1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Skalowanie zdjęć RWD

Dyskusja w 'Zmiana wyglądu sklepu i edycja zaawansowana' rozpoczęta przez użytkownika Pykon, 12 Maj 2017.

 1. Pykon

  Pykon Praktyk

  Wiadomości:
  34
  Docenione treści:
  5
  Witam wszystkich serdecznie,

  i zgłaszam problem z wyświetlaniem zdjęć w opisie produktu w stylu RWD. Chodzi o zdjęcia wstawione w tekst opisu, szersze od rozdzielczości wirtualnej przeglądarek mobilnych. Do tej kategorii załapują się wszystkie zdjęcia szersze niż ok. 300 pikseli, czyli w zasadzie wszystkie, jakie wstawiamy w tekst przy dwukolumnowym układzie strony. Jeżeli okno przeglądarki będzie węższe od kolumny z opisem, zdjęcia te, co jest kuriozalne i niedopuszczalne, skalują się tylko w poziomie, a ich rozmiar pionowy nie zmienia się. W efekcie po zmniejszeniu szerokości okna przeglądarki lub na smartfonie, zdjęcia są zdeformowane, "skurczone". Kiedy zadzwoniłem z tym tematem do helpdesku usłyszałem, że to normalne i że tak to zostało zaprojektowane. Na moją prośbę o interwencję usłyszałem, że mam to sobie naprawić sam. Próbowałem tłumaczyć, że to wada sklepu, nie ja to zepsułem, więc niech twórca zajmie się naprawą. Okazało się to niemożliwe - "jedyne co możemy zrobić to zgłosić to jako propozycję poprawki aktualizacyjnej do weryfikacji, ale raczej to nie zostanie wdrożone, ponieważ tak zostało zaprojektowane". I to mi się niestety nie śniło :)

  Apeluję więc o gremialne wsparcie - może Wy wytłumaczycie programistom home.pl że deformowanie zdjęć jest niedopuszczalne i że skalowanie musi przebiegać z zachowaniem proporcji zdjęć. Za pokazywanie zdeformowanych znaków towarowych i produktów - o ile to zdjęcia prasowe producentów - można mieć kłopoty prawne lub nawet stracić autoryzację. Sprasowane fotografie wyglądają na awarię strony i są kompromitacją jej deweloperów, a przy okazji degradują wizerunek konkretnego sklepu. Po co mamy styl responsywny, skoro gniecie on zdjęcia? Sklep ma pokazywać rzeczywiste produkty, a nie naleśniki z logiem. Home.pl tego niestety nie rozumie.

  Sprawmy więc, by zrozumiało, z korzyścią dla wszystkich.

  Pozdrawiam,
  Michał
   
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Opis produktu jest polem w ramach którego możesz wstawić dowolną treść, np. z wykorzystaniem HTML. W efekcie wstawione zdjęcia nie są domyślnie skalowalne tak jak na szablon RWD przystało, gdyż założenie RWD zakłada, że użytkownik czy osoba tworząca witrynę, określa, co ma być skalowane i w jaki sposób. Podobnie będzie więc z opisem produktu, szczególnie elementami graficznymi, itp.

  https://forum.home.pl/threads/responsywne-obrazki.184/#post-685
  https://forum.home.pl/threads/kafelki-podkategorii-na-gorze-strony-jak-to-zrobic.305/#post-1545
  https://forum.home.pl/threads/skalowanie-obrazkow-na-mobile.1711/#post-11475
  i inne: szukaj --> galeria, rwd, responsywne, responsywna, skalowanie

  Zmień wartości dla width i height, kasując je lub ustawiając wartość % czego efektem będzie przyjęcie rozmiarów % widoczności strony. Jeśli układ ma ulec zmianie, należało by pobawić się całym stylem takiej galerii obrazków w opisie produktu.

