1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Problem z podpięciem domeny pod stronę Facebook

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika GoodWyn, 9 Czerwiec 2015.

  1. GoodWyn

    GoodWyn Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam jak w temacie mam problem z podpięciem strony Facebook pod domenę. Użyłem przekierowania URL, wpisałem link strony i nic. Wpisuje adres domeny i pojawia mi się biały ekran, co jest nie tak?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    W tym przypadku biała strona jest efektem blokady nałożonej po stronie serwisu Facebook. Podobne rozwiązanie stosuje np. Allegro, blokując przekierowanie domen na profile/sklepu użytkowników. Zablokowane jest wyświetlanie w ramce, tzw. iframe.

    Jedynym i słusznym rozwiązaniem, jest posiadanie usługi hostingu i przekierowanie domeny za pomocą przekierowania 301, wskazując jaki adres ma zostać wyświetlony docelowo, tj. po wpisaniu mojadomena.pl użytkownik zostanie przekierowany na adres Facebooka, wyświetlając go w pasku przeglądarki.

    W przypadku przekierowania po ramce, czyli standardowej konfiguracji jaką wykonałeś, ramka jest blokowana (adres w pasku przeglądarki nie zmienia się).

    Swego czasu widziałem w sieci rozwiązanie z użyciem serwisów skracających linki, ale i to z tego co widzę jest blokowane. Rozwiązaniem będzie jak wspomniałem wcześniej posiadanie własnego hostingu.

    Przykładowo z naszej oferty, możesz skorzystać z usługi Business Cloud Basic, która oferuje 10 GB przestrzeni na Pocztę (skrzynki e-mail w domenie) oraz serwis WWW (w tym postawiony np. na CMS typu WordPress/Joomla). Dodatkowo, np. na czas tworzenia strony, będziesz mógł ustawić tego typu przekierowanie jak wyżej opisane. Cena w promocji to 24 zł netto za rok abonamentowy. W konfiguracji możesz liczyć na naszą pomoc.

    Mając domenę i serwer, możesz też tworzyć subdomeny, np. fb.domena.pl z przekierowaniem na profil FB, domena.pl ze stroną WWW, twitter.domena.pl z przekierowaniem na kolejny serwis.
     
  3. sidumusicstudio

    sidumusicstudio Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    witam, zrobiłem tak jak Państwo radzili w poradniku niestety wyskakuje mi bład:


    Ta witryna jest nieosiągalna
    Nie znaleziono DNS address serwera sidumusicstudio.pl.

    ERR_NAME_NOT_RESOLVED

    co z tym moge zrobić jak konfigurować ?
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Myślę, że dopiero ją opłaciłeś i DNS nie zdążyły jeszcze rozpropagować informacji o jej aktywności, bo u mnie działa :)
    @sidumusicstudio sprawdź teraz, maksymalnie do 24h (wątpię aby było konieczne tyle czekać).
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    btw. w panelu domeny, jak przejdziesz do jej konfiguracji, po prawej na dole jest dostępna opcja:
    Skrzynka pocztowa w domenie
    Nazwa skrzynki e-mail:

    [skrzynka nieaktywowana]
    Miejsce na pocztę: 1 GB

    Tylko informacyjne, jeśli chcesz utworzyć sobie skrzynkę e-mail w domenie, bez kupowania hostingu, masz taką opcję. 1 GB. Skrzynka może mieć dowolną nazwę np. kontakt@... zachęcam
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @GoodWyn czy udało się wszystko przekierować?
     
  7. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    w takich przypadkach najlepiej zrobić to przez jeden ze sposobów:
    1. pływająca ramka (link zawsze mamy do głównej domeny nie ważne co klikamy na facebooku)
    2. html/php refresh odwiedzający wchodzi na nasz link i zostaje automatycznie przekierowany na facebooka, ale wtedy widzi już link do facebooka, a nie naszą domenę.
     
  8. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    @TheL - rozwiniesz oba pomysły? Bo nie bardzo rozumiem.

    Ja bym zrobił tak jak autor - ustawił przekierowanie z poziomu Panel.home.pl LUB zrobił przekierowanie HTTP (z poziomu PHP lub HTML).
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Twoje rozwiązanie = moje drugie :)
    pierwsze to iframe lub zwykłe frame :) tak wiem, że to poroniony pomysł, ale domena nie ucieka i cały czas masz facebooka "pod swoją domeną"
     
  10. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    czy iframe to nie rozwiązanie, które jest automatycznie generowane, po zaznaczeniu opcji "przekierowania URL" z Panelu?
     
  11. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333

Poleć forum znajomym