1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Polecane zewnętrzne rozwiązania dla sklepu internetowego Click Shop

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Dominik, 16 Marzec 2016.

  1. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    To skoro tak, to podsyłam widgety z www.furkidz.eu
    • Chat po prawej na dole - modyfikowalny, od 0zł https://www.smartsupp.com/ - jestem w programie afiliacyjnym, będę wdzięczny za klikanie w ten link, nawet jeżeli wybieracie darmową opcję
    • Wyszukiwarka - sorry Home, ta która jest jest zła - od 0zł dla małych sklepów (do 1000 użyć w miesiącu), przy większych ilościach od 29EUR, korzystając z linku http://doofinder.com/signup?mktcod=POL1, dostaniecie 20% rabatu na dowolny plan (proponowali to, albo program afiliacyjny, ale wybrałem to :)
    • Pop up, który pojawia się, gdy ktoś spędzi pow. 120 (albo 180 nie pamiętam, jak ustawiłem) sekund w sklepie i chce go opuścić - od 49 zł za kwartał https://www.exitcollar.com - mój zbiera powyżej 3,5% odwiedzających w formie maila
    • Automatycznie dobierane produkty na dole strony głównej, w kategoriach produktów (tych jeszcze nie dodałem), w koszyku, w zależności od tego, co klient oglądał, co inni kupowali, etc. - płatne 3% od sprzedaży przez nich wygenerowanej - na click shopie działa od 3 dni, wcześniej nie mieli odpowiedniego kodu, mimo, że na S.... działała wtyczka - http://www.quarticon.com/
    • Polecam jeszcze https://app.optimizely.com/projects - do testów A/B - czyli np. przestawiasz coś na stronie głównej, bo myślisz, że tak będzie łatwiej, a w testach, w których wysyłasz np. 50% klientów na wersję przed zmianami a 50% na wersję po zmianach wychodzi, że przez tę zmianę masz o 1/3 mniejszą sprzedaż, bo np. klienci się gubią - od 0zł
    Kolejne 2 testuję :)
    Po co to wszystko? Dla konwersji...
    Przy okazji, czy ktoś zna jakieś niedrogie oprogramowanie do recenzji produktów (sorry Home, wasze jest...). Yotpo jest strasznie drogie a w darmowym nie ma większości funkcji. Kudobuzz nie pójdzie z ClickShopem. Ktoś coś?
     
    Ostatnia modyfikacja: 16 Marzec 2016
    kolukas lubi to.
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Ja się tylko zapytam czy przez to nie tracisz na wadze sklepu co jest równie ważne. Popup u Ciebie pojawił mi się po nie wiem czy 15 sekundach :)
     
  3. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Load Time 4.474s
    First Byte
    1.121s
    Start Render
    2.017s
    Oczekiwanie na serwer 0,5 s - 1s
    I niestety, to jest jedyny problem mojej szybkości...
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    jak rozumiem widziałeś co pokazuje PageSpeed Insights dla Twojej strony? wyniki są dość małe
     
  5. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    co innego nie przejmować się, co innego nie patrzeć na to :) ja to chyba jestem zbyt dużym przeciwnikiem tylu skryptów :)
     
  7. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    Jeśli o mnie chodzi, to oczywiście wolałbym, żeby zbieranie newslettera było umożliwione jako exit pop up, żeby wyszukiwarka była tego typu, jak u mnie, a nie taka, która... ech, żeby były wbudowane testy a/b, żeby opinie o produktach były połączone z automatycznym maile po sprzedaży i z indywidualnym kuponem dla klienta w nagrodę za ich dodanie i jeszcze żeby było z gwiazdkami i pojawiało się tuż przy do koszyka, i jeszcze, żeby produkty powiązane były zautomatyzowane jakąś logiką cross-selingową i jeszcze żeby to wszystko stało na serwerach obsługujących http/2 z TTFB (Time To First Byte) w okolicach 1ms a nie 1s, - i to wszystko w ramach 1 usługi, ale jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma.

    Ps. kiedyś w ramach testów usunąłem wszystkie zewnętrzne js i css - punkty skoczyły do góry średnio o... 2 :)
    (mobilny zdaje się o 3 a desktop o 1)
     
  8. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    PS2. Ech, Ty to mnie zawsze zmobilizujesz do działania - na mobilu z 55 zwiększyłem do 65, na Desktopie z (tu nie pamiętam dokładnie, ale chyba coś koło 75) do 79.
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    i dobrze każda motywacja jest dobra :p zastanawiam się cały czas nad tymi zewnętrznymi dodatkami. Mi to najbardziej w sklepie brakuje np możliwości includowania choćby jednego pliku php w nagłówku, to by dało już nieograniczone możliwości :D
     
  10. kolukas

    kolukas Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    11
    @Dominik z live chata (smartsupp) korzystamy od około pół roku i uważam to za rewelacyjny sposób kontaktu bezpośredniego z klientami sklepu. Co do wyszukiwarki Doofinder.com to czy pamiętasz może jak stworzyłeś feed z produktami. Próbuję w clickshopie zrobić eksport produktów w: Narzędzia>Centrum wymiany danych. Czy to jest dobra droga? Jako separator kolumn wybrałem "TAB", a jako separator kategorii znak ">". Niestety po dodaniu pliku w panelu doofinder pojawia się błąd. Próbowałem też dodać link z Konfiguracja>Integracje>Porównywarki cen>GoogleProductSearch. Będę wdzięczny za jakąś podpowiedź. Spróbuję też dziś zadać pytanie bezpośrednio na stronie producenta, ale z racji że nie wspierają bezpośrednio z clickshopem to mogę natrafić na utrudnienia w tłumaczeniu :)
     

    Załączone pliki:

  11. Dominik

    Dominik Opiekun

    Wiadomości:
    176
    Docenione treści:
    27
    @kolukas Czy udało Ci się rozwiązać problem? Generalnie, doofinder korzysta z Konfiguracja>Integracje>Porównywarki cen>GoogleProductSearch. Mi w konfiguracji pomógł Mat na chacie. Jeśli dalej masz problem, to podaj na priv jakiś kontakt telefoniczny do siebie, to pomogę :)
     

Poleć forum znajomym