1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Subdomeny w panelu

Dyskusja w 'Usługi dodatkowe oraz panel administracyjny' rozpoczęta przez użytkownika marcinek, 22 Styczeń 2018.

 1. marcinek

  marcinek Bywalec

  Wiadomości:
  18
  Docenione treści:
  0
  W panelu każda subdomena widnieje dwukrotnie - pod usługą serwera oraz pod domeną przez co drzewo jest mało czytelne. Czy nie dałoby się tego uprościć, aby każda subdomena była widoczna tylko raz? I to najlepiej po rozwinięciu domeny.
   

  Załączone pliki:

  • panel.png
   panel.png
   Rozmiar pliku:
   7,3 KB
   Wyświetleń:
   412
 2. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Schemat ten działa od początku kiedy mamy ten panel. Pod domeną widać subdomeny domeny, pod serwerem widać wszystkie usługi (mbox, domeny, subdomeny, ftp) które są przypisane do danego serwera. Lista subdomen i domen spod serwera nie musi pokrywać się z listą subdomen pod konkretną domeną. Analogicznie posiadając domenę np. delegowaną na serwery DNS home.pl, zobaczysz ją tylko na liście pod hostingiem a nie będzie jej na liście usług.

  Rozwijasz to drzewo które w danym momencie jest Ci potrzebne (lista usług w ramach Twojego konta lub lista usług przypisanych do konkretnego serwera).

  Co do jakichkolwiek zmian, zapraszam do rejestracji i testowania panelu beta.home.pl
   
 3. marcinek

  marcinek Bywalec

  Wiadomości:
  18
  Docenione treści:
  0
  Dla porównania, na przykład aliasy do skrzynek e-mail są tylko pod skrzynkami (po rozwinięciu drzewa) i nie są powielone na poziomie serwera. I to właśnie mam sens! Bo po co ta sama usługa (subdomena) ma być dwukrotnie wyświetlana?
   
 4. Grzesiek

  Grzesiek Centrum Pomocy home.pl Administrator forum

  Wiadomości:
  3 660
  Docenione treści:
  333
  Jest w tym sporo racji, nie mniej w mojej ocenie aliasy są częścią konta e-mail. Domeny są częścią Twojego konta jak i mogą być częścią hostingu ale nie muszą. To jest zasadnicza różnica. Alias jest częścią konta e-mail i tylko pod kontem może występować. Nie są jednak adresami e-mail istotnymi dla konfiguracji serwera, gdyż tym są konta e-mail a nie aliasy, a te znów są tylko pod hostingiem.

  Domeny muszą być widoczne w 2 lokalizacjach. W nowym panelu beta.home.pl (do którego testowania zachęcam Cię) analogicznie masz sekcję Domeny jak i Hosting --> a pod nim osobną sekcję domeny gdzie znajdziesz tylko te przypisane do hostingu. Tylko że oba panele są zbudowane wg. 2 różnych schematów.
   

Poleć forum znajomym