1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

ROZWIĄZANE Strony informacyjne - tryb tekstowy

Dyskusja w 'Panel sklepu' rozpoczęta przez użytkownika Słoik, 1 Styczeń 2018.

  1. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Czy nie możnaby wprowadzić, analogicznie jak to jest w przypadku modułów (Wygląd), przełączalnego trybu - tekst/html zapisywania danych strony?
    W tej chwili, nawet jeżeli edytor jest w trybie tekstowym, to po zapisaniu wraca do HTML i czyści wszystko co nie jest podstawowymi tagami HTML. Niby macie opisane, że wyrzuca tagi niezgodne z HTML5 ale czy tagi schema (zawarte w <span> lub <div>) są z nim niezgodne?
     
  2. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @Słoik możesz wyłączyć czyszczenie HTML w Konfiguracja->Administracja ,system->Bezpieczeństwa.
    Sprawdziłem u siebie i z uruchomionym czyszczeniem oraz bez dyrektywa <span> oraz <div> nie zostały zmodyfikowane.
     
  3. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    @LukaszC ja mam cały czas wyłączone czyszczenie kodu i to nie pomaga. Za każdym razem kod jest czyszczony (ostatnim razem wczoraj)! Szlag mnie przez to trafia gdyż nic nie można zrobić. Dodatkowo, czas nieaktywności - czy jest ustawiony zero czy np. 7200s to losowo jestem wylogowywany z sesji czasami po kilkunastu minutach, a czasami po trochę dłuższym czasie. Dzieje się to na różnych komputerach (Win, OSX) i przeglądarkach (Chrome, Safari). Tak więc chyba jest jakiś problem z moim sklepem...
    Czy mam to zgłosić do BOK (i tak pewnie odpowiedzą standardowo - przekazane do odpowiedniego działu i po paru m-cach będzie tak samo) czy może przyjrzycie bliżej się problemowi? Jakby co, to z góry dzięki.
     
  4. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    I jeszcze sprawdziłem przed chwilą, dołożenie schema do:
    Kod:
    <span itemscope itemtype="http://schema.org/Question">
    <h3 itemprop="text" id="dostepnosc">Jak sprawdzić dostępność produktów?</h3>
    <p> </p>
    <span itemprop="acceptedAnswer" itemscope itemtype="http://schema.org/Answer">
    <p itemprop="text">Przy każdym z produktów znajduje się informacja o jego dostępności w sklepie:</p>
    <ul>
    <li itemprop="text" style="margin-bottom: 10px;">Brak towaru – chwilowo 0 sztuk na magazynie; jeżeli jesteś bardzo zainteresowany tym produktem, daj nam znać poprzez email: <strong><em><a href="mailto:{shop_email}">{shop_email}</a></em></strong> lub telefonicznie: <strong><em><a style="text-decoration: none;" title="tel:{shop_phone}" href="tel:{shop_phone}">{shop_phone}</a></em></strong></li>
    <li itemprop="text" style="margin-bottom: 10px;">Na wyczerpaniu – ostatnie sztuki danego towaru, warto się pospieszyć z zakupem!</li>
    <li itemprop="text" style="margin-bottom: 10px;">Średnia ilość – mamy przynajmniej kilka/kilkanaście egzemplarzy</li>
    <li itemprop="text" style="margin-bottom: 10px;">Duża ilość – w magazynie mamy wystarczającą ilość produktu, aby obsłużyć wiele zamówień</li>
    <li itemprop="text" style="margin-bottom: 10px;">Dostępny na zamówienie – możemy specjalnie dla Ciebie sprowadzić ten produkt - skontaktuj się z nami drogą email: <strong><em><a href="mailto:{shop_email}">{shop_email}</a></em></strong> lub telefonicznie: <strong><em><a style="text-decoration: none;" title="tel:{shop_phone}" href="tel:{shop_phone}">{shop_phone}</a></em></strong></li>
    <li itemprop="text" style="margin-bottom: 10px;">Spodziewana dostawa – produkt będzie dostępny już wkrótce</li>
    <li itemprop="text" style="margin-bottom: 10px;">Wycofany z oferty – produkt nie jest już dostępny w ofercie naszego sklepu</li>
    </ul>
    </span>
    </span>
    I zapisanie zmian, powoduje CAŁKOWITE usunięcie znaczników schema.
     
  5. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @Słoik sprawdziłem i faktycznie znacznik jest kasowany. Wystawiłem zgłoszenie do działu rozwoju aplikacji, aby zostało to dokładnie przeanalizowane ECOM-641.
     
  6. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Ok @LukaszC a czy to wylogowywanie z sesji administratora także jest normalne?
     
  7. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @Słoik próbowałeś z wartością 0, wówczas nie będzie automatycznego wylogowania nieaktualnego admina. Oczywiście po zmianie wyczyść cache w sklepie.
     
  8. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    Tak, było 0 i inne wartości i nic to nie pomagało. Wyczyszczę ponownie cache sklepu, może to coś zmieni ale wątpię...
     
  9. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    @LukaszC czy jest może coś nowego?
     
  10. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @Słoik w przypadku schema, zostanie to poprawione w tym roku.
     
  11. Słoik

    Słoik Znawca

    Wiadomości:
    246
    Docenione treści:
    26
    A czy możecie zweryfikować błędną funkcję automatycznego wylogowywania z sesji administracyjnej? U mnie nic się nie zmieniło...
     
  12. LukaszC

    LukaszC eCommerce Team home.pl

    Wiadomości:
    973
    Docenione treści:
    108
    @Słoik mamy to już zgłoszone ECOM-526
     

Poleć forum znajomym