1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

problem z IMAP w sieci Orange

Dyskusja w 'Kofiguracja programów do obsługi poczty' rozpoczęta przez użytkownika kamejl, 23 Czerwiec 2015.

 1. kamejl

  kamejl Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  3
  Docenione treści:
  0
  Skonfigurowałem program pocztowy na iPhone celem pobierania maili ze skrzynki obsługiwanej na home.pl. Korzystam z protokołu IMAP.

  W ramach konfiguracji ustawiłem szyfrowanie SSL dla poczty wychodzącej i przychodzącej. W związku z tym, że nie mam certyfikatu SSL dla swojej domeny, jako nazwy serwerów przychodzących i wychodzących wprowadziłem domains010.home.pl (żeby uniknąć komunikatów z niewłaściwym certyfikatem), ale na potrzeby weryfikowania problemu opisanego niżej ustawiałem również nazwę swojej domeny.

  Problem: synchronizacja folderów działa prawidłowo tylko wtedy, kiedy telefon jest w zasięgu domowego WiFi (Neostrada). Po wyłączeniu WiFi przy połączeniu przez sieć komórkową (Orange) program pocztowy za każdym razem wyświetla komunikat "domains010.home.pl nie odpowiada, sprawdź czy w ustawieniach mail zostały podane właściwe dane konta" - analogiczny komunikat pojawia się przy wprowadzeniu jako nazwy serwera poczty mojej domeny.
   
 2. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 086
  Docenione treści:
  302
  @kamejl : Otrzymujemy dzisiaj podobne zgłoszenia, których przyczyną są niedogodności po stronie operatora Orange. Podsumowując, użytkownicy korzystający z połączenia internetowego z sieci Orange, odnotowują niedogodności w dostępie do naszych usług.

  Sytuacja została zgłoszona do Orange i wspomniane przez Ciebie błędy nie powinny już występować (stan na 16:25 23.06.2015).

  Jeśli nadal masz niedogodności z połączeniem oraz synchronizacją folderów, gdy łączysz się poprzez sieć komórkową, proszę daj o tym znać, odpowiadając w tym temacie.
   
 3. kamejl

  kamejl Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  3
  Docenione treści:
  0
  Niestety, od 19:00 sprawdzałem kilka razy, ale nadal ta sama sytuacja - przy połączeniu WiFi poczta synchronizuje się prawidłowo, przy połączeniu z siecią mobilną Orange wciąż otrzymuję komunikat błędu.

  IMG_6234.PNG
   
 4. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 589
  Docenione treści:
  328
  Sprawdź prywatne wiadomości na forum. Wysłałem Ci krótką instrukcję.

  Wszystkich użytkowników, którzy odnotowują podobne niedogodności, czy to z sieci Orange czy w innych okolicznościach, polecam:
  - sprawdzić czy wyświetla się strona home.pl,
  - na stronie www.home.pl/test wykonać test klikając Pokaż i przesyłając do nas wynik testu,
  - przed wysłaniem testu, sprawdzić jaki adres IP posiada sieć z której korzystacie (np. w Google wpisać frazę "mój adres IP").
   
 5. kamejl

  kamejl Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  3
  Docenione treści:
  0
  Wysyłałem wyniki wskazanego testu jakiś miesiąc temu, ale nie otrzymałem żadnej informacji zwrotnej. Problem nadal występuje.
   
 6. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 589
  Docenione treści:
  328
  Informacje podesłałem Ci w prywatnej wiadomości.
  Z informacji jakie uzyskałem, nie odnotowaliśmy więcej jak kilku zgłoszeń w tym temacie. Ze wstępnych ustaleń, np. na podstawie podesłanego przez kamejl testu ścieżki pakietu danych, wynika, że TP zrywa połączenie po swojej stronie. Przyczyną może być albo dodatkowe zabezpieczenie w sieci mobilnej albo blokada po stronie operatora, blokada Adresu IP/hosta serwera pocztowego.
   

Poleć forum znajomym