1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Problem z formmail po zainstalowaniu Wordpressa

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika konradbt, 18 Lipiec 2016.

 1. konradbt

  konradbt Zaglądacz

  Wiadomości:
  11
  Docenione treści:
  0
  witam,

  Na mojej stronie (domena i hosting Home.pl) posługuję się prostym formularzem kontaktowym z wykorzystaniem w kodzie następującej sekwencji:
  <form action="/cgibin/formmail" method="post">
  <p class="text4">
  <INPUT TYPE=HIDDEN NAME="recipient" VALUE="mojmail@mail.pl">
  <INPUT TYPE=HIDDEN NAME="require" VALUE="imie/nazwisko, email, wiadomosc">
  <textarea name="wiadomosc" rows="10" cols="47"></textarea><br><br>
  <INPUT TYPE=HIDDEN NAME="redirect" VALUE="http://mojastrona">
  <INPUT TYPE=HIDDEN NAME="subject" VALUE="Nowa wiadomosc">
  <br> <input name="imie/nazwisko" size="40" placeholder="imię i nazwisko" /><br>
  <br><input name="email" size="40" placeholder="e-mail" /><br><br>
  <input type="image" src="img/button2.png" alt="Wyślij!" />
  </form>

  Wszystko chodziło bezproblemowo do czasu, gdy zainstalowałem na serwerze Wordpress. Tzn. wszystko na to wskazuje, że winny jest Wordpress, ponieważ formularz po kliknięciu "Wyślij" przenosi mnie na stronę błędu 404 z katalogu Wordpress. (Jednocześnie nie wysyła żadnej wiadomości). Dodam, że Wordpress zainstalowany jest na serwerze, ale strona, na które znajduje się powyższy formularz kontaktowy nie korzysta z Wordpressa. Jest on wykorzystywany na odrębnej stronie, która znajduje się w jednym z podkatalogów na serwerze.

  Czy ktoś z Was wie, co zrobić, aby na nowo "odżył" ten formularz kontaktowy? Może coś należałoby zmienić w tym kodzie: <form action="/cgibin/formmail" method="post"> , tylko sam nie bardzo wiem co..

  Dziękuję z góry za pomoc,

  Pozdrawiam,
  Konrad
   
 2. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 088
  Docenione treści:
  302
  Idąc tym tropem, zauważyłem, że na Twoim serwerze faktycznie znajduje się katalog o nazwie "cgibin", ale w środku tego katalogu znajduje się plik o nazwie "FormMail.pl" - na tej podstawie sugeruję zmienić ścieżkę na następującą
  Kod:
  <form action="/cgibin/FormMail.pl" method="post">
  Jeśli to nie pomoże, podaj mi proszę dokładną lokalizację formularza, abym mógł wywołać formularz kontaktowy i sprawdzić na swoim komputerze jak to wygląda... z pewnością jakieś ścieżki "się gryzą".
   
 3. konradbt

  konradbt Zaglądacz

  Wiadomości:
  11
  Docenione treści:
  0
  Tak, właśnie byłem w trakcie dalszego "eksperymentowania' i stworzyłem taki katalog 'cgibin', bo jak się okazało - takiego katalogu (i zarazem pliku formmail) w ogóle nie było na moim serwerze.. Sam się już w tym zagubiłem, nie pojmuję jakim cudem wcześniej formularz mi działał z tym kodem.
  Generalnie wgrałem do tego folderu plik Formmail.pl znaleziony na innym forum. Niestety, zmiana w kodzie formmail na formmail.pl nic nie dała - serwer nadal tego pliku nie widzi. Może to kwestia odpowiedniego skonfigurowania pliku formmail? Mógłbym Cię poprosić o przesłanie (lub wrzucenie na mój serwer) pliku formmail domyślnie skonfigurowanego pod home.pl (pewnie jest coś takiego)? Może to rozwiąże problem?

  A formularz kontaktowy znajduje się na stronie buraczewski-copywriting.pl
   
 4. konradbt

  konradbt Zaglądacz

  Wiadomości:
  11
  Docenione treści:
  0
  Aktualizacja wiedzy;) Wordpress nie ma z tym żadnego związku. Wygląda na to, że skrypt Formmail został dezaktywowany/wyłączony, serwer go nie widzi, stąd wyświetla stronę błędu 404. Czy jest szansa na włączenie tego skryptu?
   
 5. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 088
  Docenione treści:
  302
  @konradbt - szkoda, że nie wiemy jak formularz działał wcześniej, powiem szczerze, że moją sugestią byłoby spróbowanie z innym formularzem kontaktowym. Dla Wordpressa jednym z najbardziej popularnych formularzy kontaktowych jest Contact Form 7, który jest bardzo elastyczny przy dostosowaniu - https://pl.wordpress.org/plugins/contact-form-7/
   
 6. konradbt

  konradbt Zaglądacz

  Wiadomości:
  11
  Docenione treści:
  0
  @Mariusz, dzięki, tylko jak wspominałem na tej stronie nie korzystam z Wordpressa. Inny serwis znajdująca się na tym serwerze jest zbudowany na Wordpressie, nie ten.
  Tu z jakiś względów nie działa skrypt Formmail. Czy jesteś może w stanie włączyć ten skrypt, czy to pytanie kierować gdzieś do działu technicznego Home.pl ?
  Bardzo mi zależy na poprawnym działaniu formularza - bo teraz w jakimś sensie jestem odcięty od świata i nowych klientów :)

  Ew. może jest jakieś inne rozwiązanie, tj. równie prosty formularz jak Formmail, ale bez Wordpressa?
   
