1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Pytania początkującego w handlu w internecie

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika NowyWBranży, 24 Styczeń 2018.

  1. NowyWBranży

    NowyWBranży Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    1
    Docenione treści:
    0
    Witam wszystkich,

    jako nowicjusz w interesach internetowych liczę na wyrozumiałość i rzetelne odpowiedzi.

    Mam zamiar otworzyć dwa sklepy internetowe (podpięte pod jedną działalność gospodarczą) zajmujące się handlem zupełnie odmiennym asortymentem.

    Pytanie:
    1. Czy podanej sytuacji muszę dokonać zakupu 2x Click Shop?
    2. Mam już wykupione odpowiednie domeny na home.pl, rozumiem że bezproblemowo będę mógł je podpiąć pod sklep?
    3. Czy posiadając sklepy ClickShop oraz domeny konieczne jest utrzymywanie i opłacanie usługi Business Cloud Starter?


    Z góry dziękuję za odpowiedzi!
     
  2. PiotrekZ

    PiotrekZ eCommerce Team Moderator forum

    Wiadomości:
    149
    Docenione treści:
    8
    1. Warto w tym wypadku posiadać 2 osobne sklepy. Łączenie dwóch rodzajów asortymentów w jednej usłudze byłoby problematyczne, nie wspominając już o pozycjonowaniu.
    2. Oczywiście można podłączyć takie domeny :)
    3. Business Cloud Starter nie jest potrzebny do korzystania z Click Shopa (który posiada swoją przestrzeń na FTP czy skrzynki pocztowe).

    Mam nadzieję, że pomogłem :)
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Dodam tylko że posiadając usługę Click Shop dysponujesz w pełni funkcjonalnym serwerwem, gdzie poza sklepem masz także miejsce na wspomnianą już pocztę e-mail oraz kolejne strony WWW, np. w popularnych CMS typu Wordpress. Możesz więc nie tylko prowadzić sklep, ale korzystając z domeny (i tworząc subdomeny, np. blog.domena.pl) z czasem uruchomić dodatkowe witryny wspierające Twoją sprzedaż, reklamę, itp. np. blog, strony informacyjne, forum, itp.

    Click Shop pozostaje usługą 1 sklepu internetowego, a więc 2 sklepy = 2 usługi Click Shop. Pamiętaj, że aktualizacje i pomoc techniczną masz za darmo, analogicznie jak dostęp do forum.

    Usługą wspierającą Twój biznes w sieci może być np. Homebiuro czyli księgowość online. Business Cloud Starter przyda się wyłącznie wtedy kiedy chciałbyś całkowicie wydzielić przestrzeń pod inne projekty a nawet cedować je na innego właściciela. Click Shop jako usługa posiada wszystko co Business Cloud Starter.
     
  4. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108

Poleć forum znajomym