1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Sposób dostawy a dostepnośc.

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika Wovi, 22 Grudzień 2017.

  1. Wovi

    Wovi Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    3
    Witam,
    Jako że nasz sklep zaczął się rozwijać i pojawiły sie możliwości odbioru towaru w poszczególnych sklepach, powstał mały problem odnośnie dostępności w danym miejscu.

    Ogólnie wszystko co przejrzałem w dziale pomoc oraz zaległe wątki w tym bądź podobnym temacie sa od drugiej strony, to postanowił założyć wątek.

    Chodzi mianowicie o fakt że w momencie gdy na głównym magazynie skąd też jest robiona wysyłka ,a towar się skończy ale jest na innych magazynach, zrobić możliwość odbioru w punkcie x oraz y, ale nie A [ magazyn wysyłkowy]

    W pierwszej kolejności chciałem przepisać stan dostawy do dostępności tak aby mając dostępność "odbiór osobisty" była "dostawa" odbiór x oraz odbiór y, ale nie potrafi w żaden sposób wyeliminować sposób dostawy kurier / inpost poniewaz wagowa wszystko się zgadza bez zmian nie zależnie od dostawy


    Teraz chyba cały format gabarytów dziala na zasadzie ograniczenia zakupu ilość przedmiotów w danej cenie-wysyłki do wagi, a tutaj to nie w ogóle nie sprawdzi bo waga przedmiotów cały czas zostaje bez zmian a też nie chce jej zmieniać aby wyelminowac sposób dostawy tutaj np kurier, za dużo ciągle zmian i kombinowania w parametrach produktów.musiał bym 3 rzeczy zmianić i ciągle i pilnować aby pózniej głupot nie wychodziły.

    Zakładam temat bo nie znalazłem nic by mogło byc odpowiedzia na mój problem, a dla potomnych może się przydać jesli bedzie jakies rozwiązanie
     
  2. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @Wovi powiedz, czy dobrze Ciebie zrozumiałem:
    chcesz aby w momencie braku towaru na magazynie głównym (A) została zablokowana/ usunięta opcja dostawy kurierem i pojawiła się opcja odbioru osobistego w 2 punktach ?

    Co do obsługi gabarytów to dzięki nim możesz ustawić sposoby dostaw dla poszczególnych elementów np. dane produkty są wysyłane tylko kurierem bez pobrania, a pozostałe nie.
     
  3. Wovi

    Wovi Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    3
    @LukaszC tak, dobrze mnie rozumiesz.

    Obecnie tylko co wymyśliłem jest to zwiekszenie wagi produktu, tak aby przekraczała możliwości wysyłki kurierem, a spełniała tylko możliwość odbioru przesyłki osobiście, ale nie za bardzo mi się podoba zawyżanie wagi produktów, szczególności ze trzeba to bardzo pilnowac a póżniej 1 pomyłka albo ominiecie czegość blokuje sprzedaż produktów wysyłkowo.

    Każdy produkt u nas można kupić płacąc z góry czy też przy odbiorze.

    Mógł byś mi wytłumaczyć na jakimś przykładzie dokładniej ?
     
  4. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @Wovi możesz zrobić gabaryt np. kurier (konfiguracja->asortyment->produkty->gabaryt), który dodasz poprzez edycję do produktów, które możesz wysłać kurierem. Po wykonaniu tej czynności przechodzisz do edycji dostawy kurierem i ustawiam tam obsługę Twojego gabarytu, a dla odbioru osobistego ustawiasz dla obsługi wszystkich gabarytów.

    Spowoduje to następujący efekt:
    Klient dodając do koszyka produkty dla których ustawiłeś gabaryt będą miały możliwość wysłania kurierem oraz odbioru osobistego, a w momencie połączenia przedmiotów (z gabarytem i bez) w koszyku pojawi się tylko opcja odbioru osobistego.
    Nie wiem czy dokładnie takie coś będzie dla Ciebie satysfakcjonujące .
     
  5. Wovi

    Wovi Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    3
    Aby to poprawnie działało muszę wypełnić pola odnośnie gabarytów ?
     
  6. JakubW

    JakubW eCommerce Team home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    124
    Docenione treści:
    13

Poleć forum znajomym