1. Forum używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...

SUGESTIA Sumowanie Kosztów dostawy

Dyskusja w 'Sklep internetowy eSklep' rozpoczęta przez użytkownika zakupowo, 15 Maj 2017.

  1. zakupowo

    zakupowo Zaglądacz

    Wiadomości:
    11
    Docenione treści:
    0
    Witam
    Na początku dodam za szukałem rozwiązania lecz go nie znalazłem dlatego zakładam ten post.
    Mam w swoim sklepie produkty w różnych magazynach znacznie oddalonych od siebie. Problem z naliczaniem kosztów pojawia się wtedy jeżeli klient zamówi towary z dwóch lub więcej magazynów. \wtedy towar musi być wysłany z każdego magazynu oddzielną przesyłką w związku z czym powiela się koszt przesyłki.
    W związku z powyższym jak zrobić aby koszt przesyłki naliczał się odpowiednio, i tak np. trochę upraszczając:
    Mamy 3 magazyny A,B i C.
    Jeżeli klient zamówi produkty z jednego z tych magazynów to koszt się będzie naliczał wagowo i z tym nie ma problemu.
    Jeżeli klient zamówi produkt z magazynu A i z magazynu B to chciał bym aby został naliczony podwójny koszt przesyłki.
    Analogicznie jeżeli zamówi produkty z 3 magazynów koszt przesyłki powinien naliczyć sie trzykrotnie.
    Jak to zrobić? - bo nie mam pomysłu.
    Wszelkie wskazówki wskazane.
    Z góry dziękuję.
     
  2. papux

    papux Laureat

    Wiadomości:
    402
    Docenione treści:
    114
    Z tego co wiem cliclickshop nie odługuje kilku magazynów. Ta sugestia została odrzucona przez programistów skryptu już w 2013 roku. Nie ma na to rozwiązania gdyż zbyt skompilowane modyfikacje trzeba by poczynić aby to działało.

    Proponuje działać na kompensacie jak większość sklepów interenetowych w kwestii wysyłki.
     
  3. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Faktycznie takiej funkcjonalności nie ma i przerabialiśmy już ten temat. Sugestia jest zgłoszona dawno temu ale nie została wdrożona, zapewne ze względu na złożonośc całego mechanizmu. Oczywiście można by to obejść tworząc odpowiednio formy dostawcy w kilkunastu wariantach (np. używając gabarytów). Można by przypisywać je konkretnym produktom a następnie utworzyć szereg form dostawy, które odpowiednio by aktywowały się w zależności od rodzaju produktów (tak buduje się większość szczegółowych mechanizmów dostawy, które opierają się właśnie o kilkaset wariatnów, a docelowo wyświetlają w koszyku tylko kilka z nich). Nie mniej po stronie obsługi zamówienia nie będziesz miał opcji jakiś integracji itp. gdyż dostaniesz tylko zamówienie : produkty + forma dostawy (np. Kurier 100 zł) i będziesz musiał sam, ręcznie rodzielić produkty i zamówić dla nich przesyłkę.

    Podpytam kierownika produktu czy ten temat w w ogóle jest gdzieś uwzględniony.
     
  4. Grzesiek

    Grzesiek Centrum Pomocy home.pl

    Wiadomości:
    3 660
    Docenione treści:
    333
    Temat jest, ale w chwili obecnej jest mało realne aby takie coś się pojawiło. Nie mniej podbijam go, ze względu na kolejne zgłoszenie Klienta. Zdecydowanie mechanizm działania jeśli chodzi o integracje jest tu o wiele bardziej złożony.
     
  5. TheL

    TheL @Lider VIP Beta-tester

    Wiadomości:
    2 403
    Docenione treści:
    535
    temat nie jest programistycznie bardzo złożony, wystarczy przypisać produkty do magazynów i dać opcję liczenia kosztów w zależności od ilości magazynów, jednak nie tu jest problem. To opcja przydatna pojedynczym sklepom, a programistycznie widzę nastawienia na opcje dla większości przydatne.
     

Poleć forum znajomym