1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Pozycjonowanie / Indeksowanie strony przez wyszukiwarkę

Dyskusja w 'Kreator stron internetowych' rozpoczęta przez użytkownika dszyman, 23 Czerwiec 2015.

 1. dszyman

  dszyman Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  1
  Witam,

  Stworzyłem stronę w click webie. Niestety w googlach moja strona istnieje dopiero po wpisaniu adresu.pl. Chciałem pomóc google wyszukać moją stronę używając różnych metod z google search console. Niestety nie wiem czy click web daje jakąkolwiek możliwość na wprowadzenie pliku html, dodanie tagu html etc.
  W wyszukiwarce duckduck go po wpisaniu słów kluczowych, a w zasadzie nazwy "firmy" wynajduje mnie na pierwszej stronie aczkolwiek wygląda to tak "Home page [nazwadomeny.pl]".
  Prosiłbym o jakąś podpowiedź co zrobić by strona była wyszukiwana przy pomocy google
   
 2. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 088
  Docenione treści:
  302
  Instrukcje weryfikacji domeny w Google Apps krok po kroku (dla domeny zarejestrowanej w home) znajdziesz pod tym adresem: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/weryfikacja-wlasnosci-domeny-w-google-apps/

  Sugeruję skorzystać z metody: Dodanie rekordu TXT w strefie domeny lub Dodanie rekordu CNAME w strefie domeny (tylko te metody pozwalają na weryfikację właśności domeny w przypadku korzystania z usługi Click Web).

  Pod adresem www.google.com/addurl/ możesz zgłosić wybraną stronę WWW do zaindeksowania przez wyszukiwarkę Google. Zaproszenie robota Google na stronę WWW może przyśpieszyć proces indeksowania wybranego adresu. Uwaga! Google wymaga założenia konta w celu dodania takiego zgłoszenia! Więcej informacji znajdziesz pod tym adresem.
  W tym przypadku, sugeruję przejść do ustawień wybranej podstrony (w tym przypadku strony głównej) i zmienić lub po prostu wpisać wartość dla pola "Tytuł w przeglądarce". Powinno to spowodować aktualizację nazwy witryny, która widoczna jest w zakładkach przeglądarek internetowych oraz w wynikach wyszukiwaniach.
   
 3. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 602
  Docenione treści:
  329
  Pamiętaj, że taka aktualizacja nie musi nastąpić od razu. Roboty Google zadbają o zaktualizowanie danych, może to być kwestia kilku godzin a nawet kilku dni.
   
 4. dszyman

  dszyman Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  2
  Docenione treści:
  1
  Dzięki Panowie za rzeczowe podpowiedzi!
   
  Mariusz lubi to.
 5. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  Te kilka dni na indeksację strony to bym powiedział duży optymizm :) Niestety ale na pozycjonowanie wpływa bardzo wiele czynników i samo zaproszenie robota to nie wszystko. Jeśli już chcemy szybszej indexacji polecam dodanie z clickshopa do Narzędzi Google również mapy strony co jest do zrobienia w bardzo prosty sposób. Dodatkowo warto poczytać o sposobach pozycjonowania, same meta tagi w tej chwili mają już nikły wpływ na pozycję strony, Sam clickshop jest dość dobrze zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek jednak aby osiągnąć oczekiwane efekty pozycji na listach wyszukiwania trzeba liczyć się z ogromem pracy.
   
 6. lukoa

  lukoa Spryciarz

  Wiadomości:
  46
  Docenione treści:
  9
  Podłącze się pod temat.:)

  Witam Wszystkich, jestem tutaj nowy i w home.pl też od niedawna dopiero. :p

  Wprowadziłem dane do goolge żeby się indeksowało i teraz moje pytanie (bo trochę dużo na raz mi tam piszą w tym google:) ).
  Jak dodaję witrynę w google to muszę każdą osobno dodać? np.: www.lukoa.pl, https://lukoa.pl itd?
  Czy wystarczy jedną dodać czyli https://lukoa.pl, dodać mapę strony podaną w sitemap clickshop-a i po krzyku? :Di czekać na indeksację?
  Nie bardzo rozumiem to wszystko bo tych informacji jest za dużo niestety i z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi, sugestie-cokolwiek.

  Jakiekolwiek podpowiedzi jak to trochę wspomóc wszystko aby było lepiej też byłoby fajnie- SEO jak dla mnie to zagadka-chociaż już nie tak wielka:)

  Warto do każdego produktu dopisywać META Keywords, META .... itd? Można skorzystać z tych podpowiedzi które pojawiają się pod tabelką plus kilka ewentualnie swoich?

  Pewnie nie w tym dziale to opisuje, ale mam nadzieję, że jako pierwszy mój post na tym forum zostanie mi to wybaczone :p:D:)

  Pozdrawiam Wszystkich
   
 7. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 088
  Docenione treści:
  302
  Przy mojej ostatniej stronie WWW, którą projektowałem na potrzeby prywatne, dodałem tylko link do mapy strony i czekałem na indeksacje Google. Mapa strony za każdym razem generowała się automatycznie, gdy dodawałem nowe podstrony - nie musiałem pilnować dodawania każdej podstrony osobno. Moim zdaniem, gdy podamy adres URL do mapy naszej strony wyszukiwarce Google, to nie powinniśmy już się martwić o resztę... (czyli o dodawanie reszty podstron osobno).
   
 8. lukoa

  lukoa Spryciarz

  Wiadomości:
  46
  Docenione treści:
  9
  Bardziej na myśli miałem wpisanie samego adresu strony. Pod strony to okej,same wejdą.Tylko czy wystarczy jedna? Czy muszę dodawać różne w sensie na początku www, bez www i jeszcze http itd. A tak w ogóle to ona co jakiś czas będzie się poprawiać jeżeli coś zmienię z opisie? Czy trzeba to robić za każdym razem kiedy coś zmienię-mówię tutaj o dodawaniu mapy z Google
   
 9. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  Masz zrobić tak:
  dodać wszystkie,
  ustawić stronę preferowaną
  najlepiej jak masz możliwość zrobić to również w .htaccess
   

Poleć forum znajomym