1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Pozycjonowanie w Click Shop - META Description oraz META Keywords

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika pavali, 25 Lipiec 2015.

  1. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    Witajcie, w panelu jest opcja pozycjonowanie, wiem, że pozycjonowaniem zajmują się profesjonalne firmy.
    Po wpisaniu w google pełnej nazwy mojego sklepu www nie mogę go nawet odnaleźć tylko sklep na fb się pokazuję.
    Czy w konfiguracja->marketing->pozycjonowanie-> robią sie frazy automatycznie ? co mozna wpisac
    jesli chodzi o pozycjonowanie jestem zielony, powierzę to firmie lecz chociaż chce aby w googlach teraz sie pojawiała strona mojego sklepu po wpisaniu całej nazwy,
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Zanim dasz zajęcie firmie spróbuj zrobić to sam.
    Po pierwsze zrób sobie konto w "Narzędzie google dla webmasterów" https://www.google.com/webmasters/tools/?hl=pl
    Potwierdź własność swojego sklepu.
    Dodaj do tych narzędzie "Mapę strony"
    Obserwuj indeksację strony.
    Wpisz w google: site:adresswojejstorny.pl i sprawdź ile podstron jest zaindeksowanych
    Dodaj stronę do google w tych narzędziach przez odpowiednią opcję.
    W tym momencie poczekaj jakiś czas i obserwuj sytuację.
    To jest początek, jak już mapa witryny się zaindeksuje napisz, myślę, że ktoś Ci podpowie co dalej.
    Pozycjonowanie w dobrej, zaznaczam DOBREJ firmie która ma o tym pojęcie kosztuje sporo (nie wielka marka firmy, a zaangażowanie wiedza i kilka innych czynników robią z firmy pod tym względem dobrą), więc warto zająć się tym samemu co wbrew pozorom nie jest trudne.
    Nie daj się skusić na "promocje" bo tylko niepotrzebnie wydasz pieniądze :)
    Odnośnie samego sklepu może za jakiś czas kilka rzeczy na ten temat opiszę, choć na pewno nie wszystko z wiadomych względów :)
    Powodzenia w pozycjonowaniu :)
    ps. Zainstaluj sobie google analytics aby obserwować ruch na stronie, tak google analytics, a nie cokolwiek innego.
     
    Danuta N. i pavali lubią to.
  3. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    dzieki wielkie za podpowiedz :)
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Wyszukiwarki internetowe (np. Google) stanowią dziś główne źródło informacji dla większości użytkowników Internetu. Tą drogą na strony internetowe firm, instytucji i osób prywatnych trafia też zdecydowanie najwięcej nowych odwiedzających. Pozycjonowanie polega na edycji zawartości strony WWW (wraz z edycją jej kodu źródłowego) w taki sposób, aby była ona przyjazna dla wyszukiwarek.
    W zakładce "Konfiguracja" -> "Marketing" -> "Pozycjonowanie" należy uzupełnić informacje o Twoim sklepie (np. słowa kluczowe, opis) w celu ułatwienia wyszukiwarkom odnalezienia oraz zaindeksowania sklepu. Po odpowiednim uzupełnieniu ustawień pozycjonowania zwiększasz szansę na pojawienie się w czołówce listy wyszukiwania po wpisaniu odpowiednich słów kluczowych.

    Frazy do ustawień pozycjonowania nie są tworzone automatycznie. Podczas definiowania meta-tagów w sklepie można korzystać ze zmiennych, które będą wyświetlone po prawej stronie ekranu (po najechaniu kursorem myszki na ikonę znaku zapytania). Po wpisaniu odpowiedniej zmiennej, będzie ona zamieniana na odpowiednią informacje (np. na nazwę sklepu). Idąc dalej tym przykładem, jeśli zmienisz nazwę sklepu w ustawieniach, to nie będziesz musiał zmieniać tej nazwy sklepu ręcznie w meta-tagach, ponieważ nazwa ta zostanie automatycznie zmieniona na podstawie zmiennej.

    zmienne2.png

    Bardzo ważne w pozycjonowaniu jest również uzupełnienie zakładek Pozycjonowanie w edycji (lub podczas tworzenia) następujących treści sklepu: produktów, kategorii, artykułów oraz stron informacyjnych. Pamiętaj, aby wprowadzać jak najbardziej szczegółowe informacje opisujące Twój sklep. Unikaj wpisywania zbyt ogólnych określeń oraz słów kluczowych niezwiązanych z Twoją branżą. Może to zaszkodzić pozycjonowaniu Twojego sklepu w wyszukiwarkach.

    Podstawowe informacje na temat zakładki "Konfiguracja" -> "Marketing" -> "Pozycjonowanie" znajdziesz pod tym adresem.

    W kwestii integracji z Google Sitemap (mapa witryny, o której wspomniał @TheL). Mapa witryny w Click Shop to lista, która zawiera odnośniki do wszystkich produktów i kategorii w Twoim sklepie, aby przyspieszyć pojawianie się linków do Twojego sklepu w Google, skopiuj link do mapy strony i zgłoś go w Google » Narzędzia dla Webmasterów. Dodanie mapy witryny do narzędzi Google dla webmasterów, ma na celu wskazanie mechanizmom wyszukiwarki Google stron, które powinny zostać zaindeksowane. Ilość oraz jakość zaindeksowanych stron sklepu ma znaczący wpływ na pozycjonowanie i przynosi wymierne efekty znacząco przyspieszając ten proces.

    Gdzie znajduje się plik Google Sitemap ?
    Adres pliku Google Sitemap znajduje się w Konfiguracja > Marketing > Pozycjonowanie > Google Sitemap.

    Mapa strony Google Sitemap to lista, która zawiera odnośniki do wszystkich produktów i kategorii w sklepie. Aby przyspieszyć pojawianie się linków do własnego sklepu w Googlach, skopiuj link do mapy strony i zgłoś go w Google > Narzędzia dla webmasterów.


    W home.pl możesz skorzystać z pakietów reklamy internetowej, w których skład wchodzi m.in. usługa pozycjonowania w Google.
     
    pavali lubi to.
  5. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    A ile trwa indeksacja ?
    Zrobilem metodą dla mnie najlepszą
    Metoda weryfikacji: dodanie rekordu TXT w strefie domeny
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Nie ma reguły czasami 1 dzień czasami i 3 miesiące :) podane sposoby mają na celu przyśpieszenie procesu indeksacji strony.
     
    pavali lubi to.
  7. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    Czyli np po 3 miesiacach adres mojego sklepu wpisany w przegladarke bedzie dopiero widoczny? :)
     
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Nie. To nie tak działa, przypuszczam, że po kilku dniach zobaczysz efekt o ktörym piszesz, zaideksowanie całej strony potrafi trwać długo.
     
    Ostatnia modyfikacja: 27 Lipiec 2015
    pavali lubi to.
  9. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Dobry content zawsze się obroni. Jest to pewna zasada, o której należy pamiętać podczas pozycjonowania. Nawet najbardziej tajemnicze czarodziejskie SEO sztuczki nie pomogą, jeśli nie będziemy mieć dobrego contentu. Pierwsze pojawienie się nazwy Twojego sklepu w Google powinno potrwać kilkanaście dni, ale raczej nie trzy miesiące :).
     
    pavali lubi to.
  10. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Dlatego, napisałem, że strona powinna być widoczna w miarę szybko lecz zanim zostanie w całości zaindeksowana może minąć dużo czasu.
    Ale może być też inaczej :) Przykład. Mam stronę która ma zaindeksowane w tej chwili 7150 podstron. Jest w google bardzo wysoko, ale jak zaczynałem ze względu na niezłe treści zaindeksowało mi stronę nie wiem czy w 2 dni tak czy siak bardzo szybko :D teraz każda podstrona dodawana pojawia się w ciągu godziny w indeksie :D
    hmm muszę tą stronę zaktualizować wreszcie hahaha :D
     
    pavali i Mariusz lubią to.
  11. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    Sklep widac w googlach pod tytułem ciagle jest : ... określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zarejestruj się · Zaloguj się
    mam nadzieje ze zniknie i opis bedzie zgodny z moim :)

    jestem laikiem wiec sie nie dziwcie ze sie pytam takich rzeczy :)
     
  12. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    a podaj adres sklepu to zobaczę czy wszystko jest ok :D to description się pewnie pojawia pod linkiem
     
  13. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    "Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików ..." i taka treść będzie ponieważ, google pobiera pierwszy tekst na stronie jako jej opis, a ten jest w kodzie jako pierwszy.
    Teoretycznie masz description, ale czy nie dodane później?
    Jeśli nic nie pomoże to warto dodać tekst na stronie opisujący sklep i będący w kodzie przed tym tekstem, wtedy pojawi się on jako opis.
     
    pavali lubi to.
  14. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Przy okazji jak już Ci piszę to co masz źle na stronie to opisy zbyt skąpe, pisane grubymi znakami.
    Grubymi znakami wyróżniamy jedynie ważniejsze słowa/frazy, nigdy cały tekst. Po za tym sprawdź teksty pod względem literówek, a te już znalazłem :D google zaindeksuje z błędem i będzie problem z wyszukiwaniem na takie słowo :D Druga sprawa to nazwy produktów, w części przypadków są nic nie mówiące i o ile na stronie wiadomo o co chodzi bo jest fotka to już w google tego wiadomo nie będzie.
    Inna sprawa, jeśli jesteś firmą to dane firmy muszą być na stronie dostępne :) ale to tak na marginesie :D
    Przy tak małej ofercie trudno będzie Ci konkurować z innymi sklepami, nie wybijesz się przed nie,
     
    Danuta N. lubi to.
  15. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    Do sklepu wprowadzam co jakis czas artukuły wiec powoli sie bedzie uzupełniał :p i tak jak napisałes to pozmieniam .

    dziekuje za cenne uwagi :)
     
  16. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Nie ma za co, w miarę możliwości czasowych zawsze pomogę.
     
    pavali lubi to.
  17. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Od tego właśnie tu jesteśmy ;-). Co kilka głów, to nie jedna.

    Co do boldów w tekście, to słyszałem opinie, że Google nie zwraca na pogrubiony tekst tak szczególnej uwagi jak na nagłówki (h1, h2, h3 etc.). Mało tego! Słyszałem, że boldowanie (pogrubianie) tekstu jest ignorowane przez roboty indeksujące. Podkreślam tylko, że są to tylko opinie, które słyszałem w kuluarach ;) i nawet najstarsi górale nie wiedzą na jakiej zasadzie jest prowadzona indeksacja przez Google.

    Na podstawie swojego doświadczenia oraz na podstawie "prób i błędów" mogę tylko powiedzieć, że nagłówki są bardziej widoczne dla Google, niż pogrubiony tekst.
     
    Danuta N. i pavali lubią to.
  18. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    "Jeśli nic nie pomoże to warto dodać tekst na stronie opisujący sklep i będący w kodzie przed tym tekstem, wtedy pojawi się on jako opis."
    a w którym miejscu miałbym to wpisac aby było dobrze ?
     
  19. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Spróbuję to przeanalizować i odpowiedzieć dzisiaj wieczorem. Na komórce ciężko mi to sprawdzić.
     
  20. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Co do boldow mam inne zdanie. dziwnym jest, że nie złapało description jako opis strony. Sprawdź w narzędziach Google jak widzi stronę robot.
     

Poleć forum znajomym