1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Przyciski z wymiarami.

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika pavali, 22 Czerwiec 2015.

  1. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    Witam,
    Mam pytanie dot. przycisków z wymiarami np koszulki.
    założyłem sklep z odzieża dziecęca i dobrze by było mieć takie przyciski.
    Dam przyklad klient wchodzi na koszulke po czym wybiera jeden z rozmiarów i ten rozmiar trafia do koszyka.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Musisz bardziej rozwinąć ten temat o co dokładnie chodzi.

    To co mogę Ci zaproponować na szybko: jeśli utworzysz warianty produktu, to podczas oglądania produktu X, klient będzie miał możliwość wyboru. Wybór może odbywać się poprzez rozwinięcie listy (domyślnie zwinięta) lub poprzez przyciski i "kropki" które zaznaczy.

    W ten sposób dodajesz 1 produkt, który posiada kilka wariantów. Dla każdego doda się zdjęcie i opis i cena.

    Więcej o wariantach: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/do-czego-sluzy-opcja-warianty-produktow/

    Druga opcja to listowanie wg. rozmiaru, w tym wypadku będziesz korzystał z atrybutów produktów. Umożliwią one wyświetlenie dodatkowej opcji filtrowania na karcie kategorii. Ale to jest osobny temat i on nie pomoże sfinalizować zakupu co tylko wyświetlić asortyment.

    https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-dodac-atrybuty-do-produktow/

    Analogicznie sortując produkty, w pasku przeglądarki pojawią się stosowne linki, które można wykorzystać podpinając pod nie grafikę np. obrazek koszulki z napisem XL podlinkowany do produktów w rozmiarze XL (moduły --> wstaw moduł --> w module dodajesz grafikę, tekst, cokolwiek).


    Jeśli szukasz jeszcze czegoś innego, napisz, rozwiń temat.
     
  3. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    Własnie mi o cos takiego chodziło wybór rozmiarów. Dziekuję za odpowiedź, Dopiero co sie uczę wszytkiego i czasami czegoś nie doczytam :)
     
  4. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Żadne pytanie nie jest głupie. Zapraszamy do ponownego kontaktu na forum!
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Zagadnienia dot. wariantów i atrybutów są jednymi z najpopularniejszych w temacie sklepu internetowego. Jeśli od samego początku zadbasz o to, później będzie z górki :) Spodziewamy się każdego pytania, więc śmiało pisz. Będziemy szukali rozwiązania. W artykułach które Ci wskazałem, znajdziesz na dole także artykułu powiązane.
     
  6. pavali

    pavali Pomocnik

    Wiadomości:
    116
    Docenione treści:
    7
    Więc zapytam jeszcze o jedną rzecz, która mnie nurtuje :)
    Powiedzmy, że mam jedną koszulkę w czterech rozmiarach, klient kupuję tą koszulkę z rozmiarem M (którą miałem jedna na stanie). Jak ustawić to automatycznie że rozmiaru M już nie mam na magazynie dla nastepnego klineta który też bedzie chciał rozmiar M?
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Dodając warianty, a dokładnie konfigurując je tj. Asortyment --> warianty produktów, możesz ustawić pole wyboru Radio lub Select, pojawi się wtedy opcja Obsługa magazynu, tak/nie. Jeśli wybierzesz TAK, znikną opcje dot. zmiany ceny dla wybranej cechy/wariantu. Oznacza to, że wybór wariantu powoduje zmiany w stanie magazynowym danego wariantu. Wybór NIE sprawdza się, kiedy masz produkt i np. robisz go na zamówienie wtedy klient zaznacza wariant np. ekstra napis + 10 zł, ekstra metka + 10 zł itd. Ty ustawiasz obsługa magazynu TAK

    Czyli wariant staje się produktem, tyle że dostępnym w formie opcji wyboru produktu głównego - Koszulka + jej warianty Koszulka w kolorze X, rozmiarze Y.

    Rzuć okiem na ten artykuł: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/jak-uzupelnic-warianty-produktu-ktory-juz-je-posiada/

    I koniecznie rzuć okiem na to co jest pod nim, Tematy pokrewne, tu masz wylistowane wszystkie artykuły dot. wariantów. Zaraz odnotuje to sobie, aby poprawić to w tym, który podałem Ci wcześniej. Przejrzyj to, to są 3-4 wpisy, a powinno wszystko być jasne.
     

Poleć forum znajomym