1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Pomoc home.pl - dokumentacja

Dyskusja w 'Hyde Park' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 20 Październik 2016.

?

Chciałbym, aby pomoc.home.pl przeszła zmianę:

Poll closed 4 Listopad 2016.
  1. krótsze artykuły (niezbędne minimum)

    0 głos(ów)
    0,0%
  2. osobna kategoria dla zaawansowanych użytkowników (rozwinięcie tematu)

    66,7%
  3. filmy video - obsługa panelu i konfiguracja usług

    0 głos(ów)
    0,0%
  4. sekcja: "nowe artykuły" na pomoc.home.pl

    22,2%
  5. widoczne komunikaty już na stronie głównej

    22,2%
  6. artykuły typu Krok po kroku + osobny artykuł z teorią

    55,6%
  7. sekcja: "zaktualizowane artykuły" na pomoc.home.pl

    11,1%
  8. nie wiem, musicie mnie nakierować, co mogę znaleźć tutaj

    0 głos(ów)
    0,0%
  9. szukam artykułów po konkretnym zagadnieniu, dodajcie chmurę tagów

    22,2%
  10. szukam artykułów po konkretnej usłudze, widoczna lista usług

    22,2%
Możesz zaznaczyć kilka odpowiedzi.
  1. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Witajcie,

    ZMIANY - temat wraca jak bumerang, dzięki ankietom które wypełnialiście kilka miesięcy temu, dowiedzieliśmy się naprawdę dużo zarówno o działaniu forum, Waszych potrzebach dot. jego dalszego funkcjonowania, ale przede zwróciliście uwagę na kilka "problemów" w komunikacji. Wprowadziliśmy zmiany.

    Dobra, do rzeczy: pomoc.home.pl to nasza perła, która w obecnej postaci działa od ponad 5 lat. Obecna forma, tj. baza wiedzy licząca ponad 1000 artykułów. Tak, jest ich ponad 1000 a nawet ponad 1300, jeśli jeszcze nie mieliście okazji jej przejrzeć :)

    W ramach pomocy działa system komentarzy, który umożliwia szybką reakcję i zgłaszanie uwag dot. treści. Jest też opcja pozostawienia adresu e-mail więc możemy dopytać o szczegóły lub... pomóc, jeśli problem nie dotyczy bezpośrednio samego artykułu. Chociaż baza jest statyczna, to każdego dnia dziesiątki artykułów jest zmienianych i wciąż powstają nowe.

    Chciałbym, abyście poświęcili 5 minut na odwiedziny: www.pomoc.home.pl i wyrazili swoją ocenę serwisu. Chcielibyśmy, aby docelowo pomoc.home.pl stało się Centrum Pomocy, w ramach którego szybko: znajdziecie niezbędne informacje, sprawdzicie komunikaty, znajdziecie możliwości kontaktu z nami, ale też uzyskacie przeklik to najważniejszych informacji.

    I tu pisząc o ważnych informacjach, nie mam na myśli jedynie konfiguracji nowej poczty, a chociażby informacji: jak opłacić fakturę, jak zrezygnować z usługi, jak rejestrować, itp. jak przejść konfigurację krok po kroku.

    Pytanie 1: strona home.pl to oferta i prezentacja firmy, pomoc.home.pl to całe jej zaplecze: kontakt, pomoc, instrukcje, poradniki, filmy, akademia. Jakich informacji oczekiwalibyście bezpośrednio na stronie głównej pomoc.home.pl? Czy obecna forma jest wystarczająca, czy może ma braki? Czego jest za dużo? Po co najczęściej wchodzicie na www.pomoc.home.pl?

    Pytanie 2:
    wiemy z jednej z ankiet, że wiele osób wykazało zainteresowanie filmami z instrukcjami, pomysł jest na tapecie, ale zmiany jakie zachodzą powodują, że nie tyle jest to trudne, co bardzo angażujące. Nie mniej pamiętamy o tym. W chwili obecnej każdy artykuł (większość) odpowiada zarazem na podstawowe pytanie: jak?, ale także często wyczerpuje cały temat. Efekt: artykuły są rozbudowane. Czy artykuł powinien odpowiadać na jedno proste pytanie, a cała wiedza ponadto powinna zniknąć? znaleźć się na końcu? znaleźć się w osobnym artykule?... coś innego? Jak powinny wyglądać artykuły?

