1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Problem z adresem URL, Facebook blokuje przesyłanie

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika wolekpl, 31 Maj 2017.

  1. wolekpl

    wolekpl Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Witajcie,
    kupiłem domenę i serwer w home.pl i od samego początku, nawet jeszcze strona nie została postawiona to facebook blokuje mój adres. Nie można wysłać go przez messenger ani dodać adresu na fanpage. Wykupiłem dodatkowo dla domeny SSL i nadal nic. Facebook nie odpisuje, a home.pl nie wie o co chodzi.

    Proszę o jakieś wskazówki co z tym zrobić. Domena: https://flisacy.com

    Strona jest już postawiona i nie posiada nic szkodliwego.

    Z góry dzięki za wszystkie wskazówki!
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Nie widzę związku między serwerem a samą domeną, prędzej zawartością. Wg. pierwszego lepszego serwisu sprawdzającego reputację stron, wszystko wydaje się ok. Na kolejnych także. Wysoka reputacja, google indeksuje stronę, jest OK.

    Co do blokowania adresów URL to od dawna użytkownicy FB zgłaszają podobne problemy, być może jest to związane z czasem od rejestracji domeny, a może chodzi o coś więcej. FB zastrzega że nie sprawdza zawartości, ale na jakiejś podstawie blokuje niektóre URL, np. w messengerze. Więc w mojej ocenie i po wstępnej konsultacji, trzeba będzie poczekać na reakcję ze strony FB.
     
  3. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    Na moje oko coś jest z samą domeną gdyż w debugu URL na Facebooku pisze, że adres nie spełnia wymagań społęczności:

    https://developers.facebook.com/tools/debug/sharing/?q=https://flisacy.com

    Być może domena była banowana i był z niej wysyłany jakiś phishing w przeszłości? W podanym powyżej linku jest przeklik do formularza kontaktowego gdzie możesz zgłosić swoją domenę do ponownej weryfikacji.
     
  4. wolekpl

    wolekpl Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Zgłaszałem to wielokrotnie. Poczekam.

    Jest też jakiś problem na spamrats, kiedyś dzwoniłem na biuro obsługi home.pl i konsultant powiedział, że można zmienić DNSy. Czy to pomoże? Moge zrobić to sam gdzieś w panelu?
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    zmiana DNSów w przypadku spamrats? ech
    zanim zaczniemy się wkurzać na facebooka czy home, warto uprzątnąć stronę i doprowadzić ją do porządku :D
     
  6. wolekpl

    wolekpl Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    zrób test, wrzuć na stronę pusty plik index.php (uprzednio robiąc kopię starego pliku) i wtedy w debugu sprawdź.
     
  8. wolekpl

    wolekpl Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    0
    Robiłem juz tak, nawet na cały dzień wyrzuciłem całą strone i dałem jeden plik index.html z napisem prace konserwacyjne i nic to nie dało.
     

Poleć forum znajomym