1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Semantyka, linki produktów i kategorii (SEO)

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika jacjec, 17 Październik 2015.

  1. jacjec

    jacjec Uczestnik

    Wiadomości:
    27
    Docenione treści:
    1
    Semantyka:
    Jestem mało zadowolony z semantyki strony, to na wstępie nie wróży dobrze stronie w które jest napisane "Nie pamiętasz hasła?" Lepiej brzmiałoby Zapomniałeś hasła ? To mały element, wpływ na SEO praktycznie żaden ale efekt na mózg potencjalnego klienta na pewno ważny. Czy jest szansa poprawienia tego. Na dzieci to działa, brak "nie" w zdaniach więc dlaczego na klienta ma dać słaby efekt ?

    Końcówki linków do produktów oraz niepotrzebne foldery (SEO)
    W wordpressie można bardzo łatwo zrobić proste końcówki podstron to było na plus przy SEO zawsze, np
    http://www.mastvita.pl/kontakt/
    każdy nowy folder to dla Google to czas a tam gdzie musi go spędzać za dużo uznaje za słabą jakość witryny (podstrony), zobaczmy co mam w sklepie http://www.ekosmak.eu/pl/p/OLEJ-KOKOSOWY-VIRGIN-BIO-400-ml-BIO-PLANETE/1150
    pl - folder
    p - folder
    nazwa
    i na końcu znów folder
    to nie poważne, przy kategoriach to samo http://www.ekosmak.eu/pl/c/Produkty-Bezglutenowe/180
    może być jeden folder i jedna nazwa - to jest maximum, żeby ze sklepem można było powalczyć w SEO o wyższe pozycje w Google, czy jest szansa na poprawienie tego ?

    I nie mogę znaleźć nigdzie jak powiększyć czcionkę w nazwach kategorii produktów w stylu RWD na większą bo ludzie nic nie zobaczą, a teraz jest wielu z wadami wzroku. Pogrubić i dodać 1px Da radę to poprawić ?

    Wklejam też screen z Google Chrome, jak wejdę na stronę jest ok ale jak pochodzę po niej i wrócę na główną ściąga obrazek na lewo w sliderze, oto screen[​IMG]
     
    Ostatnia modyfikacja: 17 Październik 2015
  2. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    czy o nazwy kategorii chodzi Ci o te w menu ?
     
  3. jacjec

    jacjec Uczestnik

    Wiadomości:
    27
    Docenione treści:
    1
    Chodzi mi o wielkość czcionki jaką są napisane kategorie produktowe
    obecnie jest to 13px i nie umiem znaleźć pliku w którym są te ustawienia. Chciałbym dać 14px i pogrubić bo na wielu komputerach ktoś słabo widzący nie wiele zobaczy.
    Jeśli wiesz gdzie mogę to zmienić będę wdzięczny, w jakim pliku css.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Konfiguracja --> Wygląd --> Aktywny styl graficzny --> Własny styl CSS:

    Kod:
    #box_menu ul li a {
      font-size: 14px;
      font-weight: bold;
    }
    
    Zobacz jak to widzisz, o ile mówimy o module nawigacji.
     
  5. jacjec

    jacjec Uczestnik

    Wiadomości:
    27
    Docenione treści:
    1
    Dziękuję za działający kod a nie jak na pomocy, tam przysłano mi błędny kod. Dziękuje Grzegorz ! ;)
     
    Mariusz lubi to.

Poleć forum znajomym