    Pytanie 3: dlaczego kontaktujecie się z BOK zamiast skorzystać z bazy wiedzy pomoc.home.pl? :)
    Nie, nie jesteśmy źli na Was. Pytanie dotyczy tego, co powinno znaleźć się na stronie pomoc.home.pl ( w całej bazie wiedzy - co, jak, gdzie, ile, czego), abyście mogli uznać, że znaleźliście odpowiedź bez potrzeby kontaktu z nami. Rozwiązanie ma oszczędzać Wasz czas, my i tak pracujemy 24h.

    Mamy swoje pomysły na optymalizację serwisu, ale chcemy poznać Wasze.

    Liczymy na Wasze pomysły. Same uwagi dot. stanu obecnego, pozwolą nam podjąć działania mające na celu wprowadzenie zmian, ale pomysły na konkretne zmiany pozwolą nam wpasować się w Wasze potrzeby. W końcu dokumentacja jest dla Was.

    W ankietę wrzuciłem kilka sugestii, pomysłów. Jeśli czegoś nie ma, wpisujecie w komentarze. Możecie zaznaczać wiele odpowiedzi. Dziękuję za pomoc.
     
  2. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Pytanie 1: dla mnie jest ok. Mi wystarcza wyszukiwarka, która jest na samej górze. Ba często wpisuję bezpośrednio w google w stylu "home.pl konfiguracja poczty"

    Pytanie 2: filmy? Jak skonfigurować outlooka? Jak dla mnie to zbytek obecnie. Uważam, że artykuły nie są ani specjalnie rozbudowane ani zbyt okrojone. Są dokładnie takie jakie być powinny. Wystarczają mi i moim średnio ogarniętym klientom.
    Sądzę, że to pytanie nie powinno padać tu na forum, gdyż, tutaj nikt nie zadaje takich pytań (albo ja nie widzę tego?) w stylu "jak skonfigurować outlooka bo nic nie rozumiem z tego opisu na Waszej stronie". Pytanie trzeba skierować do adresatów tej pomocy.
    Część rzeczy jest już chyba tak spisywanych, że podstawowe rzeczy są w wątku głównym a na końcu jest dymek z informacją "konfiguracja tego w przypadku gdy masz coś tam jest tu". Myślę, że "szczegóły", które są końcu mają wadę, taką, że cały artykuł jest bardzo długi. Natomiast osobnym artykule (problem jest taki, że nowicjusz może w wynikach wyszukiwania może kliknąć na ten szczegółowy opis i się przestraszy). Można też w artykule ukrywać rzeczy zaawansowane - jak użytkownik kliknie "jestem zaawansowany" to mu się te opisy rozwijają.

    Pytanie 3: jeśli dochodzę w artykule do punktu "skontaktuj się z BOK" lub mój problem mnie przerasta i nie znajduję odpowiedzi - piszę do BOK :) Ja do BOK piszę raczej w sprawie "trudnych spraw", których nie da się wpleść do pomocy. Dla mnie to co jest na pomoc.home.pl i komunikacja na forum w ciągu ostatnich 12 miesięcy rozwiązała 99% problemów.

    Moje pytanie do ankiety "widoczne komunikaty już na stronie główne" - o jakie komunikaty chodzi?
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    1. Mariusz zaktualizował wyszukiwarkę na pomocy (pomoc.home.pl) i w naszej ocenie oraz analizując statystyki, jest to jedna z lepszych wtyczek jakie są w tej chwili używane w sieci. Przede wszystkim sami (wraz z BOK) widzimy jak wyszukiwarka filtruje zapytania i zwraca wyniki. Pracujemy nad ustawieniami, aby maksymalnie zwiększyć jej skuteczność, więc zostaje z nami. Na stronie nadal działa Wirtualny Doradca nad którym zastanawiamy się, co dalej. Jak wiemy, w ZUS nie dział jak trzeba (nie umiał odpowiedzieć co z emeryturą), ale nasz był jednak o wiele bardziej rozwinięty. Zobaczymy co dalej.

