
     
  3. e-bestaplus.pl

    e-bestaplus.pl Użytkownik

    Wiadomości:
    50
    Docenione treści:
    4
    Cześć,
    to rozwiązanie jest mi znane, rzeczywiście załatwia sprawę, ALE..

    Wydaje mi się, że przeglądanie sklepu w wersji RWD na telefonie jest dosyć problematyczne, ciężko przeglądać dużą ilość produktów itp. Zawsze myślałem, że wersja mobilna jest jednak dużo bardziej użyteczna, przejrzysta.

    Optymalnym rozwiązaniem byłoby udostępnienie edycji metaopisów i tagów dla wersji mobilnej, albo chociaż dodanie do nich np z automatu słowa 'mobile' czy coś takiego. To załatwiałoby sprawę. Zgaduję, że takiej możliwości nie ma i w najbliższym czasie nie będzie?
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @e-bestaplus.pl dziękuję za informacje, opisana przez Ciebie sprawa jest przez nas znana i planujemy to rozwiązać w przypadku szaty RWD, ale nie mogę obiecać, że nastąpi to w ciągu najbliższych dni czy tygodni, lecz bardziej miesięcy. Sugestię przekazałem do kierownika produktów oraz specjalistów ds. Click Shop. Więcej na tę chwilę zrobić niestety nie mogę.

    Zmieniam status tematu z [Rozwiązane] na [Sugestię].
     

Poleć forum znajomym