1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Przekierowanie poczty na domenie

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika LorK, 29 Październik 2017.

  1. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Czy można zrobić przekierowanie na rekordzie MX domeny PL tak żeby przenosił na COM? Chodzi mi o to że jeśli ktoś przez pomyłkę wyśle mi maila na adres
    email@domena.pl to chciałbym żeby on trafił na .com Czy to można jakoś zrobić?

    Wiem, że mogę to zrobić za pomocą aliasów ale...
     
  2. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @LorK Rekord MX wskazuje wyłącznie, który serwer obsługuje Twoją pocztę email, nie dotyczy to jednak przekierowania - ta operacja jest realizowana już na serwerze pocztowym. Musisz więc posiadać domenę .com i utworzyć alias bądź jakąś regułę (jeżeli skrzynka ma wiele aliasów).
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Jeśli by to dotyczyło jednej firmy, to np. w beta jak włączysz catch-all na serwerze czy domenie to wszystko wpada Ci na adres główny serwera. Zresztą w home.pl jest tak samo. Stąd możesz przekierować sobie ruch na inne konta, np. regułą. No ale w zasadzie to nadal jest to co opisujesz wyżej a więc alias/reguła. Więc pytanie brzmi czy jakakolwiek inna forma konfiguracji catch-all ma tu uzasadnienie/rację bytu, czy to nie jest przypadkiem wynajdywanie koła na nowo. :)
     
  4. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @Grzesiek Ale catch-all jest dla poczty w całej domenie, a nie przy wysyłce na konkretny adres email :) Tutaj musi być automatyczna reguła. Dodatkowo @LorK opisał to tak, iż chodzi mu (chyba) o 2 różne mboxy. W zasadzie ciężko doradzić coś więcej bo nie wiadomo jaką funkcję spełnia pierwszy adres. Można np. utworzyć minimalnego mboxa z przekierowaniem na drugi w domenie .com i problem rozwiązany.Pytanie, czy to ma dotyczyć całej korespondencji przychodzącej czy tylko wybranej.
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    No tak, ale catch all na całej domenie docelowo przekieruje pocztę na skrzynki e-mail (lub jedną wskazaną) w innej domenie. A więc tak czy inaczej mechanizm opiera się o reguły lub aliasy. Wyobraziłem sobie przez moment jakąś konfigurację MX która by z góry zakładała (przed catch-allem) że ma ruch skierować na inną domenę, ale to w zasadzie i tak było by przekierowaniem na konkretny serwer. Dobra, przekombinowane.
     
    LorK lubi to.

Poleć forum znajomym