 7. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 088
  Docenione treści:
  302
  @konradbt

  Wybacz moje niedopatrzenie. Poniżej przesyłam ciekawy skrypt formularza kontaktowego, który z powodzeniem działa na serwerze w home.pl (został odpowiednio zmodyfikowany, aby poprawnie działał):

  formularz-demo.png

  Na podstronie, na której ma zostać wyświetlony formularz kontaktowy dodajemy poniższy kod (zakładam, że strona napisana jest w PHP):
  Kod:
  <?PHP
   include('contact.html');
  ?>
  Plik contact.html znajduje się w załączniku. Powinieneś go umieścić w katalogu głównym, w którym umieszczona jest Twoja strona WWW (czyli tam gdzie znajduje się plik index). W pliku contact.html znajdują się informacje o wyglądzie formularza kontaktowego (jego kolory, rozmiary, styl CSS). Dodatkowo możesz zmienić nazwy pól wyświetlanych w formularzu kontaktowym.

  Drugi plik znajdujący się w załączniku to form.zip (jest to spakowane archiwum). Rozpakuj spakowane archiwum, po rozpakowaniu pojawi się jeden katalog o nazwie "form" - w katalogu tym znajdziesz dwa pliki. Cały katalog wraz z tymi dwoma plikami musisz wysłać na swój serwer i umieścić w katalogu głównym strony WWW (czyli tam gdzie znajduje się plik index).
  Kod:
  /form/send.php
  /form/class.phpmailer.php
  W pliku send.php musisz zmienić w liniach 44 i 45 dwa adresy e-mail, aby skrypt formularza poprawnie działał:
  • w 44 linii wpisujesz adres e-mail, z którego ma zostać wysłana wiadomość z formularza,
  • w 45 linii wpisujesz adres e-mail, na który ma zostać wysłana wiadomość z formularza.
  Kod:
  $mail->SetFrom('adres-from@twojadomena.pl');
  $mail->AddAddress('adres-to@twojadomena.pl');
  Pierwsza linia od góry (jest to linia 44) - tutaj wpisujemy adres e-mail, z którego wiadomość ma zostać wysłana. Oznacza to, że jak odbierzemy wiadomość z formularza, to w polu "from" będzie podany właśnie ten adres. Adres ten nie może fikcyjny - musi to być adres skrzynki e-mail, która utworzona jest na tym samym serwerze, na którym znajduje się strona WWW z formularzem kontaktowym.

  Druga linia od góry (jest to linia 45) - tutaj wpisujesz adres e-mail, na który ma zostać wysłana wiadomość e-mail z formularza.

  Poza tym w pliku send.php w linii 46 możesz określić temat wiadomości, którą otrzymasz z formularza kontaktowego:
  Kod:
  $mail->Subject = 'Wiadomość ze strony WWW';
  W drugim pliku class.phpmailer.php znajdującym się w katalogu /form/ nie musisz nic robić.

  Trzecim plikiem znajdującym się w załączniku jest "main.js", który należy umieścić w tej samej lokalizacji co plik "contact.html", czyli w katalogu głównym strony WWW. W pliku main.js w liniach 29 oraz 35 możesz zdefiniować treść komunikatów, które będą wyświetlane w przypadku poprawnie wysłanego formularza oraz w przypadku błędu (np. gdy użytkownik nie wypełni wszystkich wymaganych pól).


  Poniżej pokazuję jak wygląda linia 29:
  Kod:
  $form.after('<div class="form-success" style="margin-bottom:30px;">Wiadomość została wysłana! <br> Skontaktujemy się z Tobą jak tylko będzie to możliwe.</div>');

  Poniżej pokazuję jak wygląda linia 35:
  Kod:
  form.prepend('<div class="form-error" style="margin-bottom:30px;">Wystąpił błąd podczas wysyłania formularza. Upewnij się, że wypełniłeś wszystkie pola i poprawnie rozwiązałeś działanie.</div>');
  To byłoby na tyle! Miłego korzystania!
   

  Załączone pliki:

  • contact.html
   Rozmiar pliku:
   5,7 KB
   Wyświetleń:
   367
  • form.zip
   Rozmiar pliku:
   22,9 KB
   Wyświetleń:
   377
  • main.js
   Rozmiar pliku:
   1,6 KB
   Wyświetleń:
   273
  marjo lubi to.
 8. konradbt

  konradbt Zaglądacz

  Wiadomości:
  11
  Docenione treści:
  0
  dziękuję za pomoc!
   
 9. casar

  casar Profesjonalista

  Wiadomości:
  492
  Docenione treści:
  132
  Skrypty CGIBIN na serwerach współdzielonych zostały dezaktywowane jakoś 2 miesiące temu. Z tego co pamiętam, była komunikacja mailowa.
   
  Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym