1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Przeniesienie domeny do zewnętrznego dostawcy

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika qubsik, 15 Maj 2019.

  1. qubsik

    qubsik Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam.

    Mam w home.pl wykupione dwie domeny. Gdy dokonywałem podobnego zakupu ostatnim razem dostępny był jeszcze stary panel, w którym mogłem zrobić przekierowanie domeny na adres internetowy (dzięki czemu mogłem podpiąć domenę pod stronę postawioną na wcześniej kupionym przez klienta hostingu u innego dostawcy).

    Analogicznie wygląda sytuacja tym razem - chcę podpiąć te dwie domeny pod adres strony, która postawiona jest na hostingu linuxpl.com

    Z tego co dowiedziałem się od obsługi home.pl nie mogę tego dokonać na nowym panelu więc pozostaje przeniesienie domeny do innego dostawcy.

    Jak mogę przenieść domenę do linuxpl.com? Z tego co wiem jest opcja przeniesienia dns, gdzie opłacanie domeny zostaje w home.pl ale sterowanie przenosi się do linuxpl.com, ale nie robiłem nigdy czegoś takiego a chcę uniknąć podwójnego płacenia.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Na bazie ostatniego zdania wnioskuję, że nie masz na myśli przeniesienia co zmianę delegacji, a więc opłacanie domeny w home.pl ale przeniesienie jej technicznej obsługi do innego operatora.
    Instrukcja jest prosta, potrzebujesz tylko serwerów DNS linuxpl.com
    Przy okazji wystawię zgłoszenie sobie na uzupełnienie screenów w artykule.

    Transfer/przeniesienie domeny to już zmiana dostawcy usługi a więc i obsługi bilingowej.

    Co do braku funkcji o której wspominasz to tak naprawdę w starym panelu ta funkcja była nadprogramowo. Niewielu operatorów oferowało coś takiego, ale z punktu widzenia technicznego, domena nie powinna sama w sobie oferować np. przekierowań. Do tego potrzebny jest hosting. Możemy więc uznać, że w nowym Panelu Klienta, obsługa domeny w końcu działa tak, jak u wszystkich. Ahh ten stary panel :)
     

Poleć forum znajomym