1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Przeniesienie serwera a poczta

Dyskusja w 'Poczta home.pl' rozpoczęta przez użytkownika jaczylion, 17 Kwiecień 2016.

  1. jaczylion

    jaczylion Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Witam,
    mam następujące pytanie:
    1. Poczta i domena były na serwerze x (na home)
    2. Dokonano cesji. Po cesji podpięto domenę do serwera y (na home)
    3. Założono od początku takie same konta email

    I teraz pytanie:
    Czy można w jakiś sposób ze starego serwera przenieść na te konta "historię korespondencji" (stare maile)?

    Z góry dziękuję za odpowiedź
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Tak, można. Opisaliśmy to w artykule: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/j...-e-mail-z-innego-serwera-na-serwer-w-home-pl/

    Niezależnie od tego do którego serwera podpięta była domena, zawsze można dostać się na konto e-mail starego serwera, podając jego roboczy adres, tj:

    jan.kowalski@nazwa_serwera.home.pl np. jan.kowalski@serwer123456.home.pl
    Oczywiście nie uda się to, jeśli konta e-mail starego serwera, były utworzone w konkretnej domenie, wtedy po odpięciu domeny konta dezaktywują się, i trzeba wejść do ich konfiguracji, zmieniając ustawienia.

    Abyśmy nie tracili czasu na tłumaczenie w ciemno, poproszę o nazwę starego i nowego serwera oraz przykładowe konto e-mail/nazwę domeny w której skrzynki pracowały. Zaraz to sprawdzimy i podam Ci konkretne rozwiązanie.

    @jaczylion
     
    Ostatnia modyfikacja: 18 Kwiecień 2016
  3. jaczylion

    jaczylion Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Nazwa starego serwera: k12blog.home.pl
    Nazwa nowego serwera: serwer1314696
    Domena z powiązanymi kontami pocztowymi: edukacjananowo.pl

    Dzięki.
     
    Ostatnia modyfikacja: 18 Kwiecień 2016
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Dobra, potrzebny będzie nam ten artykuł: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-zmienic-nazwe-skrzynki-e-mail-przez-panel-home-pl/

    W tym artykule masz wskazane, jak przejść do edycji skrzynki e-mail. Oczywiście nie zmieniamy jej nazwy, ale jak zobaczysz, jest w konfiguracji konta takie pole jak DOMENA. Teraz, dla wielu kont e-mail, masz wybraną edukacjananowo.pl co powoduje, że konta na starym serwerze są nieaktywne. są przypisane do konkretnej domeny w której mają działać, ale jej już nie ma na tym serwerze.

    Przechodzimy do konfiguracji skrzynki i zmieniamy wartość pola domena, na inną domenę z listy lub opcję we wszystkich domenach.
    Czekamy około 4h. Efekt: stare skrzynki zyskują nową nazwę, jeśli wybrałeś inną domenę, będą miały postać: nazwa@innadomena.pl, jeśli wybrałeś opcję: we wszystkich domenach, to będą aktywne np. jako nazwa@k12blog.home.pl

    Czyli na tym etapie odzyskaliśmy dostęp do starych skrzynek. Jeśli nie znasz haseł do nich, to przy okazji zmień je na nowe, znane Ci.

    Na nowym serwerze zakładam że wiesz jak utworzyć konta e-mail i nadać hasła.

    I teraz przenosimy zawartość skrzynek, opcje są 2, ja polecam skorzystać z programu pocztowego w którym skonfigurujesz sobie stare i nowe konto, tj.
    nazwa@k12blog.home.pl oraz nazwa@edukacjananowo.pl za pomocą protokołu IMAP. Wyświetlone wiadomości//foldery łapiesz i przeciągasz na nowe konto. Program przesyła je i wysyła na serwer.

    Druga opcja to konfiguracja konta zewnętrznego, po zalogowaniu się na nową skrzynkę na www.poczta.home.pl - problem jest taki że ona nie przenosi a wyświetla zawartość drugiego konta i przenoszenie trzeba wykonać samemu, a tu już całego folderu nie zaznaczysz, tylko konkretne wiadomości.

