1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

Inne Subdomena na inne IP - problem z działaniem

Dyskusja w 'Domeny' rozpoczęta przez użytkownika LorK, 2 Luty 2016.

  1. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    Temat podobny do: https://forum.home.pl/threads/przekierowanie-domeny-na-ip-nie-dziala-www.183/

    Mam IP, na którym mam usługę - dajmy na to "jakiś zdalny pulpit". Mam też domenę w home, na której hostuję stronę. Chciałbym aby na subdomenie np. pulpit.jakasdomena.pl było "przekierowanie" na wspomniany wcześniej adres IP przy zachowaniu reszty usług (FTP, WWW, @) na home. Kiedyś to robiłem a teraz nie mogę ustawić by działało zgodnie z powyższym opisem.
     
  2. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Masz nadal na myśli wydelegowanie subdomeny na zew. adres IP przy jednoczesnej obsłudze FTP/WWW/@ w tej subdomenie czy już w domenie?
     
  3. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    nie. Usługi typu FTP/WWW/@ są obsługiwane przez jakasmojadomena.pl. Natomiast po wpisaniu sub.jakasmojadomena.pl chciałbym aby kierowało na wskazany adres IP (np. na jakiś mój tam serwer usługi innej niż FTP/WWW/@).
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    @LorK możesz utworzyć jakąś subdomenę z przekierowaniem i podesłać mi w prywatnej wiadomości, albo tu na forum, jak Ci wygodniej. Podaj nazwę domeny, subdomeny i docelowe przekierowania. Poczekamy na odświeżenie i sprawdzimy.
     
  5. casar

    casar Profesjonalista

    Wiadomości:
    507
    Docenione treści:
    135
    Przecież rekordem możesz przekierować subdomenę na IP - chyba, że domenę masz delegowaną do home.pl, to support Ci ją przekieruje.
     
  6. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    @cesar - nie chcę by mi support robił, bo kiedyś robiłem sam takie rzeczy a teraz nie potrafię tego ustawić lub robię coś źle.

    @Grzesiek - jak już napisałem, zwyczajnie nie wiem / nie pamiętam jak się to ustawia.

    Ja to zrobiłem tak: dla domeny MojaDomena.pl dodaję kolejny wpis:
    * Nazwa hosta: sub.MojaDomena.pl
    * Typ rekordu: A
    * Czas odświeżania: 1h
    * Główna wartość rekordu: 123.123.123.123 (czyli IP, na które chcę mieć przekierowanie).

    Czy to poprawna ścieżka?
     
  7. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Nie chcemy Ci pomagać w takim razie, ale chcemy abyś utworzył tą konfigurację u siebie i z ciekawości sprawdzimy :) Nie ukrywam, że podobne zgłoszenie pojawiło się raz na forum (jeśli mnie pamięć nie myli). Wykonujesz poprawną konfigurację, nie mniej chcemy zobaczyć to na koncie klienta. Obiecuję, że i tak bez autoryzacji, nie będziemy ingerowali w konto :)

    Jak rozumiem, tworzysz j/w ale nie działa? Nie łapie ani WWW, ani poczty anie FTP? Utwórz i podeślij, tylko rzucimy okiem, a jeśli faktycznie coś się zmieniło czy nie odświeża to i my wyłapiemy błąd na konfiguracji klienta (wiesz jak to bywa w środowisku wewnętrznym, czasem coś zrobimy inaczej albo nie złapie ustawień).
     
  8. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    > Nie chcemy Ci pomagać w takim razie

    nie no, bez fochów :)
    Wiem, że pewnie jak bym zrobił zlecenie to by mi to ustawiono. Kiedyś ustawiałem sam i działało... kilka dni temu próbowałem ale się nie udało.

    Skoro tak bardzo Wam zależy to skonfigrowałem :)
    I o dziwo działa :) Nie wiem w takim razie co robiłem wcześniej źle :)
     
  9. LorK

    LorK Przyjaciel forum Beta-tester

    Wiadomości:
    1 064
    Docenione treści:
    96
    @Grzesiek - jak chcesz to mogę na priva wysłać domenę i subdomenę, byś sprawdził jak to działa :)
     
  10. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Może to po prostu kwestia odświeżenia, strefa i rekordy do 60 minut. Umówmy się, że gdybyś miał podobną sytuację, lub ktoś z użytkowników, konfigurując subdomenę, odnotuje problemy z jej działaniem (zakładając że damy domenie 60 minut na pełne odświeżenie się ustawień), to zapraszam do zgłoszenia tu lub w wiadomości prywatnej.

    Czy na BOK czy tutaj, procedura postępowania (od zgłoszenia do przekazania go odpowiedniej osobie) jest taka sama, chociaż jak pewnie widzisz, wątki na forum zostają, co tym bardziej mobilizuje do tego aby odpowiedź/rozwiązanie było wyczerpujące i rozwiewało wszystkie wątpliwości. Pamiętaj, że na forum nie ma autoryzacji, a więc w losowych przypadkach może okazać się że odeślemy Cię do kontaktu z BOK. Unikamy takich sytuacji bo wierzymy, że wszystko da się zrobić szybciej. Z forum!
     
    LorK lubi to.

Poleć forum znajomym