1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Przeniesienie strony Wordpress na serwer Home.pl

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika Alagorek, 12 Październik 2015.

 1. Alagorek

  Alagorek Bywalec

  Wiadomości:
  16
  Docenione treści:
  2
  Cześć,

  Przymierzam się do przenosin dość sporego serwisu opartego na Wordpress na serwery home.pl. Od czego zacząć? Jakim programem najlepiej i najszybciej ściągnąć pliki? W jakiej kolejności najlepiej zacząć całą operację?
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 599
  Docenione treści:
  329
  Bardzo ogólny ale zarazem opisujący możliwości przeniesienia strony poradnik, znajdziesz tutaj:
  Opcje są dwie, instalacja i przeniesienie bazy danych lub przeniesienie całego folderu strony i bazy danych, przekonfigurowanie plików. Drugie rozwiązanie będzie na pewno wygodniejsze, ze względu na przeniesienie wszystkiego. Domeny nie przepinamy, dobrze by było skorzystać np. z jakiejś subdomeny i przekierować ja na podkatalog z przeniesioną stroną WWW.

  Zacznijmy od skopiowania folderu ze stroną WWW na drugi serwer i przygotowaniu bazy danych do importu. Jeśli baza jest większa jak 60MB będziemy musieli wykonać to po naszej stronie albo skorzystać z osobnego oprogramowania i wgrać bazę samodzielnie.
   
 3. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  Najważniejsze to przeniesienie wszystkich plików na nowy serwer łącznie z czasami nie widocznymi typu .htaccess
  Jeśli jest możliwość warto spakować całą zawartość strony na serwerze źródłowym i ją pobrać, będzie to o wiele szybsze niż pobieranie n tysięcy małych pliczków strony. Następnie taką kopię wgrywamy na serwer i w zależności od tego czy była spakowana czy nie wykonujemy poniższe czynności, spakowaną kopię rozpakowujemy na serwerze home.
  Kopiujemy ze starego serwera bazę najlepiej aby również była spakowana gzipem.
  Tak jak napisał @Grzesiek, o import większej bazy niż 60 MB prosimy home, mniejsze importujemy przy pomocy phpmyadmina dostępnego pod adresem: http://sql.naszserwer123423.home.pl
  zmieniamy dane bazy w plikach konfiguracyjnych, i tak jak Grzesiek napisał sprawdzamy najlepiej na subdomenie czy wordpress działa.
  Jeśli działa to testujemy go i podczepiamy domenę, jeśli nie działa sprawdzamy czy poprawiliśmy wszystkie dane dotyczące połączenia.
  Jeśli dodatki czy templatki były wątpliwie jakościowo napisane możliwe, że będzie trzeba je poprawić, jednak raczej jest to sytuacja skrajna.
   
 4. Alagorek

  Alagorek Bywalec

  Wiadomości:
  16
  Docenione treści:
  2
  @TheL, a w jaki sposób mogę spakować pliki na serwerze?
   
 5. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 599
  Docenione treści:
  329
 6. Mariusz

  Mariusz pomoc.home.pl home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 088
  Docenione treści:
  302
  Przeniesienie systemu Wordpress z serwera na serwer wcale nie jest takie trudne jak się wydaje. Instrukcja, którą przygotowałem pod tym adresem powinna wystarczyć, aby przenieść Wordpress na serwer w home.pl. Jeśli będziesz mieć pytania - dodaj post na forum w tym temacie, chętnie pomożemy!!
   
 7. LorK

  LorK Przyjaciel forum Beta-tester

  Wiadomości:
  1 040
  Docenione treści:
  91
  ja używam wtyczki all in one wp migration.
  Instaluję WP na serwerze docelowym. Instaluję wtyczkę na obu instancjach WP. Na jednym robię eksport a na drugim import. Z grubsza tyle wystarcza - jeśli zmienia się domena to można ustawić opcję podmiany w czasie eksportu.
   
 8. TheL

  TheL @Lider VIP Beta-tester

  Wiadomości:
  2 400
  Docenione treści:
  532
  o ile w wielu przypadkach pomagają takie opisy czy wtyczki to jeśli zmieniamy domenę, gdzieś użyliśmy pełnych linków itd baza może wymagać małych zmian i często pomaga otwarcie sqla w notepad ++ ctrl+h i zmiana wszystkich linków (domen) na nowe.
  Podobnie z .htaccess, nie zawsze działający na jednym serwerze zadziała na innym. Kolejna sprawa to część wtyczek źle pracuje z domeną mającą separację.
   

Poleć forum znajomym