1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Stopka strony

Dyskusja w 'Kreator stron internetowych' rozpoczęta przez użytkownika Jacek 123, 1 Maj 2017.

  1. Jacek 123

    Jacek 123 Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Dzień dobry.
    Dotyczy strony olender.org.
    Chciałbym usuną lub ukryć pole stopka strony.
    Dane profilowe mam w rzędzie pod nazwami podstron a więc stopka jest wg. mnie nie potrzebnym powtarzaniem danych profilowych. Czy można to zrobić i jak ? a jeżeli nie to może można to pole zminimalizować
     
  2. Adam

    Adam Social Media home.pl home.pl Administrator forum

    Wiadomości:
    271
    Docenione treści:
    73
    @Jacek 123

    Ukrywanie danych w stopce lub nawet samej stopki nie jest najlepszym rozwiązaniem. Jej obecność, w jakiejkolwiek formie, jest w zasadzie podstawą jeśli chodzi o element pozycjonowania w Google. Algorytmy Google lubią, jeżeli na stronie WWW znajdują się jakieś stałe elementy, które nie będą modyfikowane w dłuższej perspektywie - a właśnie takim elementem jest stopka. Kreator Click Web pobiera informacje do stopki z zakładki Profilu strony WWW w edytorze, ale jej usunięcie nie zawsze będzie możliwe - zależy to od wybranego szablonu.

    Ja bym jednak na Twoim miejscu nie brał opcji usunięcia stopki pod uwagę bo to zadziała na Twoją niekorzyść :) Pamiętaj, że zdublowanie informacji działa wymiernie - klient łatwiej zapamięta namiary na Twoją firmę.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @Jacek 123 przypomniała mi się Twoja strona, kiedyś pisałem nawet PW do Ciebie w tej sprawie. W mojej ocenie zmiany które wprowadzasz idą nie w tym kierunku co trzeba i będę szczery - jeśli chcesz mieć stronę zrobioną pod siebie, np. tak jak piszesz bez stopki, ok, zróbmy to, ale jeśli chcesz aby ta strona działała w sieci, pozycjonowała się, indeksowała prawidłowo a przede wszystkim była wizytówką jakiej oczekują klienci - zaufaj szablonom i dostosuj treść do szablonu a nie szablon do treści.
     

Poleć forum znajomym