     
  5. jaczylion

    jaczylion Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Ok, czyli na nowym serwerze zmieniam wszystkie maile w konfiguracji na "we wszystkich domenach"
    Na starym serwerze skrzynki będa dostępne za jakieś 4 godziny pod adresem xyz@k12blog.home.pl zgadza się?
    I później synchronizacja jak w instrukcji.
     
  6. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    STOP! Na starym. Odpiąłeś domenę od starego, teraz domena jest na nowym. @jaczylion
     
  7. jaczylion

    jaczylion Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Czyli na 'we wszystkich domenach" zmieniam na starym serwerze i muszę odczekać ok 4 godzin tak?
     
  8. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Zgadza się. do 4h. Serwer ma spory zapas czasu na odświeżenie zmian, niewykluczone że zaczną działać od razu (możesz spróbować się zalogować na nie) ale ogólnie do 4h (np. gdybyś skasował konto i w ciągu 4h założył takie samo z dużym prawdopodobieństwem maile by wróciły na swoje miejsce).
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    ja to robię inaczej aby się nie bawić za długo.
    Uruchamiam np Thunderbird konfiguruję w nim oba konta stare i nowe w IMAPie i na żywca przenoszę wszystkie katalogi z pocztą z jednego na drugie konto i po sprawie. Pomijam tym tworzenie skrzynek zewnętrznych na koncie i zabawia jest o wiele szybsza.
     
  10. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Tak i to jest zalecana metoda, wskazana na początku. Konta zewnętrzne nie ułatwiają tego zadania, ale z braku laku też można się nimi pobawić. Ja osobiście jestem zbieraczem, więc dawno temu przenosząc się na nowe skrzynki oczywiście zamiast je przenieść, to skonfigurowałem konta zewnętrzne i tak już zostało. Nie zaglądam tam ;) ale są !

    Thunderbird chyba będzie najszybszy i najwygodniejszy.
     
  11. jaczylion

    jaczylion Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Panowie dzięki za podpowiedzi, jeszcze nie doszedłem do tego etapu :)
    Na tą chwilę wyskakuje mi błąd maila/hasła (przypisanie maila wg. powyzszych instrukcji i zmiana hasła żeby mieć pewność jakieś półtorej godziny temu :-/
     
  12. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Hasło odświeża się od razu, jeśli więc nie zaskoczy, to w panelu zmień hasło tylko dla tej konkretnej skrzynki:

    Usługi --> kliknąć + przy nazwie serwera --> z listy kliknąć w nazwę skrzynki e-mail i pod spodem szara kłódka. Pierwsze pole hasło logowania do panelu, 2 pozostałe pola nowe hasło do skrzynki.
     
  13. jaczylion

    jaczylion Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    Tak tak, to wiem :) Tak zostało zmienione. Niestety ja nie mam do tego dostępu (mam dostep tylko do nowej więc nie mogę nic sprawdzić) Mma nadzieję że po zmianie domeny na "wszystkie" zaskoczy w końcu (zmienione jakieś 1,5 temu :-/
     
  14. jaczylion

    jaczylion Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    @TheL , @Grzesiek Ok, udało się zalogować do starej poczty.
    Zainstalowałem thunderbirda, dodałem oba konta i poprzeciągałem foldery ze starego do nowego.
    Teraz logując się np. przez panel home mam już w nowej poczcie te foldery... ale są puste :-/
     
  15. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    A na starej poczvie zostaly te foldery? Jesli tak to przeciagnij z nich tez zawartosc.
     
  16. jaczylion

    jaczylion Zaglądacz

    Wiadomości:
    10
    Docenione treści:
    0
    ok, chyba trzeba było dłużej poczekać na synchronizację :) Dzięki wielkie za pomoc :)
     
  17. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    a to oczywiście :) bywa, że i kilka godzin potrzeba przy dużej ilości poczty i słabym łączu :D
     
  18. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Niestety, wiadomości są przesyłane lokalnie przez komputer. Teoretycznie można próbować skorzystać z imapsync ale ja tego nie konfigurowałem jeszcze, chociaż mam ambitny plan sprawdzić to i wrzucić do dokumentacji.
     

Poleć forum znajomym