1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

PORADNIK Jak uruchomić SquirrelMail na home.pl

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika TheL, 20 Maj 2015.

  1. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Znam osoby które nie mogą rozstać się z wiewiórką (Squirrel - wiewiórka) i dlatego tkwią nadal na kiepskich zagranicznych serwerach udostępniających ten skrypt i gigantyczne pojemności 50 MB :)
    Można i na home uruchomić wiewiórkę.
    Jak to zrobić:
    1. Ściągamy paczkę z http://www.squirrelmail.org/download.php
    2. Rozpakowujemy
    3. Tworzymy na serwerze katalog na wiewiórkę
    4. Wgrywamy tam wszystkie pliki i katalogi z rozpakowanego folderu: /squirrelmail-webmail-1.4.22
    5. Przechodzimy na serwerze do katalogu config zmieniamy nazwę pliku config_default.php na config.php
    6. Edytujemy plik config.php
    $domain = 'example.com'; - wpisujemy swoją domenę
    $data_dir = '/jakiskatalognaserwerze/'; - tu będą przechowywane dane wiewiórki - katalog musi na serwerze istnieć. UWAGA BARDZO WAŻNA, teoretycznie ten katalog powinien być po za public_html, ale w home nie ma do niego dostępu. WIęc podając tu katalog dajmy mu nazwę niemożliwą do odgadnięcia np #ds#4fhghjj!!672-3##76 w jakiś sposób zabezpieczy to wiewiórkę.
    po zapisaniu tego pliku możemy wejść na adres: http://naszserwer.pl/katalogwiewiórki i zalogować się naszymi danymi do poczty
    Zaznaczam, że to podstawowa konfiguracja "aby tylko zadziałało" jeśli byłoby zainteresowanie opiszę resztę opcji konfiguracyjnych.
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Konfiguracja ciąż dalszy, czyli jak zrobić aby coś wysyłać, oraz jak dopasować kilka parametrów.

    $org_name = "Home.pl"; - opcja odpowiadająca za nazwę organizacji, w tym przypadku Home.pl

    $org_logo = SM_PATH . 'images/sm_logo.png'; - opcja odpowiadająca z logo graficzne przy logowaniu się do maila (standardowe wymiary 308x111px), nie można podawać tu pełnych linków, a wyłącznie ścieżkę na serwerze.

    $org_logo_width = '308'; - opcja odpowiadająca za szerokość loga
    $org_logo_height = '111'; - opcja odpowiadająca za wysokość loga

    wiewiorka-logowanie.png


    $signout_page = ''; - opcja odpowiadająca za to jaka strona ma się wczytać po wylogowaniu się z webmaila. Pusta opcja oznacza stronę standardową.

    $frame_top = '_top'; - opcja odpowiadająca za umieszczenie webmaila w głównej ramce przeglądarki, tj ucieczka z dowolnej ramki.

    $provider_name = 'Home.pl'; - opcja odpowiadająca za text podlinkowany w prawym górnym rogu poczty
    $provider_uri = 'http://home.pl/'; - opcja odpowiadająca za link do który jest podlinkowany powyższy tekst.


    wiewiorka-link.png


    $domain = 'nazwadomeny.pl'; - opcja w której wpisujemy naszą domenę.

    $smtpServerAddress = 'nazwadomeny.pl'; - opcja w której wpisujemy nasz serwer SMTP.

    $smtpPort = 587; - opcja odpowiadająca za port serwera SMTP – polecam port 587

    $smtp_auth_mech = 'login'; - opcja odpowiadająca za autentyfikację, musi być wpisane dokładnie login, naczej nie wyślemy poczty.

    $attachment_dir = '/jakiskatalognaserwerze/zalaczniki/'; - katalog załączników, ustawiamy dokładnie tak samo jak w przypadku opcji $data_dir. UWAGA! Zastrzeżenia przy tej opcji są dokładnie takie same jak w przypadku opcji $data_dir.
     
    Ostatnia modyfikacja: 21 Maj 2015
  3. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Odpaliłem :D. Początkowo byłem przekonany, że coś z CSS-em poszło nie tak, dlatego widzę, co widzę :D. Dopiero potem okazało się, że jest wszystko OK :D.
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Tak, wiewiórka jest wyjątkowo brzydkim klientem webowym, ale jednocześnie najszybszym. Tam nic nie ma prawa się zawiesić, zwolnić itd. Sam mam jedno konto pocztowe na którym mam od bardzo wielu lat jedynie wiewiórkę i jestem z niego bardzo zadowolony.
     
  5. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Nie mogę tylko zmienić języka na polski. Przestawiam w konfiguracji, szukam w plikach - teoretycznie jest OK, ale efekt zerowy. W "Internetach" podpowiadają jak to można zmienić, ale - o ile dobrze czytam - trzeba mieć 'root-a'. W sumie nie jest to aż tak "wielki" problem.
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    język polski można bez wielkiego bólu zmienić o ile pamiętam, ale dokładnej instrukcji nie jestem na szybko w stanie podać, sam używam angielskiej wersji i nawet mi nie przyszło do głowy aby ją spolszczyć :D
     

Poleć forum znajomym