1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

W TRAKCIE Skopiowanie strony

Dyskusja w 'WordPress, Joomla!, PHP, HTML, CSS' rozpoczęta przez użytkownika darkhome, 14 Listopad 2017.

  1. darkhome

    darkhome Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Witam, mam problem ze skopiowaniem sklepu internetowego. Chciałbym skopiować całą stronę wtyczką duplikator, ale nie mogę znaleźć przy połączeniu ftp folderu public_html gdzie należałoby przenieść cały instalator. Prosiłbym o pomoc w skopiowaniu strony i znalezieniu tego folderu. Prosiłbym także o ewentualne rady. Na tej sklonowanej stronie chciałbym testować i zmieniać sklep internetowy.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @darkhome czy masz na myśli sklep internetowy Click Shop?

    Click Shop udostępniany jest w modelu SaaS i nie masz dostępu poprzez FTP do katalogów strony. Edycja odbywa się w panelu samego sklepu. Serwer FTP możesz wykorzystać, np. do uruchomienia nowych witryn (np. CMS) czy tworzenia katalogów z plikami, do wykorzystania na stronach WWW lub w samym sklepie (konieczne jest przekierowanie domeny lub subdomeny na katalog, celem wywołania plików).

    Jeśli szukasz opcji testowania sklepu, masz możliwość zarejestrowania usługi Click Shop na 14 dni bezpłatnie (okres próbny). Nieważne czy zrobisz to w beta.home.pl czy home.pl, usługa jest taka sama.
     
  3. darkhome

    darkhome Nowy użytkownik

    Wiadomości:
    2
    Docenione treści:
    0
    Nie miałem na myśli sklepu click shop, tylko zwykły sklep internetowy na wordpressie tworzonego od podstaw przez informatyków
     
  4. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    zmień tych "informatyków" :)
    Na Wordpressie nie robi się sklepów.
     
  5. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Jeśli posiadasz usługę typu Basic, która nie obsługuje SSH, to generalnie nie masz też dostępu do katalogu /backup a więc po zalogowaniu do FTP jesteś od razu w /public_html
     
  6. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    @LorK e tam się nie robi :) są różne potrzeby :) np ja robiłem dla 20 produktów takowy i to działa całkiem normalnie :) jako, że sporo w tym wp modyfikowałem nawet nie widać, że to wp, dla picu wstawiłem generator joomla 1.5 :)
    Tak jak @Grzesiek napisał, wszystko zależy od rodzaju usługi jaką posiadasz, w najmniejszej jesteś w katalogu głównym, w większej przez ftp również jesteś w katalogu public_html, dopiero jeśli łączysz się np przez scp widzisz większą strukturę katalogów.
     
  7. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Można też ręcznie spróbować zrobić kopię strony, bez wtyczki duplikator. Nie powinno być to trudne zadanie dla informatyków, którzy znają się na WordPress'ie (oczywiście po wykonaniu kopii, najlepiej ją ukryć, aby Google nie miało do niej dostępu).
     

Poleć forum znajomym