1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Skalowanie obrazków na stronach informacyjnych oraz skalowanie tekstu na slajdach

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika Gosia_Emandes, 26 Wrzesień 2015.

  1. Gosia_Emandes

    Gosia_Emandes Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    Dzień dobry,

    Jestem po raz pierwszy na forum, dlatego chciałam się przedstawić :) Jestem projektantką oświetlenia. Nad sklepem w clik shop pracuję z przerwami od czerwca. Zależy mi na uporządkowaniu wyglądu skórki, minimalizmie stylistycznym i kolorystycznym dodatków. Prawie jest ok, ale jeszcze drążę ;) Wczoraj odkryłam, że nie skalują się zdjęcia dodane do stron informacyjnych, np:
    https://shop.emandes.pl/pl/i/Swiat-Emandes/9
    Czy można na to zaradzić?
     
  2. Gosia_Emandes

    Gosia_Emandes Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    Podobnie nie skalują się hasła na stronie głównej wpisane do modułu slider. Będę wdzięczna za pomoc ;)
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
  4. Gosia_Emandes

    Gosia_Emandes Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    Super, bardo dziękuję ;)
     
  5. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Z tego co zdążyłem sprawdzić, to chyba już poprawiłaś skalowanie obrazków. Wystarczy usunąć jeden z parametrów "width" lub "height" przy obrazku, aby np. urządzenie mobilne mogło skalować rozmiar obrazka przy zachowaniu proporcji obrazka.

    W przypadku napisów na stronie głównej w module Slider, może być to sprawa trochę bardziej złożona. Proszę o cierpliwość, skonsultujemy możliwość skalowania napisów w module Slider i damy znać w tym temacie forum :)
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Pokażcie o które napisy chodzi dokładnie
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Napisy na stronie głównej sklepu w module Slider. Zauważyłem, że na urządzeniach mobilnych są bardzo duże. @Gosia_Emandes chce z pewnością je zmniejszyć, ale mam wrażenie też, że trochę może sobie tym zaszkodzić. Widoczność napisów, tym bardziej dotyczących specjalnych ofert wyświetlanych w module Slider, powinny być bardzo widoczne dla użytkownika odwiedzającego sklep na urządzeniu mobilnym (telefon lub tablet).

    Z drugiej jednak strony nie zaszkodzi ich trochę zmniejszyć, przynajmniej o kilka pikseli. Temat wysłaliśmy do naszych kolegów do konsultacji, no chyba, że znowu @TheL nas uprzedzi ;p

    Przyszedł mi również do głowy pomysł dodania tła dla tekstów umieszczonych w module Slider, @Gosia_Emandes mam wrażenie, że bez tła twoje napisy się zlewają z obrazkiem tła na slajdzie. Zastanów się nad tym, aby dodać tło dla napisów lub jakiś inny efekt, który podkreśli widoczność tych napisów.
     
  8. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    Dziś to ja już idę spać ale myślę że rano podam kod do zmniejszenia tych napisów :)
     
  9. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    tak się rano nad tym zastanawiałem i najlepszym rozwiązaniem jeśli chcemy mieć slider również na urządzeniach mobilnych jest po prostu zrobienie grafik z napisami, skalowanie napisów z tego co patrzę mija się z celem bo źle to wygląda i nie daje odpowiedniej czytelności.
     
  10. Gosia_Emandes

    Gosia_Emandes Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    Wiem @TheL , najprostszym sposobem będzie wklejenie napisów do zdjęć. Czy można rozdzielić slidery, by na komputerze był ten z funkcją wyświetlania się haseł na zdjęciach, a na urządzeniach mobilnych byłyby drugi pakiet - gotowe grafiki z napisami? Albo lepiej: wersja na komórki: czyste zdjęcia, a hasła wyświetlone pod zdjęciami. Wtedy mogłabym ustalić odpowiednią wielkość czcionki itp.
     
    Ostatnia modyfikacja: 28 Wrzesień 2015
  11. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Przy wersji responnsywnej, aplikacja sama skaluje się do wyświetlacza, dlatego tworzona jest jedna wersja serwisu, która zmienia się dla wybranej rozdzielczości. Zastosowanie 2 rodzajów grafik wymagało by edycji kodu strony i wskazanie jej, co ma być wyświetlane a co nie. Z naszej strony mogę jedynie w chwili obecnej przekazać tego typu zapytanie do kierownika produktu lub naszych grafików czy mogli by coś podpowiedzieć, jeśli jednak oczekujesz rozwiązania w 100% dopasowanego do sklepu, poczekaj na akcję ze strony innych użytkowników lub możesz skorzystać z pomocy agencji. To już będzie większa praca.
     
