1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Przeniesienie z Business cloud starter na Wordpress hosting ssd

Dyskusja w 'Obsługa i konfiguracja CMS WordPress' rozpoczęta przez użytkownika mvp84, 5 Październik 2017.

  1. mvp84

    mvp84 Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam, mam pytanie: jaka powinna być kolejność czynności w przypadku migracji z Business cloud starter na Wordpress hosting ssd.

    Mam domenę w Home, hostingi też w Home. Korzystam z wtyczki WP sync DB i WP Sync media files.

    Chciałbym żeby domena i cała strona działała na nowym hostingu nie wiem jaka powinna być kolejność czynności, którą powinienem wykonać.

    Tak to robię teraz:
    1. We wtyczce Wp sync DB, ustawiam na starej domenie "Accept pull requests allow this database to be exported and downloaded", na nowej: "Accept push requests allow this database to be overwritten"
    2. Ustawiam podmianę linków w bazie z: "//staradomena.pl" na "//wordpressXXXXXX.home.pl/autoinstalator/wordpressplus2"
    3. jako źródło starej bazy danych ustawiam: "/autoinstalator/wordpress1" jako nowe: "/autoinstalator/wordpressplus2"

    i tu pytanie, mam pliki na nowym serwerze, strona śmiga pod adresem: "wordpressXXXXXX.home.pl/autoinstalator/wordpressplus2" - kiedy powinienem przypisać domenę do hostingu WP SSD a kiedy zmienić linki w zaimportowanej bazie z powrotem na: //staradomena.pl - bo rozumiem że takie powinny być kolejne kroki?

    Z góry dziękuję za pomoc.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @mvp84 nigdy nie korzystałem z wtyczek, o których wspomniałeś. Ostatnio przenosiłem kilka WordPressów pomiędzy serwerami, to korzystałem ze wskazówek zawartych w artykule, który podlinkował Grzesiek.
     
  4. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Ja to robię ręcznie, pakuję do tara zawartość całego ftpa, wrzucam na nowy serwer rozpakowywuję, exportuję bazy ze starego i importuję na nowy, następnie zmieniam w plikach dane dostępowe do baz i domeny kieruję na nowy serwer, nie ma opcji aby nie działało, ważne tylko aby w tarach mieć pliki .htaccess z oryginału. Owszem można się bawić jakimiś wtyczkami itd, ale wg mnie gra nie warta świeczki. Całość w zależności od szybkości łącza trwa od kilku minut do kilku godzin :) w wyższymi serwerami jest jeszcze łatwiej od razy przez ssh sobie wszystko kopiuję i po sprawie. Pozostaje kwestia poczty jeśli mamy na imapie, najprościej utworzyć na nowym serwerze takie same konta pocztowe ale bez domeny, dokonfigurować je w programie pocztowym i na żywca przenieść ze starej na nowa pocztę całą zawartość folderów. Przy około 20 dużych stronach i 30 skrzynkach zeszło mi się ostatnio cały dzień (około 250 GB danych)
     
    casar lubi to.

Poleć forum znajomym