1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

KOMUNIKAT Przechwytywanie zrzutów ekranu (zdjęcie/film) jako załącznik do zgłoszenia

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika Grzesiek, 16 Czerwiec 2017.

Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Podczas tworzenia nowego postu oraz przekazywania zgłoszenia do Biura Obsługi Klienta, macie możliwość załączenia plików (załączników).

  Mogą nimi być dokumenty (np. do wykonania cesji usług) ale także zrzuty ekranów (widok pulpitu, folderu, konfiguracji programu pocztowego) a nawet film (krótki materiał video, np. pokazujący wykonywane podczas konfiguracji czynności).

  W poniższym artykule przedstawiamy Wam, w jaki sposób możecie takie zrzuty ekranów lub filmy przygotować.

  Zrzut ekranu (obraz) i jego podstawowa obróbka

  Podstawową opcją tworzenia zrzutów ekranu, jest użycie przycisku PrtSc (PrintScreen) na klawiaturze. W efekcie jego naciśnięcia, do pamięci podręcznej systemu przekazywany jest obraz całego, aktualnie widocznego ekranu (łącznie z paskiem systemowym, menu Start, itp.).

  Uruchamiając dowolny program graficzny, w tym chociażby Paint (program graficzny dostępny w systemie Windows), a następnie korzystając z kombinacji klawiszy Ctrl+V lub prawego przycisku myszy, opcji Wklej, możesz wyświetlić wykonany zrzut ekranu.

  Następnie możesz poddać go podstawowej obróbce, zaznaczając ważne elementy, wycinając newragliczne dane lub zmieniając kadr. W tym sposób przygotowany zrzut ekranu zapisujesz do pliku, np. w formacie .jpg lub .png

  Narzędzie Wycinanie w systemie Windows 7, 8.1 i 10

  Kliknij Start na ekranie monitora (lub ikonę Windows na klawiaturze), a następnie wyszukaj Narzędzie Wycinanie.

  Skorzystaj z przycisku Nowy, aby rozpocząć tworzenie zrzutu ekranu. Rozwijając opcje dodatkowe przycisku Nowy, możesz zmienić kształt wycinka.

  W kolejnym kroku wskaż fragment ekranu, którego zrzut chcesz utworzyć i zaznacz ten obszar lewym przyciskiem myszy.

  Po zakończeniu skorzystaj z przycisku Zapisz, aby zapamiętać obraz. Możesz także skorzystać z opcji dodania notatek: pióro i zakreślacz.

  Nagrywanie ekranu - HyperCam

  Skorzystaj z bezpłatnego oprogramowania HyperCam, aby nagrać film z widokiem ekranu Twojego monitora.

  HyperCam to prosta aplikacja, po uruchomieniu której, od razu jest gotowa do nagrywania. Opcjonalnie możesz zmienić w niej kilka bazowych ustawień dot. jakości obrazu, dodać dźwięk z mikrofonu, wskazać nowy folder zapisu.

  Kluczowym ustawieniem jest wskazanie nagrywanego obszaru. Po jego zakończeniu, plik z filmem zostanie automatycznie zapisany i będzie gotowy do przesłania go dalej.

  • Screen Area skorzystaj z przycisku Select Region aby wyznaczyć nagrywany obszar lub Select Window aby wskazać okno, którego zawartość ma zostać nagrana.
  • Avi Files ustaw katalog docelowy dla nowo nagrywanych materiałów video oraz ilość klatek na sekundę (rate in frames per second) - ustawienie w zakresie 10-20 jest wystarczające.
  • Sound: możesz opcjonalnie załączyć dźwięk, np. nagrany z mikrofonu,
  • Options: możesz włączyć lub wyłączyć widoczność kursora.

  Przechwytywanie pulpitu i umieszczanie go w chmurze online

  Jedną z ciekawszych opcji jaką oferują narzędzia dostępne w sieci, jest serwis Jumpshare, który oferuje możliwość przechwytywania pulpitu i szybkie udostępnianie obrazów za pomocą chmury. Po zainstalowaniu niewielkiej rozmiarowo aplikacji, udostępnionej po rejestracji w serwisie (darmowej), otrzymasz dostęp do prostego narzędzia.

  W ramach Jumpshare możesz wykonywa zrzuty ekranu jak i nagrywać pulpit, a następnie zapisać obrazy na dysku komputera lub przesłać je w chmurę i udostępnić online (wysyłając bezpośrednio na adres e-mail odbiorcy lub w postaci hiperłącza).

  Jumpshare oferuje bezpłatną rejestrację obejmującą 2 GB pamięci w chmurze i rejestrację filmów o długości do 30 sekund lub płatne konto z 2 TB pamięci, 5 minutowymi filmami i dodatkowymi opcjami zarządzania zasobami.
   
  Ostatnia modyfikacja: 16 Czerwiec 2017
  LorK lubi to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.

Poleć forum znajomym