  12. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    sprawdź proszę dopisując do własnego stylu:
    Kod:
    .slider-text {
      color: #d13684;
      font-size:0.9em;
    }
    
    to jeśli chodzi o hasła
     
    Ostatnia modyfikacja: 28 Wrzesień 2015
  13. Gosia_Emandes

    Gosia_Emandes Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    @TheL po wpisaniu kodu (czcionki zmniejszyłam do 0,7), napisy zachowują się dziwnie: napis z drugiej strony slidera „RABAT POWITALNY NA CAŁY ASORTYMENT” zmniejszył się w widoku na komputer, przy skalowaniu niektóre hasła wychodzą poza zdjęcie. Może to mieć związek z moim ustawieniem napisów w sliderze, spacjami, rodzajem i wielkością czcionek. Powalczę jeszcze z odpowiednim ich ustawieniem, ale coś czuję, że przynajmniej na razie wrzucę gotowe grafiki. Chyba, że fachowa pomoc home zrobi skalowanie do obszaru zdjęcia ;)
     
    Ostatnia modyfikacja: 28 Wrzesień 2015
  14. Gosia_Emandes

    Gosia_Emandes Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    @Mariusz dokładnie, chciałabym, by w wersji responsywnej napisy mogłyby być skalowane np. do obszaru zdjęcia. Wtedy myślę, ze byłoby ok. W obecnej wersji slidera nie są skalowane w ogóle. @Grzesiek rozumiem, że dwa rodzaje grafik, to wersja bardziej złożona. Podejrzałam to na stronie YES http://yes.pl/. Przy takim rozwiązaniu nie ma problemu z brakiem czytelności haseł na zdjęciach na urządzeniach mobilnych. Jeżeli zdecyduję się na ten wariant, to racja, sama sobie nie poradzę.
     
  15. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    z samym skalowaniem do wielkości grafiki to w sumie nie ma problemu, ale na tym yes jest coś innego, tam napis przenosi się pod slider. Tamten sklep nie jest oparty o clickshopa.
     
  16. Gosia_Emandes

    Gosia_Emandes Zaglądacz

    Wiadomości:
    13
    Docenione treści:
    0
    Wracam z tematem skalowania tekstu na slajdach. Wkleiłam slajd z wpisanym hasłem i zdecydowanie wybieram wersję z efektem najeżdżania haseł na zdjęcia.

    Idąc za tropem skalowania obrazków w stronach informacyjnych, wymyśliłam sobie, że jak wrzucę tekst w ramkę, określę tylko szerokość, a wysokość pozostawię domyślną, to napis będzie się skalował, ale niestety nie zadziałało. @TheL Twój kod odnośnie skalowania haseł niestety u mnie nie działa; mam go obecnie wpisanego do własnego skryptu ccs i efekt jest taki, że w przeglądarce chrome jest zmiana w widoku podstawowym w slajdzie drugim, o której pisałam wcześniej. Zobacz załącznik. Natomiast jak otwieram sklep w oknie incognito, to nie ma żadnej zmiany, podobnie w Firefox.

    Dlatego, jeśli istnieje sposób na skalowanie napisu do wielkości grafiki, to chętnie go poznam ;)
     

    Załączone pliki:

    • slider2.JPG
      slider2.JPG
      Rozmiar pliku:
      118,4 KB
      Wyświetleń:
      557
  17. drk001

    drk001 Stały bywalec

    Wiadomości:
    36
    Docenione treści:
    0
    Mam pytanie: Jaki rozmiar (szerokość) powinna mieć grafika wstawiana do slidera aby wyświetlała się prawidłowo na wszystkich urządzeniach?
    Pytanie dotyczy również dolnego banera reklamowego. (skórka RWD)

    adres strony: ortico.pl
     
    Ostatnia modyfikacja: 6 Listopad 2015
  18. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    @drk001 wszelkie pliki graficzne skalują się zawsze wtedy, kiedy podasz tylko jeden parametr (wysokość lub szerokość); jeżeli podasz oba parametry – nie ma skalowania obrazka. Nie publikujemy żadnych sugerowanych rozmiarów (szerokość lub wysokość) dla dodawanych w sklepie Click Shop obrazków (np. w modułach lub przy produktach). Każdy rozmiar obrazka powinien być dobrze skalowany, jeśli będzie podana tylko jedna wartość (szerokość lub wysokość).

    Mówiąc o tym, że każdy rozmiar obrazka powinien być poprawnie skalowany, mam na myśli oczywiście normalne wielkości z uwzględnieniem zdrowego rozsądku. Nigdy nikomu nie zasugeruje wrzucenie obrazków mających np. ponad 5000px szerokości... ;)
     
  19. drk001

    drk001 Stały bywalec

    Wiadomości:
    36
    Docenione treści:
    0
    W takim razie gdzie się podaje te parametry, które będą się np. odnosić do banerów reklamowych? (marketing/banery reklamowe)
     

Poleć forum znajomym