1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Przeniesienie strony WordPress

Dyskusja w 'Hosting i domeny internetowe' rozpoczęta przez użytkownika Balcar88, 19 Kwiecień 2018.

  1. Balcar88

    Balcar88 Nowicjusz

    Wiadomości:
    21
    Docenione treści:
    0
    Witam, miałem stronę zrobiona na waszych serwerach "WordPress Hosting SSD", był to WordPress z auto-instalatora. Przeniosłem bazę danych oraz pliki na swoją nowo kupioną usługę "Business Cloud Server" i pojawiły się problemy. W localhost.sql pozmieniałem wszystkie stare ścieżki na nowe:
    HTML:
    z:
    http://wordpress......home.pl/autoinstalator/wordpressplus3
    na:
    http://serwer............home.pl/szkolenia
    Widocznie coś zrobiłem nie umiejętnie, ponieważ po wejściu na stronę mam informacje:
    Kod:
    Warning: require(/szkolenia/wp-content/themes//inc/theme-info.php): failed to open stream: No such file or directory in /szkolenia/wp-content/themes/wellington/functions.php on line 217
    
    Warning: require(/szkolenia/wp-content/themes//inc/theme-info.php): failed to open stream: No such file or directory in /szkolenia/wp-content/themes/wellington/functions.php on line 217
    
    Fatal error: require(): Failed opening required '/szkolenia/wp-content/themes//inc/theme-info.php' (include_path='.:/:/usr/local/php71/lib/pear') in /szkolenia/wp-content/themes/wellington/functions.php on line 217
    Mój plik functions.php od linii 212:
    PHP:
    /**
     * Include Files
     */

    // Include Theme Info page.
    require get_template_directory() . '/inc/theme-info.php';

    // Include Theme Customizer Options.
    require get_template_directory() . '/inc/customizer/customizer.php';
    require 
    get_template_directory() . '/inc/customizer/default-options.php';

    // Include Extra Functions.
    require get_template_directory() . '/inc/extras.php';

    // Include Template Functions.
    require get_template_directory() . '/inc/template-tags.php';

    // Include support functions for Theme Addons.
    require get_template_directory() . '/inc/addons.php';

    // Include Post Slider Setup.
    require get_template_directory() . '/inc/slider.php';

    // Include Magazine Functions.
    require get_template_directory() . '/inc/magazine.php';

    // Include Widget Files.
    require get_template_directory() . '/inc/widgets/widget-magazine-posts-columns.php';
    require 
    get_template_directory() . '/inc/widgets/widget-magazine-posts-grid.php';
    Prosiłbym o pomoc w tym co zepsułem. W pliku chyba jest wszystko ok, wydaje mi się , że w bazie danych jest gdzieś coś nie tak, ale nie potrafię tego znaleźć.
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
  3. Balcar88

    Balcar88 Nowicjusz

    Wiadomości:
    21
    Docenione treści:
    0
    Ta odpowiedź nie pomaga mi w żadnym stopniu, ponieważ według tego było robione. Tak jak wcześniej wspomniałem, prawdopodobnie jakieś ścieżki, które zmieniłem w localhost.sql (i tu może mój błąd) przed wgraniem do bazy na aktualne :oops: nie są prawidłowe, co namieszało w bazie. Chciałbym to jakoś rozwiązać, ponieważ nie przywrócę pliku do stanu początkowego, błąd mam taki jak przedstawiłem w pierwszym poście. Plik zapisałem i prądu brakło co nie daje mi, możliwości cofnięcia zmian. Bazy na tamtym serwerze nie ma, więc też nie ściągnę nowej.
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Nasze wsparcie nie obejmuje pomocy w przenosinach CMS, np. WordPress.

    ale... bardzo niepokojący jest sygnał, że zmieniałeś coś w pliku localhost.sql (najprawdopodobniej jest to zrzut bazy danych, który należało zaimportować). Dopiero po zaimportowaniu należy przez phpMyAdmin wprowadzić odpowiednie zmiany (tylko jeśli podczas przenosin strony zmieniasz domenę na inną, tylko wtedy wymagane są zmiany w bazie danych).

    Na moje oko, niepotrzebnie realizowałeś zmiany w pliku localhost.sql
     
  5. Balcar88

    Balcar88 Nowicjusz

    Wiadomości:
    21
    Docenione treści:
    0
    Na moje oko też tak jest, tylko teraz jak to rozwiązać? Pisać do obsługi WordPress i liczyć na ich pomoc? A może BOK od was telefonicznie, przywróci na starym serwerze bazę usuniętą tydzień temu i ściągnę ją na nowo (Hosting z którego została baza usunięta istnieje)? I najgorsza opcja, mieszać w tej co mam, a może się coś uda przywrócić.
     
    Ostatnia modyfikacja: 20 Kwiecień 2018

Poleć forum znajomym