1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Rozwinięcie usług serwera bez jego zaznaczania

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika LorK, 4 Maj 2017.

  1. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Panel.home.pl -> lista usług. Klikam na nazwę serwera, by rozwinąć listę i by zobaczyć skrzynki pocztowe. Lista się rozwija ale automatycznie zaznaczany też jest kliknięty serwer. Czuję delikatny dyskomfort gdy chcę skasować kilka kont z tej listy, bo wiem, że mam zaznaczoną pozycję, której kasować nie chcę. Nie wiem co się stanie gdy opcja jest zaznaczona a ja kliknę na usuń.
    Da się to zmienić?
     
  2. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @LorK Nie wiem czy dobrze zrozumiałem Twoje zgłoszenie, ale z poziomu listy usług przypisanych do serwera nie można grupowo usuwać tych kont. Można to zrobić tylko pojedynczo, klikając na dane konto i rozwijając menu kontekstowe. Jeżeli chodzi natomiast o skrzynki email to możesz to zrobić wchodząc do konfiguracji danego hostingu-->Skrzynki email i tam już można zaznaczyć z listy wybrane mboxy (a sam hosting się nie zaznacza).

    Oczywiście mogę zgłosić stosowną poprawkę, aby usługa główna, którą "rozwijasz" nie była domyślnie zaznaczana. Z perspektyw jednak patrząc, nie powinno to powodować dyskomfortu gdyż usługę główną typu domena/hosting można usunąć tylko na 2 sposoby:
    - poprzez nieopłacenie konta
    - poprzez wysłanie zgłoszenia do naszego BOKu
     
  3. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    To jeszcze raz. Wchodzę na Panel.home.pl, klikam na Usługi i pojawia mi się lista:

    home.pl - panel - 01.jpg

    Na liście klikam na Serwer...

    home.pl - panel - 02.png

    Jak widać po rozwinięciu listy pozycja Serwer... zaznacza się automatycznie.
     
  4. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @LorK Ok, to chyba dobrze zrozumiałem :) Natomiast wyjaśnienie jest niezmienne - z tego poziomu nie usuniesz grupowo usług, więc nie masz się o co martwić. Możesz zaznaczyć wszystko a i tak po przejściu do menu kontekstowego skorzystasz tylko z opcji usunięcia danej usługi (której dotyczy menu kontekstowe). Checkbox zaznaczany jest ze względu na mechanizm samego panelu - odczytujesz zawartość konta, a żeby to zrobić aplikacja musi wiedzieć jakie konto zostało wybrane. Po drugie - usługa zaznaczana jest ze względu na dostosowanie panelu do e-cesji. A e-cesji nie podlegają mboxy lub konta FTP tylko usługi główne :)
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Dodam tylko od siebie że to samo dotyczy kont e-mail i aliasów kiedy przejdziesz do listy skrzynek pocztowych. Ale nie wiem czy dobrze pamiętam, kiedyś na liście skrzynek e-mail (w ustaweniach serwera nie w sekcji Usługi) faktycznie był przycisk USUŃ i faktycznie zaznaczenie aliastów powodowało skasowanie np. całego konta bo była zaznaczona też skrzynka główna. Teraz tego przycisku nie ma i to już... dobre kilka lat.

    Nie zmienia to faktu, że zaznaczenie jest. To jest @Adam trochę jak ze skrzynką odbiorczą :) @LorK możemy to zgłosić, o ile nie ma to związku z innymi ustawieniami pewnie przejdzie dalej do realizacji.
     

Poleć forum znajomym