1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Przesuwający się tekst / obraz

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika ryra91, 4 Wrzesień 2015.

  1. ryra91

    ryra91 Użytkownik

    Wiadomości:
    59
    Docenione treści:
    3
    Witam serdecznie,

    czy jest możliwość utworzenia np. w stopce przesuwającego się tekstu (lub obrazka) ? Na wielu stronach możemy zobaczyć przesuwające się loga np. producentów - dość mocno ożywia to moim zdaniem stronę sklepu :)

    Korzystając z okazji (nie chcę zakładać nowego tematu) - w jaki sposób dodaje się skrypty js ?

    Konfiguracja -> Wygląd -> Własny styl js - tyle to wiem :D Pytanie jak się tego używa ? O ile po wpisaniu odpowiedniego skryptu w zakładce "własny styl CSS" od razu widać zmiany, to w przypadku js jak to działa ?

    Dopiero zaczynam przygodę ze sklepem internetowym oraz całym jego otoczeniem, więc proszę o wyrozumiałość :)

    Z góry dziękuje i pozdrawiam.
     
  2. Stau

    Stau Majster

    Wiadomości:
    340
    Docenione treści:
    98
    Pytasz o tzw. "slider". ClickShop umożliwia dodawanie tego typu elementów z "gotowca" - wówczas funkcjonują jako moduły użytkownika (innymi słowy z tego poziomu w prosty sposób nie dodasz owego "gotowca" do samej stopki strony, a np. po lewej czy prawej stronie witryny).

    Konfiguracja->Wygląd->Aktywny styl graficzny->Moduły

    Dalej: Strona Główna->Dodaj slider (suwak)

    -----------------------------------------

    Co do JS. "Namacalnie" efekt zastosowania skryptu można zobaczyć na stronie np. po "złapaniu" określonego elementu (ID) poprzez metodę document.getElementById(), a następnie użycie stosownej właściwości [np. value bądź innerHTML ---> document.getElementById("mojeid").value].

    Możesz korzystać z templatek, aby "dołożyć" nowy (własny) blok HTML (znacznik div). Jeśli to, co piszę niewiele Ci rozjaśnia - zajrzyj tutaj:
    http://miroslawzelent.pl/kurs-javascript/skrypty-js-pierwszy-projekt/
    http://miroslawzelent.pl/kurs-javascript/mechanika-skryptu-uchwyty-funkcje-zdarzenia/

    Myślę, że bardzo przejrzyste tłumaczenie - na dobry początek. Powodzenia!
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @ryra91 moduł Slidera jest najbardziej uniwersalny, gdyż wymaga od Ciebie tylko wstawienia modułu i załadowania obrazów.

    Same moduły mogą być jednak wykorzystywane na różne sposoby. Są to po prostu BOXY wstawiane na stronie. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników, alternatywą dla modułów jest korzystanie z Edycji zaawansowanej i ręczna edycja kodu skórki.

    W modułach możesz wstawiać nie tylko tekst, obraz, linki ale także fragmenty kodu, np. likebox Facebook czy inne banery itp.

    Jak będziesz miał pytania, pisz, jeśli wątek nie był poruszany (znajdziesz ich najwięcej w kategorii Wygląd) to zakładaj nowe tematy.
     

Poleć forum znajomym