1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Sekcja "cookies"

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika FxJ, 10 Marzec 2015.

  1. FxJ

    FxJ Początkujący

    Wiadomości:
    9
    Docenione treści:
    1
    Gdzie znajdę ostawienia sekcji cookies ? W "zawartość" jej nie widzę. I czy da się ją przenieść z TOP na BOOTOM strony ?
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Cookie czyli inaczej polityka prywatności.

    Ta podstrona jest dostępna w Twoim sklepie pod adresem: http://sklep1536497.home.pl/polityka-prywatnosci

    Dodatkowo link bezpośrednio do niej, umieszczony jest w tej chwili właśnie w stopce strony pod nazwą Polityką prywatności.

    1. Zaloguj się do Panelu Administracyjnego sklepu i przejdź do zakładki Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny
    2. Po lewej stronie ekranu odszukaj i kliknij Nagłówek, a następnie Informacja o cookie: TAK/NIE
    3. Jeśli zaznaczyć TAK, pojawi się dodatkowa, rozwijana lista, na której możesz wskazać stronę, do której będzie odwoływał się link umieszczony w wyświetlanym oknie dot. polityki cookie.

    Domyślnie sugerujemy wskazać stronę Polityka prywatności. Musisz jednak pamiętać, że przed otwarciem sklepu, wszystkie strony typu Polityka prywatności, Regulaminy itp. przejrzeć i dokonać edycji pod własne potrzeby.

    Jeśli chcesz zmienić lokalizację linku do wybranej strony informacyjnej, przejdź do sekcji Zawartość w Panelu sklepu, a następnie Nagłówek i stopka. W tym miejscu zarządzasz położeniem wybranych stron informacyjnych, które wcześniej powinieneś utworzyć. Możesz także tworzyć strony informacyjne, ale nie przypisywać je do nagłówka i stopki. Pozostaną one ukryte, dostępne tylko pod linkiem znanym Tobie. Możesz taki link wykorzystać w dowolnym miejscu w sklepie.
     
  3. Magdalenkaa

    Magdalenkaa Praktyk

    Wiadomości:
    30
    Docenione treści:
    6
    Ja z doświadczenia podpowiem Ci, że warto ten regulamin i politykę prywatności/cookie sprawdzić z prawnikiem albo skorzystaj z kuponu zniżkowego na usługi Rzetelnego Regulaminu. Masz to w pakiecie bonusów ze sklepem.

    Mi się nie trafiło, ale w sieci jest sporo historii na ten temat, jak to klienci już nie rejestrują się po to aby robić zakupy, tylko żeby szukać dziury w całym.

    https://home.pl/sklepy-internetowe/bonusy
    i tu jest oferta tej firmy:
    https://home.pl/sklepy-internetowe/bonusy/rzetelny-regulamin/cennik
    tam masz weryfikację regulaminu i przygotowanie strony dot. polityki prywatności i cookie, chociaż to chyba jest jedno i to samo.
     
    Grzesiek lubi to.
  4. gielo

    gielo Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    czy planujecie aby to info o cookies dodać także do szablonu mobilnego? Umieszczanie tego w stopce oraz jako wyskakujące onfo - informacja jest problematyczne. Podejrzewam,że jest to dodanie zaledwie jednej linijki kodu do szablonu mobilnego. Ewentualnie podajcie co i gdzie dodać to sam sobie to dodam, myślę,że nie tylko nasz sklep skorzysta z tego :)
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Sklep mobilny faktycznie nie ma tego elementu domyślnie zaimplementowanego, zgłosiłem sugestię do weryfikacji.

    Czy rozważałeś skorzystanie ze stylu RWD? Zapewnia on zarówno świetny wygląd w przeglądarce komputera, ale także na urządzeniu mobilnym, przy jednoczesnym zachowaniu jednego szablonu/wyglądu sklepu.

    W wersjach mobilnych często stosuje się ograniczenie do minimum wyskakujących okienek i dodatkowych informacji, ze względu na transfer danych oraz prędkość wczytywania stron. Wystarczy odwiedzić większe portale informacyjne, aby zobaczyć ile takich okien potrafi wyskoczyć. Dlatego poprawnym rozwiązaniem jest stosowanie stałych elementów.

    Daj mi chwilę na weryfikację tego tematu, odpowiedź umieszczę na forum.
     
  6. gielo

    gielo Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    4
    Docenione treści:
    1
    Korzystanie z publicznie dostępnych szablonów jest raczej mało profesjonalne, stąd nasza firma używa zmodyfikowanego jednego z szablonów + wersja mobilna. Niestety ale dostosowanie tego szablonu RWD do naszego wyglądu potrzebuje czasu, kolejna sprawa że jest to nowy szablon, a my nie możemy sobie pozwolić na ewentualne problemy. Staramy się raczej korzystać ze sprawdzonych rozwiązań.
     
    Mariusz lubi to.
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Ze swojej strony nie zaproponuję Ci obecnie żadnego innego rozwiązania, poza dodaniem komunikatu na stałe.
     
  8. MagdaM

    MagdaM Uczestnik

    Wiadomości:
    29
    Docenione treści:
    1
    Kilku użytkowników zgłasza mi, że nie mogą zamknąć komunikatu o cookies, gdy odwiedzają naszą stronę przez smartphona. Czy coś z tym można zrobić?
     
  9. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Sprawdziłem i potwierdzam, przekazałem zgłoszenie do weryfikacji. Jeśli będzie konieczna autoryzacja, nasz zespół skontaktuje się z Tobą.
     

Poleć forum znajomym