1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ODRZUCONE Statystyki można oglądać bez logowania się

Dyskusja w 'Sugestie i zgłoszenia' rozpoczęta przez użytkownika LorK, 26 Czerwiec 2017.

  1. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    http://sklep1744170.home.pl/stats4510294e79986ef456da96546c81c1fb/logs/web.log.20170625.txt

    tajny link to nie jest zabezpieczenie.
    Mając takiego URLa mogę przeglądać wszystkie statystyki, które dostępne są na danym serwerze.

    Tłumaczenie, że user może zrobić to samemu jest raczej mało skuteczne. Miała być nowa jakość a widzę ten sam bug :p

    Ten bug był też chyba w starym starym home - tylko link był krótszy ;)

    Co dziwne, jeśli wpiszę błędny adres, to nie przenosi mnie na stronę statystyk tylko ładuje stronę główną serwera (np. sklep).
     
  2. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Dziękuję za wiadomość. Wskazane przez Ciebie informacje zostały przekazane do naszego zespołu (numer sprawy: QABETA-496). Wrócę tutaj do tematu na forum, gdy będę posiadał więcej konkretnych informacji.

    [​IMG]
     
  3. Mariusz

    Mariusz pomoc.home.pl Moderator forum

    Wiadomości:
    3 087
    Docenione treści:
    302
    Będziemy sugerować blokowanie statystyk za pomocą .htaccessa (analogicznie jak miało to miejsce na starej platformie). Poniżej przesyłam przykład kodu, który sugerowaliśmy stosować przy poprzedniej platformie:
    Kod:
    :Location /stats1234567890/*
    Access allow all valid-user
    :Location
     
  4. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    znam to rozwiązanie ze starych statystyk.
    W sumie, plik ten może być generowany z automatu. Domyślny login i hasło to takie jak do panelu.
     

Poleć forum znajomym