1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Konfiguracja Problem z przypisaniem domeny do serwera

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika Piotr, 7 Czerwiec 2015.

  1. Piotr

    Piotr Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    Mam problem z przypisaniem domeny wykupionej u operatora zewnętrznego (poprawnie ją wydelegowałem).
    kiedy przypisuję domenę .pl z separacją serwisu na wybrany podkatalog na serwerze pojawia się informacja o braku możliwości jej przypisania bez dodatkowych szczegółowych informacji co do przyczyny. Wcześniej przypisałem domenę .com do tego samego podkatalogu i wszystko działa. Nie mogę również jej przypisać do innego katalogu na serwerze.
    Będę wdzięczny za wskazówki co zrobić.
     

    Załączone pliki:

  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Po weryfikacji zgłoszenia i uzyskaniu dodatkowych informacji, wszystko wskazywało na to, że domena została podpięta do serwera wcześniej. W wyniku wykonanej konfiguracji, ponowne przypięcie domeny nie było możliwe.

    Jeśli domena, delegowana jest od zewnętrznego operatora na serwery DNS home.pl, przypięcie domeny wykonywane jest z poziomu panelu administracyjnego serwera (sekcja Usługi --> Klikając w nazwę serwera serwer123456 --> pod spodem Konfiguracja usługi --> Przypisz domenę). W tym miejscu mogą pojawić się dwa rodzaje komunikatu:

    - ogólny, jak widać na screenie wyżej, wskazujący zwykle na brak możliwości wykonania operacji na domenie, spowodowanej jej wcześniejszą konfiguracją. Jeśli domena delegowana na serwery DNS, jest już podłączona do serwera do którego chcemy ją przypisać lub podłączona do innego serwera (w tym serwera należącego do innego abonenta), pojawi się komunikat o braku możliwości przypisania domeny.

    Rozwiązanie: w sekcji USŁUGI klikając w + przy nazwie serwera możemy sprawdzić, czy domena nie została już dopisana do niego.

    - komunikat o braku delegacji domeny na serwery DNS home.pl, wskazujący że domena nie jest wydelegowana lub delegacja jest w trakcie odświeżania.

    Rozwiązanie: ponowna próba przypisania domeny po upływie kilku lub do 30h (czas propagacji DNS) lub kontakt z BOK, celem ręcznego przypisania domeny do serwera.
     
  3. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Często jest tak, że chcemy przypisać domenę do serwera od razu po jej wydelegowaniu na serwery home.pl jednak musi minąć trochę czasu aby taka czynność nam się udała, sam kilka razy miałem komunikaty o braku możliwości przypisania domeny więc czekałem dalej próbując za jakiś czas. Co ciekawe czasami udawało się to po kilku minutach czasami po kilku godzinach :D Ale to akurat rozumiem :)
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Pisząc prostym językiem: jeśli domena kieruje na nasze DNS, przypisanie działa, jeśli nie, nie działa. Nasz system odpytuje whois i weryfikuje delegację, a ta odświeża się do 30h. Powód jest prosty, jeśli każda domena mogła by zostać przypisana do serwera, to wiele osób by już dawno tak zrobiło, blokując tą możliwość prawowitym użytkownikom domeny. A po szczegóły kieruję do Google :)

    Co do w/w sytuacji, przekazałem sugestię aby komunikat został poprawiony zobaczymy czy da się to zrobić.
     

Poleć forum znajomym