    Co do reszty, dzięki, weźmiemy to pod uwagę.
     
  4. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Ja z tego wynalazku jak wirtualny doradca nie korzystam. Próbowałem, tak jak w ZUSiw, czegoś wyszukać i... zdecydowanie wolę zwykłą wyszukiwarkę. Kiedyś baaaardzo lubiłem czat, który mieliście :)

    A co z moim pytaniem:
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    mamy wrażenie, że komunikaty, które publikujemy pod tym adresem: https://pomoc.home.pl/section/komunikaty/ są zbyt głęboko ukryte... zastanawiamy się nad wyciągnięciem tych komunikatów na wierzch
     
    LorK lubi to.
  6. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    a to faktycznie, ja tam w zasadzie nie docieram... na FB nie śledzę Was... i nie wiedziałem, że to, że nie działał mi Outlook najprawdopodobniej to był problem z moim ESETem :)
    Dzięki za odpowiedź.
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Odnośnie wyszukiwarki to uważam ją za nieco archaiczną i nie fajną :D zastanawia mnie czemu nie wstawicie tam po prostu googlowej wyszukiwarki która znacznie lepiej odmienia wyrazy, znacznie lepiej dopasowuje treść itd :)
    Jeśli chodzi o stronę główną to oczekiwałbym czytelności, a nie tych a'la przycisków z usługami :D jak mnie to strasznie denerwuje, jest kompletnie nieczytelne :D te bordery wprawiają w oczopląs :D a na małym oknie przeglądarki to już jest masakra, ciągnie się to w dół niesamowicie :) Wszystko na stronie głównej można kilkoma prostymi stylami ułożyć w jednolitą całość o wiele czytelniejszą :) To ma być piguła od której zaczynamy szukać pomocy, nie dziwię, się wielu ludziom, że dzwonią do Was o pomoc z prostymi sprawami, po wejściu na stronę główną pomoc.home.pl można się zgubić.
    Dlaczego dzwonię czasami do Was? Między innymi dlatego, że nie da się czegoś znaleźć w pomocy (nawet ja czasami czegoś nie wiem :) a często okazuje się, że to jest na widoku lub w miejscu w którym w życiu bym się tego nie spodziewał :))
    Artykuł musi być rozbudowany, każdy szuka czegoś innego, robienie tylko podstawowych rzeczy w artykułach i ewentualne rozbijanie tego na kolejne artykuły zaawansowane zrobi tylko zamieszanie. Mimo, że zaznaczyłem w ankiecie punkt drugi to raczej widziałbym rozszerzenie artykułu wewnątrz artykułu głównego powiedzmy oznaczone nagłówkiem "Dla zaawansowanych"
    Chmura tagów? przy 1300 artykułów? :D musiałbym się nieźle odbić o ścianę głową aby próbować takie coś wprowadzić :) Po 2 dniach mielibyście już statyczną listę tagów która po kolejnych kilku dniach byłaby już bezużyteczna :)
    Mimo, że nie prowadzicie wsparcia dla zewnętrznych aplikacji z autoinstalatora, część problemów ich dotyczących mogłaby być opisana dość szczegółowo ponieważ jak wiemy Wasz serwer www ma kilka różnic wpływających na działanie popularnych aplikacji, nie piszę, że źle wpływają, ale że wpływają.
    Czego mi brakuje to możliwości zapisania się na newsletter z nowymi artykułami i komunikatami.
    Pomijam już fakt niektórych nieaktualnych informacji bo to w miarę jest aktualizowane :)
     
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @TheL wyniki wyszukiwarki są trochę odwrotne i użytkownicy z niej korzystający nie uważają jej raczej za "niefajną". Według statystyk, to użytkownicy o wiele częściej znajdują to czego szukają (w porównaniu do poprzedniej wyszukiwarki).

    Co do przycisków z kategoriami, zgodzę się, że nie są one dziełem sztuki (poprawimy je). Faktem jest, że po ich umieszczeniu, użytkownicy zaczęli trafiać do kategorii i następnie do artykułów, które ich faktycznie interesują. Głównym powodem umieszczenia tych przycisków była poprzednia wyszukiwarka (domyślna szukajka od Wordpressa). Przyciski do kategorii miały ułatwić wyszukiwanie oraz nawigacje po pomoc.home.pl, bo wspomniana wyszukiwarka domyślna od Wordpressa bardziej to utrudniała, niż ułatwiała :p. Teraz, gdy mamy już nową wyszukiwarkę, to rzucimy temat, aby pozbyć się lub poprawić wygląd tych przycisków na stronie głównej.

    Co do wyszukiwarki Google, to jestem do niej sceptyczny, ale tylko z takiego powodu, że nasi konkurenci w swoich bazach wiedzy wykorzystują właśnie wyszukiwarkę od Google. My chcemy być innowacyjni i korzystamy z innej wyszukiwarki, której wyniki wyszukiwania będą poprawiane wraz z upływem czasu (mamy możliwość określenia co będzie wyświetlane w wynikach wyszukiwania przy danych słowach kluczowych).
     
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Mariusz, choćbyście poprawiali kilka lat wyniki i tak nie będzie wyszukiwarka miała tak dobrego algorytmu jak googlowa. Dlaczego konkurencja używa googlowej? odpowiedź jest prosta: bo nie ma lepszej :)
    O defaultowej wp nawet nie wspominajmy nawet nie wspominajmy :)
    Ja jak zacząłem kiedyś robić wyszukiwarkę "uczącą się" to po zebraniu bazy kilku tysięcy słów/fraz darowałem sobie, to nie ma sensu :) Na domowym blogu może jeszcze to jakiś sens ma, ale na poważniejszej stronie warto wydać te kilka dolarów i kupić googlową :)
    Odnośnie tych przycisków to ja jestem za tym aby zostały, ale nie w takiej formie :D sam wiesz jak banalnie prosto można zrobić świetne przyciski w css, czytelne i nie zajmujące tyle miejsca :D
     
  11. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Wiadomo, że Google wskazuje najlepsze wyniki... po prostu można powiedzieć, że póki co chcemy mieć swoją wyszukiwarkę :) nie chcemy zgapiać od konkurencji skoro byli szybsi (możliwe, że zmienimy zdanie, bo przecież lubimy Google :))
     
  12. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @TheL rzuciłem pomysłami na zachętę.

    Ta wyszukiwarką którą mamy od kilku tygodni naprawdę sprawuje się nieźle (mamy stały feedback od konsultantów z BOK) i widzimy progres w stosunku do tego co było. Pamiętajmy o WD który wbrew pozorom także miał sporo konwersacji, chociaż wymaga dużo więcej pracy aby go konfigurować (nieustannie). Dobrze wiesz, że jak wpiszesz w google jak skonfigurować htaccess to jesteśmy na 1 miejscu :p
     
  13. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6
    Ostatnia modyfikacja: 24 Październik 2016
  14. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @Tomek333 poczekać na odpowiedź, widzimy Twoje pytania. Wszystkie założone tematy już zostały przekazane do właściwych osób i odpowiemy na nie jak uzyskamy informacje zwrotne. Proszę Cię o cierpliwość. To samo dotyczy wszystkich wątków, w którym jako firma i podmiot odpowiedzialny za produkt, możemy udzielić bezpośredniego wsparcia. Są tematy daleko wykraczające poza nasz zakres pomocy, w których może się zdarzyć że nie będziemy w stanie pomóc lub pomożemy, ale bazując na własnych testach/rozwiązaniach. Nie mniej forum jest monitorowane. :)
     
  15. Tomek333

    Tomek333 Ulubieniec

    Wiadomości:
    196
    Docenione treści:
    6

Poleć forum znajomym