1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Pozycjonowanie / Indeksowanie strony przez wyszukiwarkę

Dyskusja w 'Kreator stron internetowych' rozpoczęta przez użytkownika dszyman, 23 Czerwiec 2015.

  1. dszyman

    dszyman Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    1
    Witam,

    Stworzyłem stronę w click webie. Niestety w googlach moja strona istnieje dopiero po wpisaniu adresu.pl. Chciałem pomóc google wyszukać moją stronę używając różnych metod z google search console. Niestety nie wiem czy click web daje jakąkolwiek możliwość na wprowadzenie pliku html, dodanie tagu html etc.
    W wyszukiwarce duckduck go po wpisaniu słów kluczowych, a w zasadzie nazwy "firmy" wynajduje mnie na pierwszej stronie aczkolwiek wygląda to tak "Home page [nazwadomeny.pl]".
    Prosiłbym o jakąś podpowiedź co zrobić by strona była wyszukiwana przy pomocy google
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Instrukcje weryfikacji domeny w Google Apps krok po kroku (dla domeny zarejestrowanej w home) znajdziesz pod tym adresem: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/weryfikacja-wlasnosci-domeny-w-google-apps/

    Sugeruję skorzystać z metody: Dodanie rekordu TXT w strefie domeny lub Dodanie rekordu CNAME w strefie domeny (tylko te metody pozwalają na weryfikację właśności domeny w przypadku korzystania z usługi Click Web).

    Pod adresem www.google.com/addurl/ możesz zgłosić wybraną stronę WWW do zaindeksowania przez wyszukiwarkę Google. Zaproszenie robota Google na stronę WWW może przyśpieszyć proces indeksowania wybranego adresu. Uwaga! Google wymaga założenia konta w celu dodania takiego zgłoszenia! Więcej informacji znajdziesz pod tym adresem.
    W tym przypadku, sugeruję przejść do ustawień wybranej podstrony (w tym przypadku strony głównej) i zmienić lub po prostu wpisać wartość dla pola "Tytuł w przeglądarce". Powinno to spowodować aktualizację nazwy witryny, która widoczna jest w zakładkach przeglądarek internetowych oraz w wynikach wyszukiwaniach.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Pamiętaj, że taka aktualizacja nie musi nastąpić od razu. Roboty Google zadbają o zaktualizowanie danych, może to być kwestia kilku godzin a nawet kilku dni.
     
  4. dszyman

    dszyman Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    1
    Dzięki Panowie za rzeczowe podpowiedzi!
     
    Mariusz lubi to.
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Te kilka dni na indeksację strony to bym powiedział duży optymizm :) Niestety ale na pozycjonowanie wpływa bardzo wiele czynników i samo zaproszenie robota to nie wszystko. Jeśli już chcemy szybszej indexacji polecam dodanie z clickshopa do Narzędzi Google również mapy strony co jest do zrobienia w bardzo prosty sposób. Dodatkowo warto poczytać o sposobach pozycjonowania, same meta tagi w tej chwili mają już nikły wpływ na pozycję strony, Sam clickshop jest dość dobrze zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek jednak aby osiągnąć oczekiwane efekty pozycji na listach wyszukiwania trzeba liczyć się z ogromem pracy.
     
  6. lukoa

    lukoa Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    9
    Podłącze się pod temat.:)

    Witam Wszystkich, jestem tutaj nowy i w home.pl też od niedawna dopiero. :p

    Wprowadziłem dane do goolge żeby się indeksowało i teraz moje pytanie (bo trochę dużo na raz mi tam piszą w tym google:) ).
    Jak dodaję witrynę w google to muszę każdą osobno dodać? np.: www.lukoa.pl, https://lukoa.pl itd?
    Czy wystarczy jedną dodać czyli https://lukoa.pl, dodać mapę strony podaną w sitemap clickshop-a i po krzyku? :Di czekać na indeksację?
    Nie bardzo rozumiem to wszystko bo tych informacji jest za dużo niestety i z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi, sugestie-cokolwiek.

    Jakiekolwiek podpowiedzi jak to trochę wspomóc wszystko aby było lepiej też byłoby fajnie- SEO jak dla mnie to zagadka-chociaż już nie tak wielka:)

    Warto do każdego produktu dopisywać META Keywords, META .... itd? Można skorzystać z tych podpowiedzi które pojawiają się pod tabelką plus kilka ewentualnie swoich?

    Pewnie nie w tym dziale to opisuje, ale mam nadzieję, że jako pierwszy mój post na tym forum zostanie mi to wybaczone :p:D:)

    Pozdrawiam Wszystkich
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Przy mojej ostatniej stronie WWW, którą projektowałem na potrzeby prywatne, dodałem tylko link do mapy strony i czekałem na indeksacje Google. Mapa strony za każdym razem generowała się automatycznie, gdy dodawałem nowe podstrony - nie musiałem pilnować dodawania każdej podstrony osobno. Moim zdaniem, gdy podamy adres URL do mapy naszej strony wyszukiwarce Google, to nie powinniśmy już się martwić o resztę... (czyli o dodawanie reszty podstron osobno).
     
  8. lukoa

    lukoa Spryciarz

    Wiadomości:
    46
    Docenione treści:
    9
    Bardziej na myśli miałem wpisanie samego adresu strony. Pod strony to okej,same wejdą.Tylko czy wystarczy jedna? Czy muszę dodawać różne w sensie na początku www, bez www i jeszcze http itd. A tak w ogóle to ona co jakiś czas będzie się poprawiać jeżeli coś zmienię z opisie? Czy trzeba to robić za każdym razem kiedy coś zmienię-mówię tutaj o dodawaniu mapy z Google
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Masz zrobić tak:
    dodać wszystkie,
    ustawić stronę preferowaną
    najlepiej jak masz możliwość zrobić to również w .htaccess
     

Poleć forum znajomym