1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Przekierowanie poczty na domenie

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika LorK, 29 Październik 2017.

 1. LorK

  LorK Przyjaciel forum

  Wiadomości:
  1 019
  Docenione treści:
  89
  Czy można zrobić przekierowanie na rekordzie MX domeny PL tak żeby przenosił na COM? Chodzi mi o to że jeśli ktoś przez pomyłkę wyśle mi maila na adres
  email@domena.pl to chciałbym żeby on trafił na .com Czy to można jakoś zrobić?

  Wiem, że mogę to zrobić za pomocą aliasów ale...
   
 2. Adam

  Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  262
  Docenione treści:
  73
  @LorK Rekord MX wskazuje wyłącznie, który serwer obsługuje Twoją pocztę email, nie dotyczy to jednak przekierowania - ta operacja jest realizowana już na serwerze pocztowym. Musisz więc posiadać domenę .com i utworzyć alias bądź jakąś regułę (jeżeli skrzynka ma wiele aliasów).
   
 3. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 587
  Docenione treści:
  326
  Jeśli by to dotyczyło jednej firmy, to np. w beta jak włączysz catch-all na serwerze czy domenie to wszystko wpada Ci na adres główny serwera. Zresztą w home.pl jest tak samo. Stąd możesz przekierować sobie ruch na inne konta, np. regułą. No ale w zasadzie to nadal jest to co opisujesz wyżej a więc alias/reguła. Więc pytanie brzmi czy jakakolwiek inna forma konfiguracji catch-all ma tu uzasadnienie/rację bytu, czy to nie jest przypadkiem wynajdywanie koła na nowo. :)
   
 4. Adam

  Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  262
  Docenione treści:
  73
  @Grzesiek Ale catch-all jest dla poczty w całej domenie, a nie przy wysyłce na konkretny adres email :) Tutaj musi być automatyczna reguła. Dodatkowo @LorK opisał to tak, iż chodzi mu (chyba) o 2 różne mboxy. W zasadzie ciężko doradzić coś więcej bo nie wiadomo jaką funkcję spełnia pierwszy adres. Można np. utworzyć minimalnego mboxa z przekierowaniem na drugi w domenie .com i problem rozwiązany.Pytanie, czy to ma dotyczyć całej korespondencji przychodzącej czy tylko wybranej.
   
 5. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 587
  Docenione treści:
  326
  No tak, ale catch all na całej domenie docelowo przekieruje pocztę na skrzynki e-mail (lub jedną wskazaną) w innej domenie. A więc tak czy inaczej mechanizm opiera się o reguły lub aliasy. Wyobraziłem sobie przez moment jakąś konfigurację MX która by z góry zakładała (przed catch-allem) że ma ruch skierować na inną domenę, ale to w zasadzie i tak było by przekierowaniem na konkretny serwer. Dobra, przekombinowane.
   
  LorK lubi to.

Poleć forum znajomym