  To o czym piszesz i o co pytasz jest tak naprawdę tym czym zajmujesz się sam lub co przygotowuje zwykle agencja interaktywna i tu sam mechanizm działania sklepu nie ma zbyt wiele do powiedzenia. Analogicznie działało by to w każdym CMS, jeśli wstawisz obrazek o określonych rozmiarach to nie będzie on skalowany, chyba, że jest mu nadany jakiś styl CSS (inne parametry) które wymuszą odpowiednie zachowanie, ale znów: w jaki sposób mechanizm sklepu/ strony ma zidentyfikować co jak ma się zmieniać na wersji mobilnej? Trzeba mu to wskazać tworząc odpowiednie wartości.
   
 3. papux

  papux Laureat

  Wiadomości:
  402
  Docenione treści:
  114
  Tyle rabanu a wystarczy wrzucić na img prosty kod.
  max-width: 100%;
  height: auto;
  width: auto\9; /* ie8 */

  Clickshop sam w sobie jak i wszystkie inne platformy tego typu to tylko szkielet sklepu. Bez modyfikacji nigdy nie będzie to dobrze wyglądać. Chyba że ktoś lubi wyglądać tak jak setki innych sklepów a to jak wiemy w handlu nie pomaga. No i może dobrze bo mnie osobiście konkurencja jest niepotrzebna :p
   
 4. Pykon

  Pykon Praktyk

  Wiadomości:
  34
  Docenione treści:
  5
  To jest nawet prostsze - wystarczy przejść do widoku HTML i wykasować parametry wysokości i szerokości zdjęcia. Jednak nadal podtrzymuję pogląd, że tak nie powinno być po wybraniu szablonu RWD - edytor przy wstawianiu zdjęcia sam wstawia z automatu szerokość i wysokość zdjęć, nawet jak pozostawimy te pola puste podczas dodawania zdjęcia. Skoro edytor wymaga poprawiania po nim w HTML-u, to znaczy, że ten edytor nie jest kompatybilny z szablonem. Mam nadzieję że jednak home to zmieni i - na przekór tezie mojego przedmówcy - chciałbym aby jak najwięcej właścicieli sklepów click shop z tego skorzystało. Produkt który w niemodyfikowanej formie deformuje zdjęcia nie jest dobrym produktem.
   
 5. Click Shop user

  Click Shop user Stały bywalec

  Wiadomości:
  41
  Docenione treści:
  6
  Podpisuję się pod słowami kolegi Pykona, że nie powinno tak być jak ciągle jest:(
  Wasz skrypt jest produktem KOMERCYJNYM, a nie testowym.
  Jaka agencja interaktywna? Opis produktu + grafika to przecież nie jakieś fanaberie, ale podstawa!

  Co do poprawki w edytorze HTML, wystarczy skasować tylko jeden z parametrów rozmiarów zdjęcia.
  U mnie działa wyczyszczenie drugiego pola (wysokość).
  Obrazkowa instrukcja dla opornych, ale dociekliwych, znajduje się na końcu wątku--> https://forum.home.pl/threads/skalowanie-obrazkow-na-mobile.1711/

  Pozdrawiam!
   
  AniaM lubi to.
 6. Adriano

  Adriano Użytkownik

  Wiadomości:
  56
  Docenione treści:
  6
  odgrzeję kotleta bo problem pozostał, jest opisane jak to zrobić w edycji grafiki aby skalowała się poprawnie, ale czy jest jakiś sposób aby zrobić to masowo dla kilku tysięcy produktów ? Czyli wyczyścić wymiary zdjęć które znajdują się w opisie lub przynajmniej jeden wymiar "wysokość" tak aby mobilnie było ok ?
   
 7. Click Shop user

  Click Shop user Stały bywalec

  Wiadomości:
  41
  Docenione treści:
  6
  Aby zdjęcia nie były deformowane, wystarczy wyczyścić drugie pole z wymiarami.
  Pierwsze proponuję uzupełnić wg potrzeb i oczekiwań, bo jak wrzucisz zdjęcie rozdzielczości 4k i obydwa pola zostawisz puste, to zrobi się niezły syf na stronie.
   
 8. Click Shop user

  Click Shop user Stały bywalec

  Wiadomości:
  41
  Docenione treści:
  6
  Tam oczywiście trzeba jeszcze zaptaszkować "zachowaj proporcje", jakby ktokolwiek kiedykolwiek nie chciał zachowywać proporcji zdjęć produktowych xD
   

Poleć forum znajomym