1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

PORADNIK Program pocztowy zgłasza problem z certyfikatem SSL

Dyskusja w 'Kofiguracja programów do obsługi poczty' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 23 Marzec 2015.

 1. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 589
  Docenione treści:
  328
  Jeśli w programie pocztowym z którego korzystasz, obsługując skrzynkę e-mail utworzoną na serwerze w home.pl, pojawia się komunikat o braku certyfikatu SSL, jego wygaśnięciu lub innym problemie z nawiązaniem połączenia szyfrowanego, wymagana będzie zmiana w konfiguracji aplikacji.

  W zaistniałej sytuacji można skorzystać z trzech rozwiązań:

  • użytkownik poczty może zaakceptować dodanie wyjątku bezpieczeństwa zgłaszanego przez program pocztowy. W tej sytuacji, program nawiązując połączenie z dotychczasową konfiguracją skrzynki, poinformuje serwer o połączeniu szyfrowanym z adresem mojadomena.pl. W odpowiedzi uzyskując informacje od serwera, że wskazany adres nie jest objęty połączeniem szyfrowanym SSL, serwer zaproponuje alternatywnie skorzystanie z innego certyfikatu, np. przyznanego dla adresu głównego serwera, tj. serwer123456.home.pl.W komunikacie, będzie umieszczona informacja o nowym certyfikacie, np. dla adresu *.home.pl, jego aktualizacji,
  • użytkownik poczty, może przejść do konfiguracji programu pocztowego, dodanej skrzynki e-mail, a następnie w jej ustawieniach, w opcjach dot. nazw i portów serwerów pocztowych, wskazać jako nazwy serwera poczty przychodzącej i wychodzącej, nazwę serwer123456.home.pl (nazwę odpowiadającą identyfikatorowi swojego serwera). Jeśli użytkownik nie posiada własnego certyfikatu SSL, może skorzystać z certyfikatu przyznanego dla adresu głównego serwera, tj. serwer123456.home.pl.Program ponownie nawiąże połączenie szyfrowane, z użyciem właściwej nazwy serwera pocztowego,
  • użytkownik poczty, może przejść do konfiguracji programu pocztowego, a następnie w jej ustawieniach dotyczących nazw i portów serwerów pocztowych, wyłączyć bezpieczne połączenie SSL (szyfrowanie).Program pocztowy ponownie nawiąże połączenie nieszyfrowane, z użyciem właściwej nazwy serwera pocztowego.
  Kliknij tutaj, aby przejść do artykułów pomocy, dot. konfiguracji programów pocztowych.

  Więcej informacji o rozwiązaniu w/w sytuacji, znajdziecie także w naszym Centrum Pomocy:
  https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/program-pocztowy-zglasza-problem-z-certyfikatem/
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 589
  Docenione treści:
  328
  Jeśli zależy Wam na bezpieczeństwie, a przy okazji chcielibyście zadbać o wizerunek i bezpieczeństwo swojej strony internetowej, to sugerowanym czwartym rozwiązaniem, będzie zakup certyfikatu SSL: https://home.pl/ssl#oferta

  Jeśli w programie pocztowym, jako nazwy serwerów pocztowych, użyliście nazwy domeny, np. mojadomena.pl a nie posiadacie własnego certyfikatu SSL, program do obsługi poczty, na podstawie zaakceptowanego wyjątku bezpieczeństwa, skorzysta z certyfikatu przyznanego serwerowi, w chwili jego rejestracji. Rozwiązanie to działa poprawnie, ale może powodować w przyszłości występowanie podobnych błędów.

  Nie zmieniając konfiguracji programu pocztowego, można zakupić i zainstalować certyfikat SSL dla adresu mojadomena.pl. W ten sposób nie tylko korespondencja wychodząca ze skrzynki, będzie bezpieczna i szyfrowana, ale także, jeśli posiadacie stronę WWW, możecie zwiększyć jej prestiż informując użytkowników o bezpiecznym połączeniu. Będzie to widoczne w postaci adresu https://mojadomena.pl oraz symbolu kłódki.

  Więcej informacji znajdziecie także tutaj: https://homessl.pl
   
 3. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  531
  tylko należy wspomnieć, że na jednym serwerze wirtualnym może być zainstalowany jeden certyfikat (takie informacje od Was uzyskałem), a szkoda :D
   
 4. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 589
  Docenione treści:
  328
  Potwierdzam, jeden certyfikat na jednym adresie IP czyli w przypadku hostingu współdzielonego, na jednym serwerze ( https://www.home.pl/hosting )
   
 5. barszcz99

  barszcz99 Nowy użytkownik

  Wiadomości:
  1
  Docenione treści:
  0
  Podepnę się pod temat. Na serwerze świeżo zainstalowany certyfikat SSL. W ustawieniach konta poczty e-mail ustawione na połączenie z wykorzystaniem SSL. Porty wpisane prawidłowo. Pomimo tego Outlook wyrzuca następujący problem:
  kancelaria-kurzeja.pl/1.jpg


  W czym może tkwić problem? Jakieś pomysły?
   
 6. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 589
  Docenione treści:
  328
  Czyli rozumiem że adresy serwerów pocztowych to kancelaria-kurzeja.pl
  bez przedrostków typu imap.kance... smtp.kance... pop3.kance...
   
 7. Adam

  Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  262
  Docenione treści:
  73
  Powód może być również inny - program pocztowy nie wspiera w pełni szyfrowania TLS 1.1 i 1.2. Ma to na przykład stary Windows Live, Outlook Express oraz inne programy sprzed 2008 roku. Nie gwarantują już one w pełni bezpiecznego korzystania z poczty po SSL. Mimo wszystko byłoby lepiej, gdybyś np. wyświetlił szczegóły certyfikatu :)
   
 8. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 589
  Docenione treści:
  328
  Informacja handlowa:

  Celem uproszczenia konfiguracji programów pocztowych, możesz podawać zawsze jako nazwy serwerów poczty przychodzącej i wychodzącej, nazwę/adres swojej domeny. Do tego konieczne będzie posiadanie certyfikatu SSL dla Twojej domeny. Zapewni on bezpieczeństwo poczcie e-mail, a także zaszyfruje informacje przekazywane przez stronę WWW. Pamiętaj także o bezpieczeństwie urządzeń mobilnych:

   

Poleć forum znajomym