1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Problem z DbPDO... (Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function rowCount() on boolean in)

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika yakusa, 9 Maj 2018.

  1. yakusa

    yakusa Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    2
    Witam,
    Odnotowałem przez przypadek problem z dzianiem skryptu importującego do bazy danych MySQL. Wcześniej dział on bez zarzutu, zatem wnioskuję, że coś musiało się zmienić po stronie konfiguracji serwera i serwera bazy danych.

    Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function rowCount() on boolean in /xxx/xxx/xxx/db/DbPDO.php:208

    Stack trace:
    #0 /xxx/xxx/xxx/xxx/xxx.php(759): DbPDOCore->Affected_Rows()
    #1 /xxx/xxx/xxx/xxx/xxx.php(4482): ImportFast->deleteList('product', 'id_product', Array)
    #2 /xxx/xxx/xxx/xxx.php(35): ImportFast->import(true)
    #3 {main} thrown in /xxx/xxx/xxx/db/DbPDO.php on line 208

    Czyżby jakieś zmiany związane z RODO? :p
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Podeślij na PW nazwę serwera i bazy danych, jakieś dodatkowe informacje może o samym skrypcie. Próbowałeś zmienić wersję PHP?
     
  3. yakusa

    yakusa Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    2
    Zmieniłem z 5.6 na 7 dzięki temu uzyskałem więcej informacji odnośnie błędu (stack trace)
    Przyszło mi do głowy aby zmienić bazę danych. Stworzyłem nową w panelu, wyeksportowałem ze starej i wrzuciłem do nowej poprzez PHPMyAdmina i zaczęło niby działać. Nie mniej pojawiają się błędy wydajnościowe bazy danych np. "Deadlock found when trying to get lock; try restarting transaction" co jest również pierwszym takim komunikatem jaki widzę. Dodatkowo "PDO: MySQL server has gone away"

    Baza waży nieco ponad 60mb. Jest aktualizowana raz dziennie. Raptem 24tys rekordów. Wysyłam PW
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Wystawiłem zgłoszenie: QA-54583 sprawdzimy.
     
    yakusa lubi to.
  5. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    W jakim formacie masz tabele w bazie? InnoDB czy MyISAM?
     
  6. yakusa

    yakusa Stały bywalec

    Wiadomości:
    44
    Docenione treści:
    2
    Hej. Z tego co widzę to InnoDB. Sęk w tym, że nic nie zmieniałem ze swojej strony i nagle coś mnie tknęło aby sprawdzić ręcznie działanie skryptu importującego 15MB plik CSV do bazy danych i bum takie kwiatki :/
     
  7. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Może przydałoby się pozakładać indeksy na tabelach, jeśli nie masz.
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @yakusa wstępna weryfikacja wskazuje na rozwiązanie zaproponowane przez @casar niewykluczone, że Twoja baza danych po prostu się rozrosła.
    Nie zamykam tematu, czekam na potwierdzenie czy były jakieś zmiany, ale wg. changelog nic się u nas nie działo w ostatnim czasie. Optymalizacja bazy danych wydaje się najlepszym wyjściem.
     

Poleć forum znajomym