1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Przekierowanie 301

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Trzy Marchewki, 29 Wrzesień 2017.

  1. Trzy Marchewki

    Trzy Marchewki Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    9
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Możesz jedynie wybrać opcję wymuś adres sklepu, typowego przekierowania 301 w .htaccess nie zrobisz.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @Trzy Marchewki nie będzie możliwe wprowadzenie takiego przekierowania w sklepie, nie zadziała. Skorzystaj z opcji wymuszania adresu sklepu w konfiguracji --> ustawienia podstawowe.

    Dodatkowe pytanie, czy jest jakiś konkretny cel dla którego chcesz to przekierowanie utworzyć?
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @Grzesiek np taki cel aby wyeliminować wiele adresów prowadzących do jednej strony :) ważne dla google :)
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @TheL no tak, ten cel z góry założyłem, bo już ten temat wałkowaliśmy na forum. Nie mniej wolę dopytać, bo czasami powodów pewnych zmian może być wiele. Pytanie czy wymuszenie adresu sklepu, nie rozwiązuje tej kwestii? Czy faktycznie Google nie potrafi samemu zinterpretować tego wymuszenia oraz faktu, że wszystkie adresy kierują na jedną witrynę i dot. to pliku index?
     
  6. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Trzy Marchewki sprawdzam dostępne możliwości u naszych administratorów (numer sprawy: QA-45963). Wrócę tutaj do tematu na forum, gdy uzyskam informacje zwrotne.
     
  7. Trzy Marchewki

    Trzy Marchewki Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    9
    Dzięki za zaangażowanie. Myślę, że ten temat jest ważny dla wszystkich posiadaczy sklepów.
     
  8. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Spróbuj z poniższym kodem (dodaj go do htaccess):
    Kod:
    RewriteEngine On
    RewriteRule ^index\.(php|htm(l)?)\/?$ / [L,R=301,NC]
    Daj znać czy się udało.

    edit: najprawdopodobniej to rozwiązanie nie działa. Proszę jeszcze o cierpliwość.
     
  9. Trzy Marchewki

    Trzy Marchewki Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    9
    Dopiero dzisiaj jestem w stanie wrócić do tematu ponieważ wreszcie odzyskałem kontrolę nad sklepem i poprawną zawartością pliku .htaccess.
    Z nieznanych mi powodów doszło zmiany jego zawartości a Dział Obsługi Klienta nie odpowiedział na pytanie w jakich okolicznościach do tego doszło. Ale już nie ważne. Działa.
    Z chęcią wypróbowałabym proponowany kod jednak obawiam się, że znowu sklep mi padnie, będę tracił czas na odzyskanie dostępu do niego a klienci zniechęcą się do mojego sklepu.

    Pytanie:
    czy ktoś z Was posiada eksperymentalny (próbny) sklep, w którym może wypróbować zaproponowany kod? Przecież każdy sklep działa na tej samej platformie i powinien dać taki sam efekt. Bezboleśnie można byłoby przekonać się czy kod daje oczekiwany efekt.

    Dzięki za pomoc.
     
  10. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Generalnie możesz skorzystać ze sklepu demo lub po prostu zarejestrować kolejny (14 dni działa, pro formy nie opłacasz).

    Demo jest tutaj:
    https://sklep-demo.home.pl/admin

    Aby się zalogować, podaj w obu polach
    login: demo, hasło: Demo1234
    a następnie użyj przycisku "Zaloguj"

    Co do samego kodu, widziałem w zgłoszeniu Mariusza że to powinno działać i działało podczas testów, jednak jak już wspominaliśmy, nie wszystko działa w .htaccess sklepu tak jak w typowym .htaccess na serwerze, co jest związane z modelem świadczenia usługi i mechanizmami działającym w sklepie. Zostawiam temat otwarty, Mariusz zapewne rzuci okiem bo ma sporo wiedzy na ten temat, nie chcę wprowadzić Cię w błąd. jedyne co wskazuję gdzie możesz testować rozwiązania. Sklep Demo resetuje się bodajże co kilkanaście minut.
     
  11. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @Trzy Marchewki podany powyżej kod najprawdopodobniej nie działa tak jak powinien. Jeszcze z tym walczymy w ramach zgłoszenia: ZUIW-80063. Wrócę tutaj do tematu, gdy uzyskam informacje na temat proponowanego rozwiązania.
     
  12. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    W sklepie Click Shop funkcjonuje wewnętrzny mechanizm, który przepisuje przekierowania i adresy znajdujące się w htaccess. Czekam na informacje od architekta sklepu Click Shop odnośnie planów wprowadzenia możliwości dodawania własnych przekierowań 301.
     
  13. Trzy Marchewki

    Trzy Marchewki Użytkownik

    Wiadomości:
    58
    Docenione treści:
    9
    Dzięki. Również czekam na dalsze informacje.
     
  14. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Na pierwszy kwartał 2018 zaplanowane jest wdrożenie mechanizmu, który pozwoli na łatwe przypisywanie 301 do poszczególnych elementów sklepu (np. produkty czy strony informacyjne). Teoretycznie zatem kwestie przekierowań opisane między innymi w powyższym temacie powinny zostać rozwiązane.
     

Poleć forum znajomym