1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Przejmowanie zdjęć przypisanych wariantom przy kopiowaniu produktu

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika burtin, 19 Październik 2017.

  1. burtin

    burtin Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    3
    Mam produkt w ponad 80 kolorach. Ten produkt jest jeszcze w kilkudziesięciu wariantach, ale zdecydowałem, że każdy z tych wariantów będzie osobnym produktem. Do każdego koloru mam obraz.

    Przy kopiowaniu produktu zauważyłem, że nie kopiują się warianty a co za tym idzie również zdjęcia.

    Za każdym razem, przy skopiowanym produkcie muszę generować warianty oraz... do każdego osobno przypisać zdjęcie.

    Jestem po 5 produkcie i boli mnie już głowa, bo przypisałem już ponad 400 zdjęć. Mam jeszcze przed sobą kilkadziesiąt...

    Czy ktoś, coś? Import .csv produktów nie obejmuje wariantów (tylko zdjęcia). Import .csv wariantów nie obejmuje zdjęć...

    Pomocy!
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    A sprawdzałeś aplikację?

    Import wariantów i atrybutów
    rodzaj aplikacji: Tools
    Aplikacja ułatwia importowanie i przypisywanie do istniejących produktów zestawów atrybutów lub wariantów z pliku CSV. Wystarczy że w takim pliku zdefiniujesz kody produktów, do których chcesz przepisać konkretne atrybuty czy warianty, a reszta zadzieje się automatycznie.

    https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/aplikacja-import-wariantow-atrybutow
     
  3. burtin

    burtin Stały bywalec

    Wiadomości:
    43
    Docenione treści:
    3
    Panie @Grzesiek proszę się nie obrazić ale mam dość wrzucania przez pracowników home.pl komentarzy na forum, które mają się nijak do tematu. Nikt nie ma czasu na to, aby reagować na niekompetentne porady. Napisałem przecież: "Import .csv wariantów nie obejmuje zdjęć..."

    Dlaczego nikt z was pracowników home.pl zanim coś poradzi, nie sprawdzi, czy to co pisze ma odzwierciedlenie w rzeczywistości?

    Mocy ma Pan tyle, co kot napłakał. Wie Pan, że gdzieś dzwoni, ale w której to parafii, to już gorzej...

    Proszę mi wybaczyć wywód, ale tu naprawdę są poważni ludzie, którzy nie mają czasu na pierdoły. Może jakieś przepraszam?
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Wybacz, popełniłem błąd, zasugerowałem się innym polem w ustawieniach CSV wariantów. Sprawdzę jak wygląda temat z API i wrócę z odpowiedzią.
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Na ten moment ani aplikacja ani CSV nie obsługują przypisywania zdjęć, sprawdziłem dokładnie temat, dodając osobną kolumnę ze zdjęciami (poprzez wrzucenie zdjęć na serwer i podanie linku do nich). To nie działa. Oznacza to że całość trzeba wykonać na ten moment ręcznie. Przemek, opiekun produktu, przekazał to zgłoszenie do kierownika produktu z priorytetem ważne. Działamy w temacie.
     

Poleć forum znajomym