1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Problem z pozycjonowaniem

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Pento6611, 27 Kwiecień 2016.

  1. Pento6611

    Pento6611 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    1
    Witajcie. Mam następujący problem. Zacząłem robić pozycjonowanie na mojej stronie sklep.smile-shop.pl i była ona wówczas na szczycie google łącznie z moimi produktami bez dodawania jej do google webmasters tools. Postanowiłem wyłączyć mój sklep na okres jego dokończenia i ogólnej finalizacji. Po uruchomieniu go ponownie kompletnie brak go w google oprócz kilu zaindeksowanych stron z 450. Nawet produkt "kinderkowy torcik" na którym testowałem pozycjonowanie i był na pierwszym miejscu teraz nie ma go kompletnie. Czy google po prostu usunęło moją indeksację po wyłączeniu sklepu czy problem leży gdzieś indziej? Ktoś miał już tak?
     
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
  3. Pento6611

    Pento6611 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    1
    Uzyskałem odpowiedź bezpośrednio na google webmasters forum i brzmi ona następująco:

    "Prawdopodobnie w trakcie przerwy technicznej serwer zwracał kod HTTP 503 (Usługa niedostępna) i Googlebot przestał crawlować (indeksować) Twoją witrynę.
    Kopia cache strony głównej jest z 25 kwietnia, więc bot ponownie zaczął ją odwiedzać i dodawać do indeksu.

    Chcąc przyspieszyć ten proces, skorzystaj z funkcji Pobierz jako Google > Indeksuj ten URL i jego linki bezpośrednie.
    Odczekaj kilka dni i monitoruj temat. Liczba stron indeksowanych powinna stopniowo wzrastać.

    BTW: "Kinderkowy torcik" jest w TOP20 (2. strona) ;-)"

    Myślę że może się to komuś przydać. Muszę teraz poczekać cierpliwie na indeksację i zobaczę jak wówczas będzie się pisał ten problem.
    Komunikat +18 nie blokuje indeksacji jakby co.
     
    Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym